Facebook каза - край на clickbait-a

От: От: Facebook каза - край на clickbait-a

А към uni-web - човек, комерсиализирал си се тотално. Честно, тва дето го правиш чак е срамно...А това, коети си писал отгоре още повече. Дано и фейсбук и гугъл резнат тея неща. И нека да ти отговоря: Като си по шоковете и ужасите и пишеш лъжи, изкривени в полза на дадена политика и в случая държава - какво очакваш? Ние, балъците, които отделяме по 2 дена на статия да не взимаме нищо, а тебе да те подкрепят и от Фейсбук и от Гугъл? Е, не може да стане.. ( чакам си червените репи с коментари "сульо", "педал", "идиот" и производни )

Колега, не си прав според мен. Наистина не е приятно да четеш подобни глупости, но масовката си ги обича. Има ли търсене има и предлагане на даден продукт/услуга. Колкото до филтрирането има и много други заглавия подобни на шок новините, които ще минават. Народа обича жълтите новини и това е!
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Всичко това ми изглежда като решение на проблем, който реално не съществува. Ако си човек с по-високи критерии за себе си и информацията, която получаваш и четеш онлайн, ти по начало няма да си лайкнал сайтове или медии, които разчитат на кликбайт заглавия. Аз в моя newsfeed нямам нито една страница на сайт, който да функционира по този начин. Тоест, на мен по начало изобщо не ми е нужно подобно нещо, за да се предпазя от кликбайт "медии". Аз така или иначе нямам досег до тях.

Но колегата по-горе е прав - навсякъде масовката е с едни и същи белези на поведение и интереси. Ако някой си мисли, че 80% от българите изведнъж ще поумнеят, само защото няма кликбайт във ФБ, и изведнъж ще почнат да търсят качествена информация, това, естествено, няма как да се случи. Посредственият човек винаги ще търси посредствена информация, без изобщо да си впряга общо трите мозъчни клетки, дали го лъжат или не. Даже, ако питате мен, повечето хора четат само заглавията, едва ли изобщо си правят труда за повече.
 
  • Like
Реакции: Atis
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Вие наистина мислите като потребител събудил се от сън, който е разбрал, че "ШОК - хванаха Пирана в река Искър" е лъжа. Този сайт е за предприемачи. Хората правят пари, а вие бълвате глупости тук! Може - печели! Малко завист се усеща или? Като знаете, че този род новини са лъжа просто не ги четете и не бъдете част от "стадото". Всеки се бори в крайна сметка за монетизация...

A МОРАЛА? Те и нарко босовете "правят" пари...
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

A МОРАЛА? Те и нарко босовете "правят" пари...
Да не би да сравняваш наркотиците със спама? :lol: С какво се друсаш, момче?
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Да не би да сравняваш наркотиците със спама? :lol: С какво се друсаш, момче?

Същото е, става въпрос за моралната гледна точка, не за конкретната услуга. Когато мислиш предимно за парите и не те интересува нищо друго, се стига именно до такива неща. Все едно ти е дали ще навредиш на някого, важното е да има пари. Поставяш ги пред всичко и правиш всичко заради тях. За жалост по-голямата част от хората мислят именно по този начин.
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

A МОРАЛА? Те и нарко босовете "правят" пари...

Дай линк към статия убила някой и тогава ще я сравним с наркотиците от морална гледна точка. :)
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Дай линк към статия убила някой и тогава ще я сравним с наркотиците от морална гледна точка. :)

Знаех, че няма да загрееш. Написаното не е насочено към теб.

И още една бомба:
БУМ! Всичко е било ИСТИНА! Свалиха самолет с КЕМТРЕЙЛС точно преди да ПУСНЕ ОТРОВАТА!
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Дай линк към статия убила някой и тогава ще я сравним с наркотиците от морална гледна точка. :)

Една статия може не само да убие някого, а да внесе масова паника и да причини много по-големи щети, отколкото можеш да си представиш. Нямам предвид нищо конкретно, казвам как е по принцип. Има много лабилни и слабохарактерни хора, които не се знае как могат да реагират в определени ситуации.
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Същото е, става въпрос за моралната гледна точка, не за конкретната услуга. Когато мислиш предимно за парите и не те интересува нищо друго, се стига именно до такива неща. Все едно ти е дали ще навредиш на някого, важното е да има пари. Поставяш ги пред всичко и правиш всичко заради тях. За жалост по-голямата част от хората мислят именно по този начин.
Статиите не вредят на никой. Нямаш престъпление, ако нямаш жертви. Пазарът изисква такъв тип "новини" - има ги. Няма жертви, няма и престъпление. Все едно да ми кажеш, че НЕ!новините са безскрупулни капиталисти, на които им липсва морал :lol: А специално за кликбайта, аз съм го правил много. Просто, за да имаш повече трафик не трябва да разкриваш всичко в заглавието и трябва да имаш готин тъмбнейл. Това си е простичък маркетингов трик, който привлича трафик. Например, 'Тази симпатична лолитка отиде на басейн, но всичко което видя е пу....." - сега, хората могат да си п*тката й, а в статият да се говори, че е видяла пущинак. Това ли ще ми сравняваш с продажба на хероин? :lol:
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Крайно време беше, по-добре късно, отколкото никога.
 
От: От: Facebook каза - край на clickbait-a

Статиите не вредят на никой. Нямаш престъпление, ако нямаш жертви. Пазарът изисква такъв тип "новини" - има ги. Няма жертви, няма и престъпление. Все едно да ми кажеш, че НЕ!новините са безскрупулни капиталисти, на които им липсва морал :lol: А специално за кликбайта, аз съм го правил много. Просто, за да имаш повече трафик не трябва да разкриваш всичко в заглавието и трябва да имаш готин тъмбнейл. Това си е простичък маркетингов трик, който привлича трафик. Например, 'Тази симпатична лолитка отиде на басейн, но всичко което видя е пу....." - сега, хората могат да си п*тката й, а в статият да се говори, че е видяла пущинак. Това ли ще ми сравняваш с продажба на хероин? :lol:
То това е ясно, аз казвам моята гледна точка. За мен такива статии са пълна простотия, нито ги чета, нито ги публикувам. Ясно е, че има прости хора, които се подвеждат от такива заглавия, но не съм стигнал до там да се опитвам да печеля от тях. Предпочитам да създам нещо съществено, което да ми харесва, дори и да е без никаква печалба. Пак казвам, това е лично моята гледна точка, всеки мисли по различен начин и не упреквам никого.
 
  • Like
Реакции: Atis
От: Facebook каза - край на clickbait-a

За да създадеш нещо качествено, трябва да имаш ресурс. Това е или поне беше един от лесните и бързи начини за печелене на пари. Пак казвам, ако няма жертви (така или иначе читателите са слабоумни и ти не си виновен за това), то няма смисъл да намесваме морала.
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Написаното е глупост за който и да е. Сравнение на спам с наркотици от морална гледна точка. На какъв език да ти го напиша, че народа си иска подобен род новини. Показателното е, че просперират. Същото се отнася и за телевизията. 90 % от новините са негативни за по-голям рейтинг, а "жълтите предавания" са най-гледани.
 
От: От: Facebook каза - край на clickbait-a

То това е ясно, аз казвам моята гледна точка. За мен такива статии са пълна простотия, нито ги чета, нито ги публикувам. Ясно е, че има прости хора, които се подвеждат от такива заглавия, но не съм стигнал до там да се опитвам да печеля от тях. Предпочитам да създам нещо съществено, което да ми харесва, дори и да е без никаква печалба. Пак казвам, това е лично моята гледна точка, всеки мисли по различен начин и не упреквам никого.

И за мен тези статии са пълна простотия и не ги чета, но и не скачам срещу хората, които печелят от тях, защото масово народа обича да е лъган и те им го сервират. Не знам дали прекаляват с някоя статия да всяват паника поради същата причина, че не ги отварям. Както е написал един колега по-горе лесно е да ограничиш фийд-а във Фейсбук и изобщо подобен род новини да не стигат до теб, но те си ги искат!
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

spodeli.eu/shah-i-mat-ekspert-balgariya-pravi-zavoy-kam-bratska-rusiya-video--articles-9206.html
 
Последно редактирано от модератор:
От: Facebook каза - край на clickbait-a

spodeli.eu/shah-i-mat-ekspert-balgariya-pravi-zavoy-kam-bratska-rusiya-video--articles-9206.html

spodeli.eu/rusiya-pee-za-balgariya-vizhte-video-articles-6230.html
Абе имюабало си майката, тоя е за затвор.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Абе тука да не е новата платформа на унито бе :) То верно всичките му заглавия са без коментарни, а за съдържание да не говоря, ама все пак няма ли други сайтове :D
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Абе тука да не е новата платформа на унито бе :) То верно всичките му заглавия са без коментарни, а за съдържание да не говоря, ама все пак няма ли други сайтове :D

И линк билдинг му правим...
 
От: Facebook каза - край на clickbait-a

Абе тука да не е новата платформа на унито бе :) То верно всичките му заглавия са без коментарни, а за съдържание да не говоря, ама все пак няма ли други сайтове :D
Прочете ли за чупакабрата?
 

Горе