GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Всички рекламни мрежи са кожодери, според мен няма смисъл да се занимаваш с тях, особенно като те гледам колко импресии имаш, има начини да печелиш доста повече отколкото ти плаща ГлоАд.

Сподели колега ако знаеш нещо
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Ами според мен ще изкарваш повече със която й да е рекламна мрежа, плащаща на клик. Но не знам, не съм пробвал. Просто ми изглежда като гавра тази цена, която са обявили $0.1...
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Всички рекламни мрежи са кожодери, според мен няма смисъл да се занимаваш с тях, особенно като те гледам колко импресии имаш, има начини да печелиш доста повече отколкото ти плаща ГлоАд.

Ще ми е интересно да споделиш. Даже можеш да направиш отделна тема, с която да запознаеш съфорумци.

Ами според мен ще изкарваш повече със която й да е рекламна мрежа, плащаща на клик. Но не знам, не съм пробвал. Просто ми изглежда като гавра тази цена, която са обявили $0.1...

Досега не съм срещнал рекламна мрежа, която да плаща по $1-2 на 1000 импресии.
Аз съм комбинирал GloAd с етаргет. Едните ми плащат на клик, другите на импресия.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Тествах 1,2 дена и веднага разбрах що за стока са. Не отчитат импресиите правилно отчитат 2 пъти по-малко импресии.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

И банерите на GloAd къде трябва да бъдат поставени? Предполагам няма да им се хареса, ако всички са забити някъде на не особено видно място. Какви са ти приходите засега?
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Аз ги ползвам от два дена и моето мнение е ,че плащат по добре от адкеш.
Както каза колегата :
Net eCPM е $0.10 , поне моя е толкова. Или казано 1000 импресии средно 10 цента.Според анденс днес до сега имам 500 посещения а според Глоад 450 , не е голяма разликата.Но вече на големи сайтове с по 200 хиляди си се усеща предполагам
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

И банерите на GloAd къде трябва да бъдат поставени? Предполагам няма да им се хареса, ако всички са забити някъде на не особено видно място. Какви са ти приходите засега?

Нямат условие къде трябва да бъдат поставени. Единият банер е забит при мен най-долу в сайта.

Тествах 1,2 дена и веднага разбрах що за стока са. Не отчитат импресиите правилно отчитат 2 пъти по-малко импресии.
Надявам се и други да се включат и да споделят дали е така. Аз не мога да кажа тъй като не им въртя банерите на всичките си страници в сайта.

Аз ги ползвам от два дена и моето мнение е ,че плащат по добре от адкеш.
Както каза колегата :
Net eCPM е $0.10 , поне моя е толкова. Или казано 1000 импресии средно 10 цента.Според анденс днес до сега имам 500 посещения а според Глоад 450 , не е голяма разликата.Но вече на големи сайтове с по 200 хиляди си се усеща предполагам

Аз съм ги комбинирал с етаргет. Какво ми дава това: Разнообразие от реклами. взеха да кликат повече на рекламите на етаргет, а те са на клик. Едновременно с това взимам пари и от импресиите на Gload. Аз съм доволен. Като намеря мрежа, която плаща повече тогава бих сменил.
 
От: От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Сподели колега ако знаеш нещо

Зависи от нишата в която е, по-точно зависи от хората, които посещават сайта му. Идеи много, но ако не знам какви хора посещават сайта му, няма как да кажа нещо конкретно.

Ако иска колегата може да ми прати малко повече инфо за сайта си, тук или на лични и бих му споделил идеите си, отново по негово предпочитание тук или на лични.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Тествах 1,2 дена и веднага разбрах що за стока са. Не отчитат импресиите правилно отчитат 2 пъти по-малко импресии.
Менторят си. Не ми се връзва и на мен статистиката.
Днес до сега 1900 уникални 3500 pageviews - според тях 2200. Т.е. нито отчитат уникални нито отчитат всички импресии. Какво да искаш от виетнамци :eek:

Но тъй като съм забил един техен банер 728х90 точно над футъра, дето я го види някой не ми дреме особено. На готините места си въртя Adversal (реф).
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Определено статистиките им не са точни. Точно 1/2 ден ми трябваше и ги зарязвам. Поставих 2 банера и имам над 2000 импресии според аналитикса, докато в тяхната система 1000 :)
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Определено статистиките им не са точни. Точно 1/2 ден ми трябваше и ги зарязвам. Поставих 2 банера и имам над 2000 импресии според аналитикса, докато в тяхната система 1000 :)

Днес ще им пусна рекламите да се въртят на всички страници и ще засека. Но така или иначе, докато не намеря алтернатива - това си е допълнителен доход.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Няма лошо ако имаш свободна кофти позиция в сайта да ги сложиш, но тъпото е че не можеш да ги ползваш заедно с adsense.
Сложих на един сайт техни банери да видим какво ще се случи... засега рекламите, които излизат са доста по подходящи от тези които Google ми сервираше.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

С други думи, ако искате да поставите други реклами на същия сайт или страница, където са и тези от Google, трябва винаги ясно да указвате на потребителя, че рекламите се извеждат от различни рекламни мрежи и че тези, които не са от Google, нямат никаква връзка с нас. Ако форматите си приличат, Ви молим да изберете различни цветови схеми за конкурентните реклами.

Разликата, която аз видях беше в горният десен ъгъл знака за повече инфо. Не знам как биха го тъклували от Google, но не мисля да рискувам като се доверя, че са добрички :D
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Определено статистиките им не са точни. Точно 1/2 ден ми трябваше и ги зарязвам. Поставих 2 банера и имам над 2000 импресии според аналитикса, докато в тяхната система 1000 :)

И при мен положението е подобно.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Тея са ебати дърветата при 800 импреси с 3 тяхни банера на 1 страница ми отчитат 300 импресии, нямам думи!!
 
Re: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Менторят си. Не ми се връзва и на мен статистиката.
Днес до сега 1900 уникални 3500 pageviews - според тях 2200. Т.е. нито отчитат уникални нито отчитат всички импресии. Какво да искаш от виетнамци :eek:

Но тъй като съм забил един техен банер 728х90 точно над футъра, дето я го види някой не ми дреме особено. На готините места си въртя Adversal (реф).
А тези как са?
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Стига с тия импресии бе хора :). Би трябвало да сте наясно, защо има разлика в импресиите.
Тъй като кода, койот инклудва банери от тази мрежа съдържа ads.php?SI= това значи, че всички хора с инсталирани плугини за блокване на нежелано съдържани няма да виждат техните реклами, котио значи и неотчитане на импресии.
При такава еФтина реклама не вярвам да си играят да мамят. Днес няколко часа тествах като ограничих достъпа до сайта до няколко IP адреси(знаех във всеки един момент колко импресии се правят) и всичко се отчете точно.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

За 4 дни тестване на GloAd и Adsense на един и същи сайт (български), съотношението е плачевно. Сайта на който го тествах е с най-ниското ми CTR (около 1), приходите на Adsensе са над 12 пъти по-високи. За допълнителен доход може и да стават, но мисля да не продължавам тестването.
 
Последно редактирано:
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Днес сутринта ме аксептна-ха. ecpm - 10 цента. Ще видим как върви. На колко импресии начислява някаква сума - 1000 ли, защото все още съм на 0-та, но не съм минал 1000. И имат ли значение кликовете или не?
 

Горе