Ebay и български пощи

amxcs

New Member
Здравейте,
Имам някой части за продаване до 350гр са всичките, някой са и под 20гр.
Интересува ме тарифата на БГ пощи която е за "Международни писмовни Нестандартни пратки" ще ми свърши ли работа или трябва да използвам "Международни колетни пратки", защото бая скъпо ми се вижда да използвам тарифа 1кг за 10гр пратка.
Ако имате други предложения за евтин и сигурен куриер до 350гр ще съм благодарен да споделите.
Търсих във форума информация по въпроса ми, но не открих.
Благодаря!
 
От: Ebay и български пощи

Здравейте,
Имам някой части за продаване до 350гр са всичките, някой са и под 20гр.
Интересува ме тарифата на БГ пощи която е за "Международни писмовни Нестандартни пратки" ще ми свърши ли работа или трябва да използвам "Международни колетни пратки", защото бая скъпо ми се вижда да използвам тарифа 1кг за 10гр пратка.
Ако имате други предложения за евтин и сигурен куриер до 350гр ще съм благодарен да споделите.
Търсих във форума информация по въпроса ми, но не открих.
Благодаря!



Вид пратка: писмо за чужбина

без предимство

с предимство

Държава: САЩ

Тегло: 351-500 гр.

Допълнителни услуги:

препоръка

Обща цена: 10.00 лв.


В сайта на БГ пощи bgpost . bg в дясно долу има калкулатор. Ако частите не са обемни, може и да минат като писмо. Макар, че какви ще са тея части дето са по 20 гр. за телефон ли? Ако е за телефони ги пусни в опакова против натъртване (от ония с пукащите балончета).

Освен БГ пощи, као ще пращаш до Гърция или Румъния Еконта може да свърши работа, ама по-скъпо ще е.
 
От: Ebay и български пощи

Благодаря много. Отговорих си на всички въпроси. В .com публикувам обявите. Частите са предимно алуминиеви.
 
От: Ebay и български пощи

Не! това е писмото да е препоръчано, мисля че е нещо като гаранция, ако се повереди по пътя, но не съм сигурен.

За ги проследиш като го пуснеш трябват да ти дадър номер на пратката и него в сайта на БГ пощи има поле където да го въдедеш и да видиш състоянието й.
 
От: Ebay и български пощи

.COM = US. Sure? Тъй като едва ли им се чака бая на хамериканците, за да си получат пратката (3-4 седмици, щом за Европа от BG до DE/NL е 2 седмици).

Отделно вече има създадена тема със същото питане. Разгледай постовете тук.
 
От: Ebay и български пощи

Ок, в понеделник ще видим как стой въпроса с номера за проследяване и ще пиша.
А препоръчано мисля, че е да получа известие, че получателя е взел пратката, но мислех че това включва и номер за проследяване.

Предимно за Америка ме интересува.
 
От: Ebay и български пощи

Справка:

  • С препоръка/препоръчано = tracking номер;
  • С предимство = 1-2 дни по-рано доставяне;
  • С известие за доставяне (обратна разписка) = явно получаване известие за доставяне на пратката (дали е електронно или физическо, кой знае).
Международни писма и зони | Международни колети и зони.
 
От: Ebay и български пощи

Справка:

  • С известие за доставяне (обратна разписка) = явно получаване известие за доставяне на пратката (дали е електронно или физическо, кой знае)

  • Физическо, релано ти връщат същата разписка, която си попълнил при изпращането с малко повече печати и подписи, струва си ако пуска нещо с голяма стойност и искаш да се подсигуриш. Реално никога не ми е вършило работа, тракинга/препоръката са достатъчни ако стане проблем и се налага да доказваш че нещо е доставено.
 
От: Ebay и български пощи

Тея печати и подписи са от другата страна (чужбина, тяхната поща) или от Български пощи централното им поделение за съответният град, после кварталния клон?

И кога идва? Веднага, след като отсрещният е получил пратката ИЛИ ако отива при тяхната поща, то от там наобратно за BG и айде още дни за това?
 
От: Ebay и български пощи

За един документ до Франция ми отне около 40дни да ми се върне обраната разписка, че е получено. Масова практика е, чуждите пощи да бавят пратките, щото сме никой. Нашите са коректни. Работя с тях от 2007-ма
 

Горе