exact keyword домейни

toretic

Member
Здравейте,
отваря ми се възможност да регистрирам няколко евтини .com домейна. Искам да се пробвам с exactkeyword.com(пример)
Темата мисля, че е точно за този раздел тъй като избора на домейн също има голямо значение в зависимост от предназначението на сайта.
Обаче ми е доста трудно да открия. Вече прерових около 1000 домейна. Филтъра от 10 000 до 50 000 търсения месечно. Преровил съм 2 ниши, тъй като до момента имам малък успех, намерил съм едва 2 домейна които си заслужава да регистрирам.
Какво ще ми препоръчате да ми опрости процеса по търсене на подобни домейни.
 
ами много сеота ако е за сео и нета е силен и еу .. версии на кирилица не държиш да градиш що годе бранд и това че тези с кома ще ти "крадът" посетителите които влизат директно

иначе лесен начин за търсене поне като софтуер не се сещам може да експортваш киурдите към регисртратор който предлага бълк сърч и съджешчън

може да дърсиш версии

киурдблог
mykeyword
тирета кодове на държави
 
От: Re: exact keyword домейни

киурдблог
mykeyword
тирета кодове на държави

иска ми се да намеря чисти думи, иначе и доста от тези са заети. Мисля да се пробвам с микро ниши с този експеримент.

ами много сеота ако е за сео и нета е силен и еу .. версии на кирилица не държиш да градиш що годе бранд и това че тези с кома ще ти "крадът" посетителите които влизат директно

изобщо не се замислих за това, много си прав, ще взема да регистрирам някое друго .еу, само дето ся се дразна, че не се сетих докато бяха по 2 лева в суперхостинга... деба, няма ли другаде още промоции :D.

иначе лесен начин за търсене поне като софтуер не се сещам може да експортваш киурдите към регисртратор който предлага бълк сърч и съджешчън
Ползвам Adwords + Excel + Godaddy + Excel в момента.
 
От: exact keyword домейни

Тук нещо започва да ми става интересно.
Правилата за регистрация на такива домейни като гледам са следните

1. Да има 5 000 exact monthly searches.
2. Да има повече от 1$ на клик.

Добре де, ами ако примерно има 1 000 търсения и 15$ на клик?
Не е ли по-добре да се целя в него? Хем по-малко конкуренция, хем повече пари? къде греша?
по моя път на логиката. Ако от 5 000 търсения получа 500 посещения и 50 клика това са 50$, обаче, ако от 1 000 търсения получа 100 посещения и 10 клика, това са 150$????
Не съм ли прав?
 
Хъм това за $15 на клик ми звучи нереалистично казвам го от позиция на рекламодател давал до долар и малко на клик във всиоко конветираща ниша и това преди кризата когато американците харчеха доста пари за глупости.... какво трябва да продаваш за да имаш конверсия за да го избиваш толкова висок клик... за мен над долар и нещо става нереалистично

веднъж само съм виждал такава кампания и беше грешка при един от старите интерфейси на адурдс един познат вместо 0.30 беше изпуснал точката и беше излязло като $30 на клик и беше получил 30 тина клика по $1-$3 преди да се усети щото адурдс динамично определя цената
 
От: exact keyword домейни

ясно ми е, че няма да получавам по 15$, но все пак, би трябвало да получавам повече на клик отколкото ако целя дума която е 1$ на клик?
 

Горе