Econt WooCommerce Plugin

За всички бъдещи версии от сега нататък, за поддръжка и за обновявания, нека е така (не, че и тук няма уловки с GPL лиценза). Но не виждам защо е нужно да се искат пари и за старите версии, за които се предполага, че Еконт са поели разходите, а съобщението пуска такива намеци.

От моя малък опит беше и сравнително бъгав плъгина.
 
От снимката се разбира, че самият плъгин не е писан от ECONT, затова може би е нормално и да е платен. Не казвам, че е нормално, но в крайна сметка Еконта са голяма компания и могат да си позволят да напишат и пуснат свободно плъгин. Тук не става въпрос за WP, но и за всички системи, в това число и къстъм системите.
Не е нормално Еконт да нямат подобен плъгин, който да е безплатен, при положение, че всички търговци в България реално издържат Еконта.
Поздрави
 
@jair @CryptoInvest безплатната версия все още е достъпна от сайта на Еконт и в търсачката за плъгини също, но има проблем с обновяването на базата данни за офиси...

Несериозно от страна на Еконт...
 
@jair @CryptoInvest безплатната версия все още е достъпна от сайта на Еконт и в търсачката за плъгини също, но има проблем с обновяването на базата данни за офиси...

Несериозно от страна на Еконт...

То обновяването не става ли чрез публичен достъп до базата на Еконт? Както и да е, плъгина на мен не ми вършеше работа, така че всяко зло за добро - това може да ме подтикне да си намеря по-добро решение.
 
Срам за Еконт. Да финансират и пуснат един подобен плъгин е евтино и в същото време много добра реклама и стратегия за развитие. Абе би било просто далновидно. Това е пореното доказателство, че екот разбират само и единствено от транспорт и логистика.
С постоянно трупаните черни точки Еконт, ще бъдат охотно заменени от първата появила се алтернатива.
Лошо Екот ... Лошо!
 
Сега е момента някой да напише плъгин на по-ниска цена.
Ние имаме написан, но от еконт са обещали "скоро" нов безплатен.
Чакане му е майката :D
 
Към днешна дата същия проблем. Вкарвам малко пред история, за да е по-драматично.
Приятел ме помоли да сглобя един online магазин за не повече от 30-50 продукта.
Дълги години се занимавах с prestashop и бях толкова разочарован, че реших да изпробвам нова платформа.
Все пак какво толкова, за няколко часа работа. Понеже вече се бях сблъсквал с удобствата, предлагани от плъгини на куриери, реших да избера
econt, защото съм доволен от услугите им. Тоест избора на платформа трябваше да стане от списъка на econt. Разгледах какво предлагат и се оказа, че
избора е между prestashop (който вече коментирах), opencart (който ми харесва, но липсата на превод и разчитането на знайни и незнайни плъгини ме изгуби) и остана WooCommerce, който го срещам често и познавайки платформата на WordPress, реших най-накрая да се престраша да го пробвам.
Всичко стана много бързо и бях изключително доволен, стигнах до етапа с интеграцията на Еконт и каква изненада, повода на тази тема...
След дълго чесане по-главата, влезнах в speedy и за моя радост открих, че техния плъгин все още е напълно безплатен. И проблема с гърлото беше решен...
Та какъв е извода от цялата галимация? Че в мързела си или по-скоро скръндзавостта, да наемат някой да им напише плъгин, губят множество клиенти...
Колкото и да са ми симпатични, няма как да дам 190 лв. за нещо, което го има безплатно, макар и от конкурента фирма.
 
Към днешна дата същия проблем. Вкарвам малко пред история, за да е по-драматично.
Приятел ме помоли да сглобя един online магазин за не повече от 30-50 продукта.
Дълги години се занимавах с prestashop и бях толкова разочарован, че реших да изпробвам нова платформа.
Все пак какво толкова, за няколко часа работа. Понеже вече се бях сблъсквал с удобствата, предлагани от плъгини на куриери, реших да избера
econt, защото съм доволен от услугите им. Тоест избора на платформа трябваше да стане от списъка на econt. Разгледах какво предлагат и се оказа, че
избора е между prestashop (който вече коментирах), opencart (който ми харесва, но липсата на превод и разчитането на знайни и незнайни плъгини ме изгуби) и остана WooCommerce, който го срещам често и познавайки платформата на WordPress, реших най-накрая да се престраша да го пробвам.
Всичко стана много бързо и бях изключително доволен, стигнах до етапа с интеграцията на Еконт и каква изненада, повода на тази тема...
След дълго чесане по-главата, влезнах в speedy и за моя радост открих, че техния плъгин все още е напълно безплатен. И проблема с гърлото беше решен...
Та какъв е извода от цялата галимация? Че в мързела си или по-скоро скръндзавостта, да наемат някой да им напише плъгин, губят множество клиенти...
Колкото и да са ми симпатични, няма как да дам 190 лв. за нещо, което го има безплатно, макар и от конкурента фирма.
Има и друг извод. Потребителите на останалите две платформи спрямо Woo са значително повече и генерират по-добър оборот на Еконт. Явно разликата е толкова голяма, че не виждат смисъл в поддръжката на тази платформа.
 
Не съм съгласен, поне от гледна точка на безплатните варианти, който остават до Woo, Prestashop и OpenCard... Има вече доста български платформи с цени от 30 до 300 лв. на месец, които са с интегриран econt и са доста user friendly. Но не са малко хората като мен, които биха се доверили на безплатна платформа и с малко главоболия да постигнат желания резултат. В никакъв случай не омаловажавам хората стоящи зад платените платформи, все пак бизнес не се прави без пари, но като клиента ти не му се дават "кинти", трябва и ние да минем тънко, че да остане нещо за нас :) Малко се отклони темата, но в общи линии woo е доста ползван вариант и според мен е в минус на econt. Все пак бях чел статистика, че държат 20%+ от пазарния дял на online магазините, което не е малко... Дори напротив.
 
ще напиша един и ще го бутна в репо-то на WordPress, бах мааму, на мен клиенти ми зависи от т'ва едва ли не
 
давай! Аз, а може би и други биха отделили някой лев за стимул... Само, че как ще стане ако трябва да се промени нещо по плъгина след време?!
 
Здравейте, имам интерес от плъгин за Еконт, аз също съм навит да отделя средства за това.
 
Включвам се с пресни новини, следващата седмица ще пусна демо за бета версията на плъгина

ЕКОНТА направиха ъпдейт на API-то в последния момент, като промениха метода за офисите и градовете и смс-те, мега зле...

Скоро пускам бета

Пуснете ми мейл на [email protected] за да ви го пратя когато е готов

Поздрави на всички
 
Привет,

някой има ли инфо дали се очаква Еконт да пуснат безплатен модул или всеки да се спасява?
 

Горе