Email маркетинга работи ли все още ?

danko6

Well-Known Member
Вие как смятате според вас имали още смисъм от мейли, към потребители или потенциални клиенти.
Гледам има си доста BG сайтове, които редовно си ми пращат някакви оферти, а за английските пък да не говорим :D
Какво е вашето мнение, като цяло :)
 
От: Email маркетинга работи ли все още ?

Има смисъл. Не е толкова ефективно колкото преди време, но ако мейл листа не е оспамен и е таргетиран ще има успех. Даже и потребителите да са таргетирани само по държава, но заглавието е привличащо вимание пак има някакъв резултат.
 
От: Email маркетинга работи ли все още ?

А някой знае ли какви бяха лимитите за изпращане на емайли от gmail и hotmail и там какво беше за да не влиза съобщението в спам :)
и някъде мога ли да следя колко са отворени от изпратените писма ?
 
Последно редактирано:
От: Email маркетинга работи ли все още ?

Има смисъл ако са ти таргетирани мейлите. Мисля че на гмаил беше 2000 мейла на ден по 500 мейла на едно изпращане :) Това не мога да ти гарантирам че няма да минеш в спам ама знам че повече не можеш да пратиш просто...
 
От: Email маркетинга работи ли все още ?

има си платени места за масов емайл , но едва ли ще има голям успех.
 
От: Email маркетинга работи ли все още ?

Има ли някой във форума който е постигнал реален успех с е-мейл маркетинг?
 
От: Email маркетинга работи ли все още ?

повечето ми клиенти за определени сайтове са точно от имейли, но са само за нишата на сайта, от изпращане на случайни имейли няма смисъл
 
От: Email маркетинга работи ли все още ?

Конкретен пример ще дам. За определен сайт подбрах таргетирани мейли събирани лично от сайтове, каталози всякакви.
Резултати
от 140 мейла след проверка с базата на КЗП отпаднаха около 40 мейла
Тоест остават 100
от тези 100 ми върна около още 40-45 мейла че не съществуват
Остаат около 55-60 мейла от тях 5 проявиха интерес и от тях 2-ма ми станаха клиенти :D и това са корпоративни клиенти които са в тази област и нещата ми ще им трябват постоянно.
Така че не е лошо според мен ако от 1000 мейла мога да докарам 20 клиента такива те могат да ми заемат почти целите ресурси :)

Много е важно този които получава мейла ти наистина да има интерес да го прочете и да му бъде полезно. Ако на мен ми пратиш мейл за доилня за кърмачки примерно.. файда никаква, но ако ми пратиш ревю на някаква супер яка машинка в моя бранш... ще прочета ще се поинтересувам. Ако ми трябва и цената ти е добра може и да купя :)
 

Горе