enom или resellerclub да избера?

От: enom или resellerclub да избера?

На resellerclub малко ме дразни, че им е леко муден админ панела. Но това не се ползва чак толкова често, че да е проблем. Тук има някакво сравнение с еном, до колко е коректно не знам. Все пак те са си го правили :)
 
От: enom или resellerclub да избера?

да това е интересно но си прав :) всеки хвали своето
аз немога да разбера сега трябва ли да вкарвам някакви пари при тях примерно за да започна да продавам домейни , то като цяло не толкова да продавам ми така и така имам възможност да взема ацц защо да не се възползвам :) поне може да спестявам по някой лев от мойте си домейни , въпроса е къде няма да ми искат пари да вкарвам като депозит и прочие
 
От: enom или resellerclub да избера?

Трябва или да вкараш 200$ или да им направиш поръчки за 200$. Например да си преместиш там 20 домейна.

Мисля, че навсякъде искат депозит или както там му викат в различните фирми. На resellerclub май е най-малко - 200$. Освен това въпросния депозит веднага можеш да си го използваш, не стои като гаранция или нещо подобно. Например ако имаш 20 домейна при други регистратори си ги трансферираш в resellerclub и депозита вече си го употребил :). Иска се малко вложение в началото, но тия пари така или иначе се дават - нищо не се губи.
 
От: enom или resellerclub да избера?

От моите наблудения мога да споделя следното. Enom има по-готино API което можеш да вържеш със сайта си и да си регистрираш всички през твоя сайт. Така и да получваш поръчки на твоя сайт и да минава през на Enom акаунта ти всичко. Но отрицателната е голямата такса за депозит - 1000$ (ако не бъркам де). Разбира се от нея ти се взимат пари за всички услуги но не е малко пари. Минуса на Еномците е че "днс под разбиране" имат големи издънки, имали сме клиенти които от няколко големи мрежи в софия не им се виждат пренасочванията които се правят от Еномците.. После вари обяснявай че тази услуга не зависи от тебе а от глобалният регистратор, но след като им предложеш да ползват твоя хостинг бързо се управят нещата. Още нещо като минус за еномците, тромавата процедура по регистриране на домейн EU... За да си подновиш даден ЕУ домейн трябва да го пуснеш за автоматично подновяване и на точно определена дата, Еном подновява доста домейни едновременно. Което е много много тромава процедура от тяхна страна.

Сега малко за Ресейвър Клуба - индийците - както им викат някой хора - те са прилични, но единственият недостатък е че API-то май нещо е неразбираемо и няма как да ги вържиш с главният си сайт. Другото нещо е че логина е задължително пощата на потрбителя и ако реши потребителя да си трие пощата или да я оставя, ще трябва да регистрирате нови акаунти и после да ги пълните с текущите домейни на клиента... Което понякога полудяваш :) Плюс - няма проблеми с ЕУ домейните ;-) И безплатен Private protect :)
 
От: enom или resellerclub да избера?

Сега малко за Ресейвър Клуба - индийците - както им викат някой хора - те са прилични, но единственият недостатък е че API-то май нещо е неразбираемо и няма как да ги вържиш с главният си сайт. Другото нещо е че логина е задължително пощата на потрбителя и ако реши потребителя да си трие пощата или да я оставя, ще трябва да регистрирате нови акаунти и после да ги пълните с текущите домейни на клиента... Което понякога полудяваш :) Плюс - няма проблеми с ЕУ домейните ;-) И безплатен Private protect :)

Чак пък неразбираемо. API то си е ок горе-долу. И няма никаъв проблем да се върже към твоя сайт - whois, регистрация, подновяване, всичко което правиш от админа става и от апито. Не е за 1 час работа, но пък не виждам какво друго може да се очаква. Пък и за какво ти е, освен ако нямаш по 30 регистрации на ден?
 
От: enom или resellerclub да избера?

аз щях да се взимам акаунт за 200$ но само да ползвам API-to .за еном-а става дума.
Да вържа апи-то с моето софтуерче (кетчър деТ им викат) и да "слушам" директно от тяхната база за изтрити домейни..да но нестига че бавно през https 443 порт ами в последствие се оказа че имам право само на 10 конекции на минута при проверка на .org домейни.а това значи че конкуренцията ме бие:).
е това ме спря и не си взех акаунт:)незнам дали е минус но просто го пиша за да се знае.
 

Горе