eMag, ДДС и покупка от името на фирма

Buscape

Active Member
Здравейте,
купих стока чрез eMag.bg (от румънски търговец регистриран по ДДС, с румънски ДДС номер) и си я платих заедно с ДДС.
Счетоводителят като видя фактурата, която включва ДДС ми каза, че е трябвало да ми издадат фактура без ДДС и да заплатя стойността без ДДС, а после да си внеса аз българското ДДС.

Ако счетоводителят ми е прав, странно ми се вижда, че след като при поръчката попълних данните на фирмата не са съобразили да ми издадат фактура без ДДС. И не са съобразили да ми го продадат без ДДС.

Някой има ли опит в пазаруването от ЕС като фирма?
 
Последно редактирано:
Странно, при условие че си имат регистрирана фирма в БГ, защос са минали покупката през румънската, странно
 
Странно, при условие че си имат регистрирана фирма в БГ, защос са минали покупката през румънската, странно
По-правилният въпрос е, от emag.ro или от emag.bg е поръчал. От там нататък тръгват тълкуванията.
 
От emag.bg е поръчано, фирмата ми е регистрирана по ДДС
Фактурата не е издадена от eMag, а от румънски търговец Atu IT SRL - доверен партньор на eMAG
 
От emag.bg е поръчано, фирмата ми е регистрирана по ДДС
Фактурата не е издадена от eMag, а от румънски търговец Atu IT SRL - доверен партньор на eMAG
Ето различни варианти описани от счет. къща, според първия / щом си по ДДС / твоя счетоводител е прав
 
От emag.bg е поръчано, фирмата ми е регистрирана по ДДС
Фактурата не е издадена от eMag, а от румънски търговец Atu IT SRL - доверен партньор на eMAG
Щом си закупил/платил на ЮЛ в Европа, трябва да ти издадат ф-ра, която е без включен ДДС и вече ти се самооблагаш с нашите 20%.
Ако не е така, получава се двойно данъчно облагане.
Трябва да ти преиздадат ф-ра без тяхните 19% (друг е въпроса - защо са ти я издали така. Мога да предположа, че някой е проспал регистрацията ти на ЮЛ, защото масата потребители там са им ФЛ и си минал с общия поток) и върнат надвзетите левчета.
 
От emag.bg е поръчано, фирмата ми е регистрирана по ДДС
Фактурата не е издадена от eMag, а от румънски търговец Atu IT SRL - доверен партньор на eMAG
грешно начислен ДДС и фактура с грешно съдържание. Трябва да се преработи. За съжаление административната тежест по комуникацията с доставчика (партньора) и убеждаването му, че е допуснал грешка е изцяло за твоя сметка. Иначе нашите Данъчни много лесно ще се орпавдаят при една проверка - цитирам дословно "Ми Вашия счетоводител къде е спал" при което ми идваше да и отперя един обратен през зъбите, ама първо е с една дупка повече от мен и не е мъжка постъпка и второ беше на възраста на майка ми.
 
Те успяха само да ми издадат нова фактура без ДДС, като ДДС-то го прибавиха в стойността без ДДС
От eMag съпортът е гола вода. слушам само - чакаме отговор от търговеца. И така месец и половина.
 

Прикачени файлове

  • new.jpg
    new.jpg
    22.6 KB · Преглеждания: 12
  • old.jpg
    old.jpg
    25.8 KB · Преглеждания: 12
Те успяха само да ми издадат нова фактура без ДДС, като ДДС-то го прибавиха в стойността без ДДС
От eMag съпортът е гола вода. слушам само - чакаме отговор от търговеца. И така месец и половина.
Яко искат да те цакат с цената. Не знам какъв е продукта но аз бих им го засилил обратно с документ, че се отказвам от покупката.
 
Последно редактирано:
Те успяха само да ми издадат нова фактура без ДДС, като ДДС-то го прибавиха в стойността без ДДС
От eMag съпортът е гола вода. слушам само - чакаме отговор от търговеца.
Яко искат да те цакат с цената. Не знам какъв е продукта но аз бих им го засилил обратно с документ, че се отказвам от покупката.
уж не си от тия дето не четат
 
Поръчвал съм и чуждите фирми са ми издавали фактури с нулев VAT. Но по мои спомени фирмите бяха полски. Комшиите нещо са те изклатили.
 
eMag не успяха да съдействат за нова фактура, но ме компенсираха с ваучер.
За което съм им благодарен
 
  • Like
Реакции: Sky

Горе