getafreelancer

ilianskim

New Member
Здравейте ,
днес се зачетох в getafreelancer.com и просто съм поразен от цените и изискванията .Пример
20 регистрации и субмитвания в буукмарк сайтове за 1 долар , акаунтите трябвада са нови и да ги записваш в един екселски файл.
Супер малко пари за толкова играчка .
Другия пример ме стресира , некви търсят СЕО учител с поне 3 години стаж , референции и има бидове до 86 долара .
Нещо не ги схващам нещата или цените там са на некви индийци само .Но си мисля , закакво да правят простотии като може да направят сайтове за това време и да изкарват всеки месец по толкова .
 
ами ще префразирам леко за случая с долара. Няма място на света където да незнаят какво е един долар и да не можеш да се нядеш за него. В индия $20 на седмица е добра заплата а тези които имат късмета да бачкат за западните фирми изкарват 3-5к годишно...

Вие си мислите че ние сме зле но нешънъл джиографик гледах че един професионален воиник в камбоджа взима $25 а месец ..... А за някакъв концерт в африка се били събрали само елита и най верните фенове защото цената от$100+ се равнявала на няколкомесечните заплати на повечето хора


ПП Не бих се доверил на никои "СЕО учител" които си предлага услгите за $86 или по малко.....

Еи това му е хубавото на оналйн маркетинга че изравнява възможносите на всички независимо къде живеят....
 
Аз не бих се доверил на някой който не си цени труда. Мен ако ме пита човек, само си хвърлят парите на вятъра тези, които се занимават с такива.
 
Всеки е тръгнал от някъде не може да си някакъв сравнително нов в сферата и да търсиш цена като на големите риби :roll: Дори в началото може да се наложи да работиш без пари, за да си изградиш някакво портфолио или визитка, или нещо такова.
 
аз казах искат практика 3 години поне в тая сфера т.е. да си се занимавал 3 години със СЕО за да им даваш напътствия . Ами аз бих казал ,че който СЕО спрециалист не изкарва за 3 години хиляди долари ,а чака някой борсук да му плати 80 долара за мен е СЕО специалист колкото аз съм султана на Бруней :=)
 
Ама икономиката им върви напред, а не като нашата на никъде... ако ни спрат строежите и намалеят продажбите на имоти ... с какво ще се пъчи кабинета - че има бюджетен излишък ... ще има ама грънци.

Възхищавам им се на Китай и Индия, след време тези страни (поне първата) ще бъдат доста по-напред и доста по-добре устроени отколкото са сега.

П.С. Съжалявам за офтопика.
 
Къде сравняваш България с Китай и Индия ве... направо ме шашкате понякога. При нас 1000 лева заплата не е нищо кой знае какво... виж в Индия и Китай 500 евро какво значи.
 
angelovarna е много прав
за това, че при нас 1000 лева не са нищо също е вярно, ама средната заплата в България е не повече от 400 лева, считай колко сме зле...
на китайците и индийците такива пари им стигат, затова услугите са им толкова евтини
 
MacTeP каза:
Къде сравняваш България с Китай и Индия ве... направо ме шашкате понякога. При нас 1000 лева заплата не е нищо кой знае какво... виж в Индия и Китай 500 евро какво значи.
Мастаре не си много прав. кой зима в България 1000лв само Софианци ела виж в провинцията как се зимат 1000лв. Град като Пловдив заплата от 1000лв зимат само кадри на ръководни постове на големи фирми. А относно китайците 500 евро нищо не значи първо щото вообще не искат да чуят за евро а второ от 1-2 години има друстична промяна в китай на ситуацията. Ще ти кажа защо, работя във фирма коята постоянно внася от Китай от 7-години. Докато преди 3години като отидеш с куфара с долари ти за тях си бог и правят каквото кажеш сега с 1 куфарче там те гледат нормално. Средната заплата в китай е 900$ точно по тази тема си говорих с един китаец миналия месец.
 
:)

Spored men parite se ravnqvat na tova koeto mojesh da si kupish za tezi pari, demek standarta na edna durjava. V amerika standarta e mnogo po visok ot indiq. Amerikancite se smeqt na nas kak moje nqkakvi uslugi koito struvat 10,000 dolara nie da gi prodavame za 1000. Nie se smeem na indiicite zashtoto za tqh tova e ravno na 100 dolara... Nerealno e da se sravnqvat tezi neshta za razlichnite durjavi i da se kaje che ne si ocenqvat truda. Toi ako moje da se prusne ot qdene za 2 dolara cql den zashto da ne si prodade uslugite za tolkova? V amerika za 2 dolara mojesh da si vzemesh samo edin spleskan hamburger.
Ako iskate "free market economy" trqbva da svikvate s konkurenciqta. kakvo da kajat gorkite amerikanci kato vse poveche firmi outsourcevat?
 
Еми правете като мен , не им се чудете ами печелете от разликата в стандартите ;)
 
online каза:
Мастаре не си много прав. кой зима в България 1000лв само Софианци ела виж в провинцията как се зимат 1000лв. Град като Пловдив заплата от 1000лв зимат само кадри на ръководни постове на големи фирми.

Ами аз познавам доста хора в Пловдив които взимат заплати по 1000 лева... и не става дума за ръководни постове.


ovanes каза:
Spored men parite se ravnqvat na tova koeto mojesh da si kupish za tezi pari, demek standarta na edna durjava. V amerika standarta e mnogo po visok ot indiq. Amerikancite se smeqt na nas kak moje nqkakvi uslugi koito struvat 10,000 dolara nie da gi prodavame za 1000. Nie se smeem na indiicite zashtoto za tqh tova e ravno na 100 dolara... Nerealno e da se sravnqvat tezi neshta za razlichnite durjavi i da se kaje che ne si ocenqvat truda. Toi ako moje da se prusne ot qdene za 2 dolara cql den zashto da ne si prodade uslugite za tolkova? V amerika za 2 dolara mojesh da si vzemesh samo edin spleskan hamburger.
Ako iskate "free market economy" trqbva da svikvate s konkurenciqta. kakvo da kajat gorkite amerikanci kato vse poveche firmi outsourcevat?

До някъде си прав. Ама не съвсем. В US цените на много неща са с пъти по-ниски от нашите. Примерно: техника, автомобилите, горива, жилища и какво ли още не. Само услугите им са на по-високи цени от нас и храните.
 
ем илиански те индииците се сагласяват схот са и лесни пари и дори и некой бг да праий тва и той схе се сагласи ако изкарва да ре4ем по $20 на ден


в бг на малко места дават по толкова като об6т работник


тей4е не сам индииците са .... ми и бг....

ilianskim каза:
Здравейте ,
днес се зачетох в getafreelancer.com и просто съм поразен от цените и изискванията .Пример
20 регистрации и субмитвания в буукмарк сайтове за 1 долар , акаунтите трябвада са нови и да ги записваш в един екселски файл.
Супер малко пари за толкова играчка .
Другия пример ме стресира , некви търсят СЕО учител с поне 3 години стаж , референции и има бидове до 86 долара .
Нещо не ги схващам нещата или цените там са на некви индийци само .Но си мисля , закакво да правят простотии като може да направят сайтове за това време и да изкарват всеки месец по толкова .
 
online каза:
MacTeP каза:
Къде сравняваш България с Китай и Индия ве... направо ме шашкате понякога. При нас 1000 лева заплата не е нищо кой знае какво... виж в Индия и Китай 500 евро какво значи.
Мастаре не си много прав. кой зима в България 1000лв само Софианци ела виж в провинцията как се зимат 1000лв. Град като Пловдив заплата от 1000лв зимат само кадри на ръководни постове на големи фирми. А относно китайците 500 евро нищо не значи първо щото вообще не искат да чуят за евро а второ от 1-2 години има друстична промяна в китай на ситуацията. Ще ти кажа защо, работя във фирма коята постоянно внася от Китай от 7-години. Докато преди 3години като отидеш с куфара с долари ти за тях си бог и правят каквото кажеш сега с 1 куфарче там те гледат нормално. Средната заплата в китай е 900$ точно по тази тема си говорих с един китаец миналия месец.
Ако си кадърен в нашата фирма търсим работа и даваме 1000 на неръководните - http://www.viscomp.eu/bg/jobs.html
Нещата не се променят само в Китай :П
 
Може ли някой да обясни по-точно как се работи с фриилансер сайтовете.
По-точно ме интересува ако кандидатствам за някой проект и ме удобрят да речем, но аз не изпълня поръчката какво следва след това? Нещо трябва да плащам неустойка ли какво?
Или я изпълня да кажем, но не ми харесат работата и естествено няма да ми платят и аз ще съм работил няколко дена напразно така ли? :roll:
И ако може да ми препоръчате на какво да наблегна за да стана наистина сериозен фриилансер и да печеля от това. Защото сега разбирам от доста неща, но всъщност май от нищо сериозно с което да мога да изкарам пари. :?
Имам голямо желание да стана фриласнер, но според мен трябва някой да те насочи как стават нещата и да ти покаже пътя.
 

Горе