Epay в Prestashop възможно ли е?

rtfm

Member
Здравейте колеги,
някой може ли да ми препоръча модул за Epay разплащания в Prestashop?

Поздрави
 
От: Epay в Prestashop възможно ли е?

Ако няма готов модул (не съм се интересувал, защото не ползвам тази платформа) може да сложиш Skrill - имат множество локални за Европа payment processor-и и имат и Epay. Може да оставиш само логото на Epay и Visa например да се показва.
 
От: Epay в Prestashop възможно ли е?

Интересуваше ме нещо което да може да се ползва и за Изи Пей.
 
От: Epay в Prestashop възможно ли е?

Попадал съм на модул за epay за престашоп...но за коя версия и къде го бях видял...вече не мога да се сетя. Но съм сигурен, че има
 
От: Epay в Prestashop възможно ли е?

Интересуваше ме нещо което да може да се ползва и за Изи Пей.

Ако имаш epay можеш да го захранваш и през офиси на изи.

Т.е. отиваш внасяш парите в офис на изи и плащаш след това чрез баланса си в epay през skrill.
Какво мислиш да продаваш и имал ли си подобни продажби, защото за мен тва е мисия невъзможна да накараш някой българин да плати по този начин. Причините - недоверие към магазина, незнание за цялата процедура.

Та дори да не минаваш през Skrill (което само по себе си не е забавящо целя процес) няма да имаш голям успех според мен. Пробвай де, после кажи какво се случва.
 
От: Epay в Prestashop възможно ли е?

Първо човек трябва да прегледа постовете из форума, а и някои статистики:

Преди се споменаха някакви цифри и гадаене. Нека първо да се прегледа това видео (Тенденции в поведението на българския онлайн потребител - статистика за 2014г.) и тогава:

[video=youtube;firXYPf2XX4]https://www.youtube.com/watch?v=firXYPf2XX4[/video]

Source: Google AdWords за България – достатъчно релевантен и с репутация. Също и на следната връзка:

ConsumerBarometer.com/…/country-Code=BG
7943798e.jpg

Ако е за BG този е-магазин и е за физически предмети, то се обезсмисля, тъй като 90%+ плащат „на ръка“ на куриера. Ако е за BG, но става въпрос само за дигитални артикули, тогава вече да.

Ако е за чужбина, тогава никакъв eP, а главно интернационални методи (и то колкото се може ПОВЕЧЕ на брой, и най-вече ЛОКАЛНИ за съответните държави, т.е. „тамошни“ ePay-ове и EasyPay-ове, в доста държави бъка от подобни domestic тамошни си методи). Упоменавани са доста пъти в доста теми: #1 (последния ред), #2, #3.

:|
 
От: Epay в Prestashop възможно ли е?

Става въпрос за продажба на екскурзии и почивки, за това ми трябва да може да се плаща онлайн.
 
От: Epay в Prestashop възможно ли е?

Хората плащат такива неща вече директно с картата си, така че всеки пеймънт процесор за карти ще ти свърши работа. Не знам някой да ходи до изи пей, да вкара кеш за нещо такова.
 
От: Epay в Prestashop възможно ли е?

Благодаря на всички за полезната информация, но нека не се отклоняваме от темата питам дали някой знае за такъв модул и е склонен да сподели името му.
 
От: Epay в Prestashop възможно ли е?

някой знае ли къде се активират тези процесори за плащане в Skrill - на мен не ми излиза дори плащане с карта
 
От: Epay в Prestashop възможно ли е?

Трябва първо да си активираш merchant акаунта в сайта им и след това ще ти се появят в модула, който си инсталирал. Има го описан процеса тук - не е сложно, попълваш един въпросник и ти дават тайна дума, която въвеждаш в модула и вече можеш да приемаш плащания през тях.
 
От: Epay в Prestashop възможно ли е?

къде точно е описано че не мога да го намеря.
Частен или бизнес трябва да е акаунта
 
От: Epay в Prestashop възможно ли е?

Бизнес.

https://www.skrill.com/en/business/getting-started/

За самия процес - наистина, потърси във форума има написано всичко. Дори аз съм добавял някаква информация. Темата беше нещо си skrill в плащанията....

Лесно е и за 1 седмица си готов.

Напиши им, че ще ползваш преста, за да ти дадат промоция на мърчант таксите.
 
От: Epay в Prestashop възможно ли е?

Имаш такса всеки месец, която се събира от процента, който събираш...

Например таксите са ти 2% и имаш 1000 евро този месец получени, т.е. 20 евро такси не плащаш нищо допълнително.
Но, ако имаш само 100 евро, имаш 2 евро такса и трябва да доплатиш до минимума за този месец, който ще видиш в сайта им. Не е много, процента такси на мен е около 2%, т.е. е по-евтино от колкото през пейпал, но не много...
 
От: Epay в Prestashop възможно ли е?

Предлагаме такъв модул (както и разработка на всякакви други методи за плащания към CMS системи), може да направите заявка през сайта ни: bgcode(.)com
 
Последно редактирано:

Горе