eBay бизнес?

dimitrov32300

New Member
Здравейте,
имам идея да продавам дадена стока в eBay която е втора употреба и ми е интересно има ли развитие в тази сфера..
Ще съм благодарен за всеки съвет.
Направих си акаут, както и PayPal.
Първоначалната ми идея е да продавам от личния ми акаунт, а след това при евентуално развитие да си отворя магазин в самия сайт.
Имам затруднения относно определянето на цената на доставката, както и като цяло чрез кого да изпращам пратката.
Имам намерението артикулите, които ще продавам да са насочени предимно към UK и Скандинавските държави.
Таа ще съм много благодарен за някое полезно съветче, понеже съм се амбицирал да правя нещо за себе си и да се развивам
по някакъв начин..
Поздрави!
 
Трябваше по-рано към УК:) По принцип първо трябва да си провериш цената на доставките(иначе само си мечтаеш нещо).След това е важно да си подготвиш акаунта за продажби-купуваш разни дребни неща и трупаш положителен фийдбек и тогава от този същият акаут може да продаваш-и ще изглежда добре отстрани(преди мнооого време това ми беше стратегията).След това-наисина е важно какво продаваш,защото конкуренцията е убийствена и всички стари търговци продават със умопомрачително малък марж(затова виж пак доставките).ИИИ-не знам дали си имал вземане даване с PayPal,ама черния мангал като отвори диспут там и печели винаги-ще трябва да връщаш пари(те просто ти ги вземат де) и ще мислиш за връщане на пратката.Изобщо не искам да те плаша-но трябва сериозна стратегия за тая работа.Успех!
 
По принцип първо трябва да си провериш цената на доставките(иначе само си мечтаеш нещо)
А можете ли да ми препоръчате доставчик? Дали е добра оферта да работя с БГ ПОЩИ или да се ориентирам към други?
В същото време смятам първоначално за набиране на клиенти да продавам на по нисък марж..
 

Горе