Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

А дали някой от четящите тази тема е използвал услугите на пакистански и индийски Freelancers и нека да сподели опита и мнението си от крайният резултат.
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

А дали някой от четящите тази тема е използвал услугите на пакистански и индийски Freelancers и нека да сподели опита и мнението си от крайният резултат.

Аз бачкам като фрийлансър и съветът ми е да ги избягваш - индийци, пакистанци... Ако те интересува нещо конкретно питай :)
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Чолаков, не, пич. Между тях има и такива, които умеят да работят + съотношението цена+качество е доста добро.
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Но това не е края,Кой би се занимавал постоянно да си отваря сайта ми за да гледа неща който може да ги открие директно на любимия си уеб сайт,тук идва и черешката на тортата една програмка която след като се инсталира и стартира да изкарва директно сайта на десктопа без да е нужно да се стартира каквто и да било браузар (казаха ми че се нарича ACTIVE ДЕСКТОП).
Тук ме хвърли в оркестара. Никога не съм срещал човек, който умишлено да си е кативирал Active Desktop-а! Аз също не бих го направил за нищо на света. Писал съм програмки, които вършат такава работа, но са си прости widgets, като популярния часовник и скоростомера с параметрите на хардуера или прогнозата за времето за Win7. Програмките извличат информацията от сайта и я рефрешват през няколко секунди. Същата техника се използва за Andoid. Ето ти пример на декстоп с множество дежаджи:
Water.jpg
Можеш да ги местиш, да им настроиш транспартентност, да ги конфигурираш, според нужната информация. Пишат се лесно и се поддържат от почти всеки модерен език за програмиране. Може да се напише джаджа за Win дори на PHP, като се използва WinAPI, просто ще иска инсталиран интерпретатор. Иначе за модерните Win OS - най-бързо би станало с .NET (без значение от езика C#, JScript, VB, C++).
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Тук ме хвърли в оркестара. Никога не съм срещал човек, който умишлено да си е кативирал Active Desktop-а! Аз също не бих го направил за нищо на света. Писал съм програмки, които вършат такава работа, но са си прости widgets, като популярния часовник и скоростомера с параметрите на хардуера или прогнозата за времето за Win7. Програмките извличат информацията от сайта и я рефрешват през няколко секунди. Същата техника се използва за Andoid. Ето ти пример на декстоп с множество дежаджи:
Виж файлът 10506
Можеш да ги местиш, да им настроиш транспартентност, да ги конфигурираш, според нужната информация. Пишат се лесно и се поддържат от почти всеки модерен език за програмиране. Може да се напише джаджа за Win дори на PHP, като се използва WinAPI, просто ще иска инсталиран интерпретатор. Иначе за модерните Win OS - най-бързо би станало с .NET (без значение от езика C#, JScript, VB, C++).
Чувал ли си за rainmeter?
 

Прикачени файлове

  • 42521.jpg
    42521.jpg
    109.3 KB · Преглеждания: 26
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

За 1200 лв. може да се направи нормален сайт, корпоративен от отговорно уеб студио. Шеф съм на две такива. Заповядайте!
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Здравейте! Пиша тук защото не мога да пускам теми, а имам нужда от изработка на уеб сайт. По скоро става дума за уеб-визитка, или уеб-контакт. Сайтът представлява една единствена страница, състояща се от лого и форма за контакт ( мейл и вероятно онлайн чат). Нищо друго. Технически може да звучи лесно, но не трябва да изглежда евтино... Като добър пример давам заглавната страница на "Гугъл"- лого, поле за търсене и два три бутона. Логото е налично, но може да се наложи техническа корекция. Ще имам нужда и от помощ за качване на хостинга.
Ако някой проявява интерес нека да ми пише на мейл: awase в абв.
Благодаря!
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

Най-сигурно според мен е да се подписва договор в такива случаи с приложено техническо задание. По този начин клиентът си гарантира, че ще получи това, за което плаща, а Freelancer-а ще си получи заплащането за свършената работа. Има настина некоректни колеги, но има некоректни клиенти. За жалост некоректните колеги подбиват репутацията на Freelancе практиката.
 
От: Freelancer или фирма за изработка на уеб сайт (Съвет)

според мен Freelancer , имаш възможността да попаднеш дори на по-голям професионалист
 

Горе