ecopayz.com - SCAM

Здравейте,

Внимавайте с този уеб сайт. Имам акаунт там от сигурно над половин година. Просто се бях регистрирал. Вчера реших да си взема и дебитна карта. Искаха ми лична карта и т.н. глупости.. Пратих си обичайното копие на личната карта (да кажа, че с него са ме верифицирали в много по авторитетни и популярни системи за разплащане). Днес получавам следното:
"We regret to advise that your ecoAccount has been permanently closed in accordance with the PSI-Pay Terms of Use. Unfortunately, we will not be able to accept any further applications from you in the future.

For further information and to view our Terms of Use please visit www.ecopayz.com/en-GB/Policies

Best regards,
The ecoPayz Team
[email protected]
"
За мен това си е чист скам, събират ти личните данни и личната карта и те банват на следващия ден (най - вероятно при първа възможност според тяхното работно време).
Казах им, че ще пусна репорт за тях в полицията, и найстина мисля да го направя, барем ако мизерниците (дето са регистрирани в Англия) направят нещо с данните ми, да имам поне доказателство, че съм докладвал в полицията.
Съвета ми към всички тук е, ако се сблъскате с реклами или нещо друго на тези помияри, не ги ползвайте. Също да кажа, че не съм правил трансакции или каквото и да било с акаунта ми, така че на практика нямам активност, освен където си пратих документите за самоличност.
 

Горе