FB Реклама - как се настройва и плаща?

N1ck

Active Member
Моля за съвет тези, които управялват рекламни кампании във FB.

Ще се рекламира бизнес, който си има страница. Въпрса е как да се направят настройките така, че да се спазят правилата и да се минимизира риска.

Реално профилите са на физически лица, които просто си въвеждат номера на кредитната карта която се води на тяхно име и плащат за реклама.

Но в моя случай искаме да платим от фирмена сметка чрез фирмена карта. Името на картата (има име на фирма и на ф.л. върху картата) не съвпада с името на профила във ФБ който ще се ркламира.

Как се прави? От къде реално ще се менажира рекламната кампания?

Нали един човек може да управялва рекламни кампании на различни хора или не е така?

Трябва ли аз да си направя мой реален профил с моето име и да стана админ на неговата страница за да плащам с моя карта за неговата реклама и в същото време да имам пълен достъп в смисъл да се генерират пиксели за конверсия, да се управлява таргет аудиторията и т.н. Аз мога да направя това но не искам проблеми в смисъл ако започна да се логвам в различни акаунти от един компютър или да ми блокират моя акаунт защото той е направил нещо нередно...

Как се прави?


---

За да стане по ясно - зъболекар иска да си прави реклама във фейса, има си профил но си няма страница още. Може да си направи по всяко време. Може и профила да го трансформира в страница. Но той няма време да се занимава и иска да наеме човек. Вече си има и сайт.
 

Горе