ebay и некоректен търговец

Maverick

Well-Known Member
Спечелих около 20 търга от 1 китаец с 98% рейтинг. Минаха дните в който трябваше да се доставят продуктите, но нищо не дойде. Писах му, на другия ден отворих диспути в ибех за всичките поръчки. После прегледах рейтинга на китаеца по-обстойно и малко се притесних. Изглежда много хора не са доволни от него и то точно в последните 2-3 месеца беше масово явление. Последните няколко страници бяха с негативни рейтинг точки и все бяха от сорта "не ми дойде пратката", "не купувайте от този измамник", "нищо не получих и диспута в пейпал падна". Та въпроса ми е въпреки, че имам buyer protection възможно ли е да не ми върнат парите, ако тоя си ги изтеглил навреме? Няма тракинг номер за нито една от поръчките и съм отворил диспут само в ибей. В пейпал нищо не съм пипал.
 
От: ebay и некоректен търговец

И аз така вече няколко пъти. Печеля аукцион, чакам 2 месеца и нищо не идва. Преди да изтече срока си искам парите и в това отношение проблеми нямам...
Обаче се чудя, ако някои пусне на акцион 1 броика примерно, как ибеи могат да го накарат да прати продукта - отговора е никак...
Пуска търг примерно за фотоапарат за 50 паундан и ако не достигне цената която иска, примерно 200 паунда, не ти праща нищо. Чакаш сумати време, накрая отваряш диспут връщат ти парите, но оставаш без апарат и с загубено време...
 
От: ebay и некоректен търговец

Щом не искате да си губите времето, пазарувайте от български търговци :)
 
От: ebay и некоректен търговец

Да, чакам времето в което в БГ аукцион нещо което струва 500 лв ще се пуска с начална цена 100. Не, че чужденците като го правят после изпращат продуктите де...
 
От: ebay и некоректен търговец

А някой знае ли ако спечеля нещо на търг, но е погрешка и тн., ако не го платя какво става? Че ми се случи.
 
От: ebay и некоректен търговец

Моля, ако някой има инфо/опит по моя въпрос нека сподели. За всичко останало отворете си тема и си коментирайте другите казуси.
 
От: ebay и некоректен търговец

Ами оставаш без акаунт.
Това сигурен ли си или се чудиш какво да напишеш?

Maverick, по-спокойно, не си длъжен да си го изкарваш тук. Шанс за всички винаги има. Отивам да хвърля на боб и ще ти кажа. [emoji6]
 
От: ebay и некоректен търговец

Maverick, в 99.99% ще ти върнат парите без значение дали продавача ги е изтеглил от неговия акаунт.

4moki, за 1 път нищо няма да стане, но в един момент ще ти блокират ползването на търгове. Пиши на продавача има си процедура за анулиране на поръчката.
 
От: ebay и некоректен търговец

Да, чакам времето в което в БГ аукцион нещо което струва 500 лв ще се пуска с начална цена 100. Не, че чужденците като го правят после изпращат продуктите де...
Всяко нещо си има цена. Сега може да изгориш с 200 лв. и накрая хем пари да нямаш, хем продукт. А дори и да ти ги върнат, ще минеш през куп разправии и чакане.
 
От: От: ebay и некоректен търговец

Моля, ако някой има инфо/опит по моя въпрос нека сподели. За всичко останало отворете си тема и си коментирайте другите казуси.

С моя отговор точно това казах. Ако си пуснал диспут в ebay и рамките на определения срок, ще ти върнат парите. Няма нужда да занимаваш paypal.


По въпроса с неплащането на търга -
"Ако не го платиш продавача те докладва и ти лепват предупреждение.

Две предупреждения и те банват. "
 
От: ebay и некоректен търговец

^ То като занимае ибей занимава и косвено пейпал, тъй като са на едно.

Иначе за отговора благодаря, аз му писах на ЛС, но става дума, ако ме отсвири.
 
От: ebay и некоректен търговец

Не са на едно. Нали ги разделиха.
 
От: ebay и некоректен търговец

Да, мерси за поправката, инфото ми е остаряло.

Иначе пак не мисля, че ще ти откажат съдействие, още повече, че в последните месеци по твои думи е некоректен - и това ще повлияе. Може и да го изтрият скоро. :D

We’ll also continue to share some customer information between eBay and PayPal to provide you the same level of customer support and fraud detection.
 

Горе