Facebook - Downtime

Локален кеширащ днс ?
тц, ползвам собствени. Отдавна не разчитам на ISP или public resolvers, пречат ми на работата.
 
При мен не се е сривал.
 
И какво се чу накрая - не е имало хак, а един от индийските им служители набил без да иска грешна команда и спрял сървърите. После им отнело време да ги пуснат пак поради видиш ли защити. А защитата за случайното изпълнение на подобен род команди не сработила.

Впечатление прави следното:
- наеха се масово индийци в Адоб - приложенията им се напълниха с бъгове, непрестанни крашове, едно оправят - друго развалят. За М1 серията компютри на Apple още не са си оправили приложенията, а мина година и половина откакто бе пусната от Apple бета програмата за BigSur с M1.
- индиец пое Майкрософт и се пръкнаха Windows 8, Windows 8.1, 10, и сега ще видим дали вече са успяли да направят 11 по-нормален.
...аз...не че имам нещо против индийците. :D
 
Въобще не ми липсваше, покрай тея ковид простотии се прехвърлихме на алтернативни социални мрежи като MeWe и др. че много банове раздават у фейса. Трият снимки, линкове и постоянните дразнещи реклами .... WhatsApp от както е на фейсбук също гледам да не го използвам.
 
Това нищо не е. При мен и free.techno-link.com още работи.
А моят имейл е регистриран преди 2000-ната година, и затова не си ми много интересен с технолинка си.
 
А моят имейл е регистриран преди 2000-ната година, и затова не си ми много интересен с технолинка си.
Нали си ми земляк, да те питам... помниш ли на кой етаж в библиотеката на читалище Зора се намираше първия компютър с dial-up през 97-ма ?
 
Ко стана с DNS-ите бре форуме фрашкан с хелпЪри и разбирачи :D:D:D
е кво искаш да ти кажат хората:

1. opendns - не те кефило, стрували ти се бъгни - далеч си от експерна оценка, кое е бъгня и кое не. Немаш толкова пипе
2. 1.1.1.1 - имало кешове, може и да има, може и да няма, зачисти си каквото не те кефи на адрес: https://1.1.1.1/purge-cache/
3. 8.8.8.8 / 8.8.4.4 - и той не те кефил... тебе като цяло живота не те кефи, но не знаеш защо.

Ходи ползвай класическия 4.2.2.1

От премиуми няма да имаш далавера, само ще се фукаш, че плащаш.
 
Нищо не разбрах за премиума.. Иначе тия дет не ме кефели, толко съм тествал за 2-3г, че ти толко брауз не си имал общо през живота си ;) Питай провайдерът ми кво се случва от моите ип-та :D Про изкривяване, но имам дни с над 500 уни адреса ;)

Некви други предложения, тествани?
 

Горе