GDPR и Google Fonts били несъвместими

Cromwell

Member
Новата простотия на ЕС - GDPR, която влизала в сила от 25 май тази година явно ще ни създава много главоболия. Днеска ми сервираха, че с влизането в сила на европростотията и сме нямали правo да зареждаме шритове/фонтове от сървърите на Гугъл, а трябвало да ги качим на нашите сървъри. Учудих се дали е истина това и се порових в търсаката и попаднах на няколко статии, където се потвърждава тази простотия. Обаче не видях никъде някакъв официален коментар от страна на Гугъл за този предстоящ проблем. Вие запознатили сте с него?

Другото, което четох е, че трябвало да премахнем контактната форма използвана от плъгина Contact Form 7, защото се изисквало потребителя да си предоставя имейл адреса.

Има ли други простотии около GDPR? Не знам как стоят нещата с АдСенс и Аналитикс?
 
GDPR - Генерална Дирекция за Полицейско Разузнаване:)
 
Не виждам защо зареждането на шритове/фонтове от сървърите на Гугъл да е проблем. Нито събираш лични данни от потребителя, нито му пречиш с нещо. Дали ще зареждаш от твоя сървър или от Гугъл, все не го питаш, дали е съгласен, а и не виждам защо да го питаш. Няма какда го следиш с шрифтовете.
 
На Запад доста коментират шрифтовете на Гугъл и GDPR - https://github.com/google/fonts/issues/1495 . А с Google Ad
Не виждам защо зареждането на шритове/фонтове от сървърите на Гугъл да е проблем. Нито събираш лични данни от потребителя, нито му пречиш с нещо. Дали ще зареждаш от твоя сървър или от Гугъл, все не го питаш, дали е съгласен, а и не виждам защо да го питаш. Няма какда го следиш с шрифтовете.

На Запад доста коментират шрифтовете на Гугъл и GDPR - https://github.com/google/fonts/issues/1495 . А с АдСенс как стоят нещата, нали там се събира информация?
 
И ся с това трябва ли да правим нещо по специално?
 
И ся с това трябва ли да правим нещо по специално?
Нищо специално, колеги като вас са специални и могат всичко да правят, ние дъртите само гледаме сеир..:)
 
Нищо специално, колеги като вас са специални и могат всичко да правят, ние дъртите само гледаме сеир..:)

Имам усещането, че никой няма да следи дали се спазват всички тези глупости, но никой от дъртите не е излязъл да каже да не се притесняваме :)
 
Имам усещането, че никой няма да следи дали се спазват всички тези глупости, но никой от дъртите не е излязъл да каже да не се притесняваме :)
Балканите и спазване на някакви закони от ЕС.. да се смея ли, да плача ли:)
 
Кога тези полуфабрикати ще стигнат нас българите с творчеството на Иван Вазов, Христо Ботев и сие. Подвигът на Васил Левски, Стефан Караджа и сие... Срамувам се, че бягат българите в полуфабикатските държави да бачкат..
 
Бре, интересно, бат Гошо и от cdn-то гледа да изкяри :D.
 

Горе