Facebook Marketplace вместо OLX ?

ROIdoctor

Active Member
Здравейте,

след тоталния редизайн на OLX, потребителите отново недоволстват и се говори, че Facebook Marketplace е добра безплатна алтернатива за продажби(вместо Bazar.bg).

Има ли бизнеси, които успешно продават там? Към момента виждам две пречки за бизнес обявите:

1. Не може да се публикува обява като страница, а само през личен профил.
2. Филтъра на Facebook деактивира повечето обяви, които съдържат в името си известен бранд (Adidas, Boss, Armani и т.н.), защото ги тълкува като Counterfeit products, без да са такива. Под предлог:

" Тази обява може да нарушава нашите правила
Изглежда се опитвате да продадете артикул, който не отговаря на нашите Търговски политики. Артикулите, които не позволяваме за продажба, включват животни, оръжия и нелегални продукти. Ако сте прочели нашите политики и мислите, че артикулът ви трябва да бъде одобрен, попълнете този формуляр."


Има ли решение?
 
Изпращаме документи и сертификати, одобряват след 3-4 дена обявата. Но нямаме време да ровим за фактури на 250+ продукта.
 
Имам доста приятели, които ровят там и намират доста неща, успешно. Аз също от време на време го отварям и като си знам навиците да гледат по такива сайтове, май ми се води най-посещавания маркетплейс последно време. :)

Вече като продавач, не знам честно казано. Според мен вече масово ще се местят към социалката, така както се изместиха и много от форумите там. А в последствие, ще започне да измества и други сайтове - вече дори не говорим за дейтинг сайтовете. :)
 
Здравейте и при мен се получава този проблем качвам обява и Веднага е режим на прелет или веднага ми изтриват профила защото аз качвам овяви в чужбина какво трябва на направя бихте ли ме посаветва ли нещо
 
Все пак FB маркетплейса е за лични продажби. И затова има доста недостатъци/ограничения погледнато от страна на търговците:
- не достигат до хората без FB;
- търсенето и филтрирането на обяви е кофти;
- доста ограничения за публикуване- напр. не се допускат линкове, телефони, мейли...
 
А няма ли някав шанс нещо да се направи нещо да се изтегли за работи да тръгне самата обява
 

Горе