Facebook платена публикация

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Пуснах 1 платена публикация за 100$ във Facebook.
Обаче.. имам 1 въпрос..

Не ми е таксувало парите от пейпала.
Притеснявам се после да не си глътнат някакви пари.
Нямам никакви дръпнати пари, а като пусках рекламата дадох там Agree в пейпала да ме свърже с фейсбук.

Как може да стане да си ми дръпнат 100те долара и да си тече рекламата, и аз да съм си спокоен?

П.С. Има не лош ефект от рекламата, НО мисля, че няма избиване. Освен, ако не е някакъв продукт, който продавате.
П.С.2. За хората, които се интересуват до тук ефекта е следния: http://img835.imageshack.us/img835/6221/jr0r.png
Мисля, че е добър да Ви кажа. Но няма избиване. Ако пускате новинарска статия, няма избиване :)

Дано някой помогне да ми каже как само да си дръпнат парите от мен и да не се занимават с мен.
Поздрави,
Симеон
 
От: Facebook платена публикация

Какво значи платена публикация? Реклама ли си си пуснал или Boost Post? Къде си задал тези 100$?
 
От: Facebook платена публикация

Според мен платената публикация е Boost Post. Има един бутон "Choose Your Own" и там въвеждаш какъв бюджет искаш да сложиш.
 
От: Facebook платена публикация

фейсбук дърпат пари през определено време или когато минеш даден лимит. Спокойно, при мен така се получи, седмица след това си взеха парите. Всичко е точно.
 
От: Facebook платена публикация

При това положение, като ти изтекат тези 100 долара, ще си ги вземат. А това ще стане много бързо.
 
Да за Boost Post говорим..

Само да кажа, че от 100$ няма избиване на поста.. :lol:
Очаквам в най-скоро време да си дръпнат парите.. Обаче защо така се бавят никаква идея.

Поздрави,
Симеон
 
От: Facebook платена публикация

Ако отвориш Управление на реклами ще видиш дали тези 100$ вече са изхарчени и чак тогава ще си дръпнат сумата. Около 25 цента ти се връзва едно харесване на страницата. Зависи в каква ниша си, но може и по-добре. Предполагам говорим за ЕН страница.
 
От: Facebook платена публикация

monefff,
когато си промотирал поста, си имал тази опция като най-малка сума да бъде 100$ за реклама.
Можеш в последствие след като пуснеш рекламата, да намалиш тази сума през самия адс мениджър на ФБ (примерно да отидеш и да дадеш лимит 50$, а не 100$)
Тези 100$ са бюджет за срока в който си посочил да се промотира поста (примерно за 3 дни, или пък 100$ докато се изразходят)
Когато едно от двете настъпи : или да мине срока, или да изхарчиш парите, рекламата ще спре.
Парите ФБ си ги дърпат през определен период спрямо големината на дължимата сума, за твоите 100$, би трябвало да ги изтеглят до 7 дни след като си използвал реклама на стойност тези пари(защото ти не ги предплащаш, плаща се чак след като си ползвал реклама).
 
От: Facebook платена публикация

Монеф, като стане 100$ автоматично спира, ако си цъкнал Boost post. Обаче, ако направиш реклама през Ad Manager-a не знам как става. Аз съм Boost-вал публикация, само че с 5$ за проба и когато стигнах петте долара, рекламата спря :) И т'ва е.
 
От: Facebook платена публикация

Веднъж бях направил такава кампания и изхарчих 50 долара, а после в дебитната ми карта нямаше толкова и те блокираха fb ads на профила ми. Беше много забавно, защото не платих нищо.. а страниците и всичко останало си бяха непокътнати.

Та...имат някакъв бъг от фейсбук.
 
Re: От: Facebook платена публикация

Веднъж бях направил такава кампания и изхарчих 50 долара, а после в дебитната ми карта нямаше толкова и те блокираха fb ads на профила ми. Беше много забавно, защото не платих нищо.. а страниците и всичко останало си бяха непокътнати.

Та...имат някакъв бъг от фейсбук.

Тва е много странно, щото аз можех да ги запаля..
Даже с официалния ми профил им дължа някви паундове :lol:

Дръпнаха си 92$ да... в последствие..
 

Горе