Epay такси

mvmrik

Well-Known Member
Разглеждах преди малко онлайн банкирането и видях нещо, за което дори не подозирах до сега. Мислех че прехвърлянето от Maestro към микросметката е безплатно, в самия сайт на epay си пише такса 0.

Вчера правих разни прехвърляния и вижте какво ми пише в онлайн банкирането на ЦКБ.

1. Захраних си микросметката с 23 лева и ми изписа че няма такса, но в онлайн банкирането има следните редове:
23.00 002 EPAY 23 BGN 17:36:05EPAYBG
0.20 Такса: 002 EPAY 23 BGN 17:36:05EPAYBG

Значи излиза че ми е взело 20ст, които не се упоменават в epay въобще при плащането.

2. След това направих банков превод от epay до друга моя банкова сметка за 87 лева, при което в сайта на epay си пише че таксата е 40ст, но вижте пак какво имам в онлайн банкирането:
87.40 002 EPAY 87.4 BGN 17:59:24CCB VIRTUAL EPAY
0.20 Такса: 002 EPAY 87.4 BGN 17:59:24CCB VIRTUAL EPAY
Както виждате, тези 40ст, които се упоменават в epay са ми добавени към сумата, но има още 20ст допълнително.

3. След това отново прехвърлих от картата си 25 лева към микросметката и ето го резултата:
25.00 002 EPAY 25 BGN 18:04:06EPAYBG
0.20 Такса: 002 EPAY 25 BGN 18:04:06EPAYBG


Работата е там, че ми е взело такси, за които дори не съм и подозирал, в самия epay при плащането въобще не се споменават. Не са ми проблем тия 60ст, но все пак мисля че би трябвало да ги пише. Картата ми е на ЦКБ, при банковия превод избирам банка посредник ЦКБ.
 
От: Epay такси

По памет:
Пише че може да има такси удържани от самата банка с която оперираш. В случая, таксите са ти одържани от банката картоиздател, а не от epay ;)

Edit:

https://www.epay.bg/?action=wikibox&wpage=load_macs_bg
Забележки:

* Банката - издател на картата може да начислява такса за всяка операция с карта. Допълнителна информация може да се получи от банката.
 
От: Epay такси

Това е ясно, но аз до сега си мислех че няма никаква такса, а то винаги ми е взимало сигурно по 20ст. Ако не си бях пуснал онлайн банкирането сигурно нямаше и да разбера. Ето например вчера си прехвърлих 2 пъти към микросметката, а можех да го направя наведнъж и да ми вземе само 20ст, а не 40. Казвам ви го да си знаете - за всяко нещо се взимат пари, въпреки че пише такса 0.
 
От: Epay такси

Това е такса на банката, не е такса на ePay. Те нямат отношения към нея.
Е тя банката си е пак тяхна, както и да е :) Просто казвам че е малко подвеждащо това и всеки трябва да си прави сметка че има такса, а не е безплатно.
 
От: Epay такси

Е тя банката си е пак тяхна, както и да е :) Просто казвам че е малко подвеждащо това и всеки трябва да си прави сметка че има такса, а не е безплатно.
ePay няма как да знаят дали банката ти удържа такса или не (поне формално). На мен например банката не ми удържа подобни такси (но ми удържа други).
 

Горе