FTPS

hristonev

Well-Known Member
Днес ми се наложи да поработя върху един сайт. Стандартно не избирам чисто FTP ако се върже на FTPS затова и тук го ползвах него. Та направих доста промени по доста файлове и в един конкретен JS файл ми качваше 40к от 70к и бие грешка. Смених си кънекцията на FTP и нещата започнаха да се случват, както очаквам 70к от 70к. Защо се получава? @coolice при теб се хоства.
 
Днес ми се наложи да поработя върху един сайт. Стандартно не избирам чисто FTP ако се върже на FTPS затова и тук го ползвах него. Та направих доста промени по доста файлове и в един конкретен JS файл ми качваше 40к от 70к и бие грешка. Смених си кънекцията на FTP и нещата започнаха да се случват, както очаквам 70к от 70к. Защо се получава? @coolice при теб се хоства.
на съпорт няма ли да получиш по бърз отговор
 
на съпорт няма ли да получиш по бърз отговор
Въпроса е принципен. Случвало ми се е и друг път с други хостинг компании.
Нямам достъп до тикет системата имам данни за фтп и се оправям у живота.
 
Ако и по двата начина го правеше щях да предположа че някоя от антивирусните понеже и ftp ъплоудите се сканират за вируси в реално време

Така като по едния начин е станало без да се гледат логове няма да може да се препдоложи
 
Благодаря, за отговора. Не можах да го повторя под уиндоус. Утре/Пон ще ти пиша с дата, час и път до файла. Да улесня търсенето по лога. Може да е полезна темата и за друг.
 
Сега ако каже и каква беше грешката, цена няма да имаш.
 
Да ъпдейтна тема с нищо, но все пак.
При мен IDE-то ми връща "Could not put FTP file ftps://***".
Логовете на ФТП са както следва. Няма ни грешка, ни дявол. Първата част на лога е с ТЛС втората е без криптиране.
Според мен маг Фидан върти нещо на кълбото ;) . Спирам с опитите да открия нещо повече.
Oct 11 17:44:49 serverName pure-ftpd: (?@***my*ip***) [INFO] New connection from ***my*ip***
Oct 11 17:44:50 serverName pure-ftpd: (?@***my*ip***) [INFO] SNI: [serverName.host.tld]
Oct 11 17:44:50 serverName pure-ftpd: (?@***my*ip***) [INFO] TLS: Enabled TLSv1.3 with TLS_AES_256_GCM_SHA384, 256 secret bits cipher
Oct 11 17:44:50 serverName pure-ftpd: (?@***my*ip***) [INFO] ***user*** is now logged in

Oct 11 17:44:50 serverName pure-ftpd: (***user***@***my*ip***) [INFO] TLS: Enabled TLSv1.3 with TLS_AES_256_GCM_SHA384, 256 secret bits cipher
Oct 11 17:44:56 serverName pure-ftpd: message repeated 2 times: [ (***user***@***my*ip***) [INFO] TLS: Enabled TLSv1.3 with TLS_AES_256_GCM_SHA384, 256 secret bits cipher]
Oct 11 17:44:57 serverName pure-ftpd: (***user***@***my*ip***) [NOTICE] /path/to/file/javascript/common.js uploaded (40960 bytes, 389.83KB/sec)


Oct 11 17:45:12 serverName pure-ftpd: (***user***@***my*ip***) [INFO] Logout.
Oct 11 17:45:13 serverName pure-ftpd: (?@***my*ip***) [INFO] New connection from ***my*ip***
Oct 11 17:45:13 serverName pure-ftpd: (?@***my*ip***) [INFO] ***user*** is now logged in
Oct 11 17:45:16 serverName pure-ftpd: (***user***@***my*ip***) [NOTICE] /path/to/file/javascript/common.js uploaded (74917 bytes, 643.01KB/sec)
 
Да ъпдейтна тема с нищо, но все пак.
При мен IDE-то ми връща "Could not put FTP file ftps://***".
Логовете на ФТП са както следва. Няма ни грешка, ни дявол. Първата част на лога е с ТЛС втората е без криптиране.
Според мен маг Фидан върти нещо на кълбото ;) . Спирам с опитите да открия нещо повече.
Информацията е прекалено оскъдна за да се направи предположение.... нук само логовете на сървъра биха помогнали или някаква форма на debug log на IDE - то, което ползваш.
 
Информацията е прекалено оскъдна за да се направи предположение.... нук само логовете на сървъра биха помогнали или някаква форма на debug log на IDE - то, което ползваш.
Да, и аз се отказах поради тази причина.
 

Горе