Gemius - наглост без край!

Честно казано и аз не знам от какво печелят?
Печелят от месечни такси, анкетите са между другото. Нали се сещате, че скриптовете са поставени по искане на собствениците на същите тези сайтове и те си плащат за това на Gemius.
 
Никога не съм отделял време за попълване на тези въпроси, които се изстрелват 1 след друг. Не знам и нормален човек с минимални компютърни познания би го направил. Но пак е някак си по желание. И тези метрики се използват най-вече за да се даде ясна представа на рекламодателя какво купува като трафик. Разбра се, може да се ползват за много неща. И това е нормално. Колкото по-детайлни статистики имаш, толкова по-добре може да насочиш правилно кампанията си, което води до по-добре оптимизиран бюджет и най-вече повече продажби с минимални средства, което е и най-вече идеята на самия софтуер.
Първо, не е точно доброволно. Лепва се като л-нян вестник точно преди да направя reply на нещо, което ме интересува. Няма директен бутон "махай ми се от главата". Има всякакви други опции, от които не може да се отървеш още няколко клика, че и на всичко отгоре се отварят бавно. Колко от вас съвестно попълват тези данни?
Хората плащат за пипълметрия, а тия ганювци някак си искат да им е келепир, за сметка на моята досада. И това на почти всички форуми, демек трябва няколко пъти да се занимавам с малоумията им.
Едни други омрази плащат по 50 лева на човек от домакинство, че да цъка само с неговото си дистанционно, и да го изключва като го няма пред ТВ. Само че така се изкривява извадката, и излиза, че българите били луднали по тъпи турски сапунки. Ами то кой ще се навие за тия пари, ако не някоя безмозъчна домакиня?
Тия нагли кампании са да си продават разни набедени меринжеи безсмислените продукти един на друг, досущ като Чапай, Петка и портокала в дюкяна. Дето си го продавали двамата един на друг с надценка. Такъв им е бизнес модела.
В метрото някак си мина да ми надуват главата сутрин с помия. Утре някой Ганю ще се сети да ти надува реклама под прозореца на спалнята. Без да го интересува дали се дразниш, защото тази реклама не е за теб. Тя е за да си продаде той портокала на Петка с надценка. С оправданието, че ти си получил реклама.
 
Последно редактирано:
И вярваш че водиш до някакво статистическо отклонение :D ?!?
Липсва ми multiple reply, както и кой е онлайн.
Та... ако всички, които се дразнят (все пак смятам, че са мнозинство, ама не им се занимава като на мен) - та ако всички се лигавят на подобието им на анкета - всичко ще отиде по дяволите.
Какво общо имаш с тях, че толкова ревностно им защитаваш заявлението да насерат и бавят половината нет?
 
Липсва ми multiple reply, както и кой е онлайн.
Та... ако всички, които се дразнят (все пак смятам, че са мнозинство, ама не им се занимава като на мен) - та ако всички се лигавят на подобието им на анкета - всичко ще отиде по дяволите.
Какво общо имаш с тях, че толкова ревностно им защитаваш заявлението да насерат и бавят половината нет?
не защитавам тях, а критикувам теб и плоското ти мислене, а уж се имаше за програмист и при това елитен. В един момент обясняваш, че нямаш време да се занимаваш с техните глупости, а в другия попълваш анкетата с dummy данни...... не мога да схвана логиката ти?
 
Не е идеята да се боря да им блоквам простотиите. Идеята на темата е, че е мега дразнещо, за сметка на това - напълно безсмислено. Да ти го изиграя на театър, че нещо не може да го схванеш?
 
Не е идеята да се боря да им блоквам простотиите. Идеята на темата е, че е мега дразнещо, за сметка на това - напълно безсмислено. Да ти го изиграя на театър, че нещо не може да го схванеш?
ти вече две страници ми го изигра на клоунада, не е нужно да се правиш и на трагикомик. 2 страници постове и не разбра, че когато нещо те дразни, просто предприемаш действия за да спре да те дразни, а не хленчиш наляво и надясно.
 
С това робско примирение вече строят нов Алепо, в Германия. Да търпиш всеки да ти се качва на главата сте го превърнали в култ!
 
С това робско примирение вече строят нов Алепо, в Германия. Да търпиш всеки да ти се качва на главата сте го превърнали в култ!
Не мога да разбера тъп ли си или се правиш на такъв?!? НЕ ТИ КАЗВАМ ДА СЕ ПРИМИРЯВАШ, а да противодействаш по активен и ефективен начин, а не по типично български - "мрън, мрън , мрън,"
 
Не мога да разбера тъп ли си или се правиш на такъв?!? НЕ ТИ КАЗВАМ ДА СЕ ПРИМИРЯВАШ, а да противодействаш по активен и ефективен начин, а не по типично български - "мрън, мрън , мрън,"
Стига си викал! Събирам фенове да им спретнем колективен иск, или както там се казва. Ама мнозинството са навели главица, и вече по Мария Луиза не може да видиш бял човек!
 
Стига си викал! Събирам фенове да им спретнем колективен иск, или както там се казва. Ама мнозинството са навели главица, и вече по Мария Луиза не може да видиш бял човек!
Напъна ли си пипето поне малко да разбереш, кои са законите и дали ги нарушават или чакаш някой от тези фенове да ти каже на готово? И стига с тези Мария Луиза и Лъвов Мост, като чета жълтурките не знам в Малкия Бейрут ли живея или в Малкия Багдад, а честно мога да се разхождам спокойно посред нощ в квартала без притеснения. Малко преекспонирате нещата.
 
Няма смисъл повече да ми се караш. Никога не съм разбирал хора като теб. Ако почнат да палят гуми под прозореца ти - ще си смениш дограмата, че по-лесно. Не съм от вашите!
 
Няма смисъл повече да ми се караш. Никога не съм разбирал хора като теб. Ако почнат да палят гуми под прозореца ти - ще си смениш дограмата, че по-лесно. Не съм от вашите!
И според теб кое е по-логично да направя, да стоя и да чакам да ми изгори дограмата, докато хленча в някой форум, да тръгна да обикалям комшиите с домоуправителя и да прогандирам идеята за колективен иск, или да метна няколко кофи с вода отгоре? Защото разликата между такива като мен, които не разбираш и такива като теб, които са елементарни за разбиране, е че Вашите ще направят първите две от гореизброените действия, а моите ще направят третото и ще си решат проблема по един или друг начин.
 
Не мога да разбера тъп ли си или се правиш на такъв?!? НЕ ТИ КАЗВАМ ДА СЕ ПРИМИРЯВАШ, а да противодействаш по активен и ефективен начин, а не по типично български - "мрън, мрън , мрън,"
например аз така:

0.0.0.0 gabg.hit.gemius.pl

в хостс файла
 
Ъпе, Мариана е на линия. Чухте ли се на скайп, че ми стана интересно.

По темата - напълно подкрепям Rabin-a. Това българско: всеки да се спасява, ако може и както може са причината да не сме общество, а глутница вълци. И понеже сме такива, наглеците стават все повече и навлизат все по-грубо в личното ни пространство - знаят, че никой няма да им противодейства.
 
Знаят че повечето няма да им противодействат, а ще хленчат и чакат на готово нещо да се случи... баш като Rabin-а
 
Знаят че повечето няма да им противодействат, а ще хленчат и чакат на готово нещо да се случи... баш като Rabin-а
Ама ти ще дойдеш по-досаден и от Гемиус.
Дадох ти сума и линкове, че народът се дразни. Споменах ти, че знам няколко начина как да ги филтрирам. Направих ти паралел, че на обществено място, дето събира стотици хиляди на ден - метрото - вече го имат за нормално да им надуват главата с реклами. Говорих с дежурния полицай, и тях дразни, при все, че са и цял ден. Не смеят да шукнат. Дори по 1 дистанционно не смеят да си купят, че да го намалят. Щели да им се карат от събратята на Гемиус по помиярщина. Били си платили. На мен платиха ли да ми дуднат, тия конски мухи???
Утре ще излезе мода да монтират рекламни тонколони по уличните лампи. Пак ли ще се спасявате поединично? Или ще търпите да ви дудне в спалнята, цяла нощ? Нещата се развиват с бясна скорост в тая посока. Това от подписа ми само преди няколко години го имахме за прекалено, за фантастика. Днес ме мразят и "подиграват", че само на мен прави впечатление.
 
Последно редактирано:
Знаят че повечето няма да им противодействат, а ще хленчат и чакат на готово нещо да се случи... баш като Rabin-а

Аааа, чакай малко, кое е хленчене? Човекът търси съмишленици, за да заведе групов иск (който има значително по-голяма тежест от индивидуалния), т.е. предприема реални действия. Да ръчкаш по компа, за да ограничиш малко инвазията на досадника е мишкуване, а не реално действие. В едно развито общество действията на наглеците ще доведат до реални противодействия от страна на потърпевшите, а у нас - само до нападки към жертвата.

Точно същото ми се случи скоро в офис на свива.ком - на една възрастна жена ѝ поискаха 150лв, без да могат да ѝ обяснят на разбираем език за какво точно ѝ ги искат. Браво на жената, че не се отказа, а продължи да иска обяснение, докато чакащата глутницата я нападна, че задържала опашката, пък те бързали за работа. Съответно си спретнахме меле с роптаещите, защото се намесих адекватно, т.е. в полза на жертвата. От къде на къде ще нападаш обикновен потребител, който иска логично обяснение, касаещо парите му, а не монополиста, който е сложил само две неграмотни овци, които не могат едно смислено обяснение да дадат на жената?

Ей тва ни е манталитета и затова ще си останем циганска нация с големи претенции.

Рабине, не чакай съмишленици. Всички мишкуват, но ако някой им извоюва права, не се колебаят да се възползват.
 
...
Рабине, не чакай съмишленици. Всички мишкуват, но ако някой им извоюва права, не се колебаят да се възползват.
Не всички! Ето, че няколко като мен и теб са склонни на реални действия. Не да си завиват главата под възглавницата, че да се наспят въпреки шумът, болестта на втората половина на 20-ти, и началото на 21 век. Безконтролната досада, където уж целта на тая инвазия - нормалният потребител, се превърна в жертва. Гласът и портфейлът на който таргет изгуби смисъл. Едни такива оцъклени люде си продават един на друг мухлясалия портокал, само и само да върви търговията.

Вицът накратко е следният:
Киркор и Гарабед решили да отворят дюкян. Нямало клиенти. Уговорили се да правят изкуствена навалица, и да си продават портокал един на друг с надценка, да върви оборот. Накрая Гарабед изчезнал, с оправданието, че някой от навалицата го откраднал.
Нещо такова беше...
 
nandiiii в тебе ми беше надеждата за повече мисъл от Rabin-а, но явно хормоните са повече от сивото вещество.
 

Горе