GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

На всеки 100 се начислява 0,01$, за краткото време в който ги тествах кликовете нямаха значение, но пише че има значение, може би оказва влияние в по-дълъг период.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

На всеки 100 се начислява 0,01$, за краткото време в който ги тествах кликовете нямаха значение, но пише че има значение, може би оказва влияние в по-дълъг период.

Благодаря. Сега карам с 1 поле. Не са всички импресии отчетени май, но ще видим как ще вървят. То и без друго до сега монетизирах само с продажба на линконве, че като си знам късмета не смея да сложа реклама на клик.
 
От: Re: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

А тези как са?
По мое мнение адверсал са по-читави от виетнамците, но и одобряват малко по-трудно. Плаща се на клик. Вярно, че понякога има кликове от 2-3 цента, но си има по 10-15 цента.Горе долу за БГ такива бяха и цените на клик от адсенс. Само дето CTR-а е по-нисък. Ама за шит трафик толкова.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Е, радвам се, че ви светнах за GloAdMarket и Adversal и почти месец след това още сте доволни. Извън рефералните линкове и в рамките на обективната истина обаче, Qadabra са си най-яки и нямат аналог. "Лесно като 1, 2, 3 - Кадабра" е тяхното мото и не е далеч от истината. Няма лъжа в импресиите, няма ограничение в броя поставени банери. В общите им условия пише, че изплащат 70% от печалбата на клик на издателя - "11. Payment. You shall receive a payment of 70% share of the total revenues, which will be based on the following payment models: CPM, CPC, CPA.". Над 90% от международните платформи, които знам, плащат по 60%. Като изплащани суми са сходни с Adversal, но разликата е, че това ограничение от четири броя поставени банери не съществува. Аз доколкото бая внимателно наблюдавам Adversal съм 99% сигурен, че въобще не следят дали си поставил точно четири броя банера на страница, но е хубаво да няма за какво да се притесняваш.

В момента съм дал всичките си "некликаеми" позиции за банери на Qadabra и съм повече от доволен. На тези места от EasyAds или Etarget бих изкарал трохи. А с Qadabra e следното -

0044788f8b3676659e503240e63da5fb.jpg


Така че, ако е необходимо искрено мнение и без "реферална алчност" - Qadabra е правилният отговор ;)
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Абе 266 клика на адсенс според мен ще ти донесат повече от $15.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Е Адсенс са ненадминати - без спор, но не всички сайтове стават за тях, а и не може повече от три позиции, както знаем.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Е, радвам се, че ви светнах за GloAdMarket и Adversal и почти месец след това още сте доволни. Извън рефералните линкове и в рамките на обективната истина обаче, Qadabra са си най-яки и нямат аналог.
В момента съм дал всичките си "некликаеми" позиции за банери на Qadabra и съм повече от доволен. На тези места от EasyAds или Etarget бих изкарал трохи. А с Qadabra e следното -
Така че, ако е необходимо искрено мнение и без "реферална алчност" - Qadabra е правилният отговор ;)

Виж защо се отказах от Qadabra. На един от сайтовете ми:

Qadabra.jpg

Абе 266 клика на адсенс според мен ще ти донесат повече от $15.

Самата тема съм я почнал с думите, че НЕ МОГА ДА СЛОЖА АДСЕНС. Моите уважения, но не мога да разбера защо във всяка тема трябва да дъвчем едно и също. Не мога да ползвам шибания адсенс. Темата е за други мрежи. Знам, че великият адсенс дава най-добра печалба според вас, но в моите сайтове изкарваше по 7 евро на месец при 1500 посещения на ден през гугъл.
Въртял съм рекламите, сменял съм цветове, позиции, изчел съм тонове сайтове.

Моля не разводнявайте темата. Нека да е полезна на съфорумци. Ето един предлага Qadabra, друг Адверсал. Показват импресии, изказват мнения. Едни не са доволни и казват защо.

И аз мога да седна и да ви разправям "На ся ако взема да скитам из центъра и ще изкарам повече от намерени стинки", ама няма да е полезно.
 
От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Е, радвам се, че ви светнах за GloAdMarket и Adversal и почти месец след това още сте доволни. Извън рефералните линкове и в рамките на обективната истина обаче, Qadabra са си най-яки и нямат аналог. "Лесно като 1, 2, 3 - Кадабра" е тяхното мото и не е далеч от истината. Няма лъжа в импресиите, няма ограничение в броя поставени банери. В общите им условия пише, че изплащат 70% от печалбата на клик на издателя - "11. Payment. You shall receive a payment of 70% share of the total revenues, which will be based on the following payment models: CPM, CPC, CPA.". Над 90% от международните платформи, които знам, плащат по 60%. Като изплащани суми са сходни с Adversal, но разликата е, че това ограничение от четири броя поставени банери не съществува. Аз доколкото бая внимателно наблюдавам Adversal съм 99% сигурен, че въобще не следят дали си поставил точно четири броя банера на страница, но е хубаво да няма за какво да се притесняваш.

В момента съм дал всичките си "некликаеми" позиции за банери на Qadabra и съм повече от доволен. На тези места от EasyAds или Etarget бих изкарал трохи. А с Qadabra e следното -

0044788f8b3676659e503240e63da5fb.jpg


Така че, ако е необходимо искрено мнение и без "реферална алчност" - Qadabra е правилният отговор ;)



Какъв е този CTR? Или е много на некликаемо място. Понеже за тези импресии се правят 10 пъти повече кликове при нормално 1% CTR.
 
От: От: Re: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

По мое мнение адверсал са по-читави от виетнамците, но и одобряват малко по-трудно. Плаща се на клик. Вярно, че понякога има кликове от 2-3 цента, но си има по 10-15 цента.Горе долу за БГ такива бяха и цените на клик от адсенс. Само дето CTR-а е по-нисък. Ама за шит трафик толкова.

За Adversal се логнах през твоя реф. линк, но не ме удобриха и от писмото им нищо не може да се разбере. Какви са причините и т.н.

Тази сутрин пратих запитване на GloAd за разликата в импресиите. Ще ги видя какво ще ми отговорят. (Ако ми разберат на моя смотан английски, кат на стар слънчевбрягски гларус :D )

AMitrev: Сложи над рекламите им "Реклами от GloAd мисля, че така няма да имаш проблеми с адсенс. Може и да си прав за блокърите. Но явно и понякога не зареждат всичките, особено когато някой стои 1-3 секунди в сайта.
 
От: От: От: Re: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Абе 266 клика на адсенс според мен ще ти донесат повече от $15.
Тука си говорим хора, които са или изяли дървото по една или друга причина от гошко или не искат да си рискуват адсенс акаунта на сайтове с шит трафик.

За Adversal се логнах през твоя реф. линк, но не ме удобриха и от писмото им нищо не може да се разбере. Какви са причините и т.н.
Те и мен не ме одобриха от 1-я път. Върнаха ми стандартен формуляр. След като им пратих скрин от аналитикса ме одобриха почти веднага.
 
От: От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Какъв е този CTR? Или е много на некликаемо място. Понеже за тези импресии се правят 10 пъти повече кликове при нормално 1% CTR.
Ами точно това е... винаги човек може да си измисли някакви нови некликаеми позиции по сайта... но е факт, че с Qadabra и те носят пари, защото не е само CPC, а се плаща и за импресии. Аз дори слагам банерите в iframe, за това също няма проблем, като по този начин многото javascript кодове не пречат на зареждането на сайта.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Значи Глоад , и Адсенса ми вървят като импресии еднакво (горе-долу) , с разликача че имам 3 банера на глоад в един от сайтовете но не ми ги смята х3 или иначе казано 600 импресии х 3 а си ми смята 600. Извод лъжат. На адкеш ползвам поп ъндъра - трагедия.Там лъжат до безобразие.Предполагам всички лъжат.Проблема при мен е ,че нямам много трафик,да кажем 1000-4500 съм имал макс за ден.Когато бях с адсенс вадех средно по 2 евро на ден като съм имал и 4.50 и 0.20 цента.Но на нула не съм оставал.Сега на сайта който не е с адсенс и прави същите импресии съм комбинирал глоад и адкеш , като и двата ми сайта имат поп-ъндър от адкеш + 2 реклами в контента, + 2 попъндъра на всеки сайт и на тези импресии изкарвам по 0.12 - 0.20 цента на ден с общо и във двата сайта над 10 банера,за мен това е подигравка .
 
Това х2 импресии какво представлява? Като цъкнат на банера да изкача самия банер в попъпндер ли ?

Има ли значение кликовете и конверсията на банерите?
Ако имам чисто 10,000 импресии ще изкарам 1.00$ - 1.10$
Обаче, ако имам 10,000 импресии + 500 клика + 10 конверсии примерно колко ще изкарам ? Пак ли е същата работа или има завишаване на eCPM?

Регнах се през твоя реферал. Ако има добри отзиви и, ако успея да разбера отговора на тези въпроси може да ги заменя.

И последно Advertsal, Qadabra или GloAD ?
 
От: Re: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Това х2 импресии какво представлява? Като цъкнат на банера да изкача самия банер в попъпндер ли ?

Има ли значение кликовете и конверсията на банерите?
Ако имам чисто 10,000 импресии ще изкарам 1.00$ - 1.10$
Обаче, ако имам 10,000 импресии + 500 клика + 10 конверсии примерно колко ще изкарам ? Пак ли е същата работа или има завишаване на eCPM?

Регнах се през твоя реферал. Ако има добри отзиви и, ако успея да разбера отговора на тези въпроси може да ги заменя.

И последно Advertsal, Qadabra или GloAD ?

Ето ти моя статистика за да видиш,предполагам с всички е така.

11500 импресий , имам три банера , така ,че имай в предвид ,че лъжат много,и не само те всички са така.
за тях имам 25 клика = 1.15 долара
Работя на два сайта с общо 5 техни банера.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Глоад не отчитат правилно и това си е. И не, че не отчитат, ами сигурно умишлено лъжат.

При мен разликата между реални импресии и техните "реални импресии" е около 10-20% от общия брой.

Това, което си мисля е, че реално отчитат уникалните посещения за импресии, а не импресиите.

Тоест, ако имате 10 000 посещения и 20 000 импресии, ще отчете към 10 000 импресии глоад-а или около това число някъде...

Това, което ми направи впечатление е, че при наличие на кликове Net eCPM се увеличава. При мен беше само с 1 цент, но както и да е... иначе при revenue разлика няма.

Изводът, който мога да направя е, че ако разчитате само на GloAd Market - гола вода!!! Обаче, ако продавате директна реклама или пък от друга рекламна мрежа, нищо не ви пречи, даже препоръчвам да поставите някъде из футър някое малко и незначително банерче от тяхната мрежа, колкото да Ви отчита импресиите. Това си е все пак допълнителна печалба и при големи сайтове не трябва да се пренебрегва. :)
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Глоад не отчитат правилно и това си е. И не, че не отчитат, ами сигурно умишлено лъжат.

При мен разликата между реални импресии и техните "реални импресии" е около 10-20% от общия брой.

Това, което си мисля е, че реално отчитат уникалните посещения за импресии, а не импресиите.

Тоест, ако имате 10 000 посещения и 20 000 импресии, ще отчете към 10 000 импресии глоад-а или около това число някъде...

Това, което ми направи впечатление е, че при наличие на кликове Net eCPM се увеличава. При мен беше само с 1 цент, но както и да е... иначе при revenue разлика няма.

Изводът, който мога да направя е, че ако разчитате само на GloAd Market - гола вода!!! Обаче, ако продавате директна реклама или пък от друга рекламна мрежа, нищо не ви пречи, даже препоръчвам да поставите някъде из футър някое малко и незначително банерче от тяхната мрежа, колкото да Ви отчита импресиите. Това си е все пак допълнителна печалба и при големи сайтове не трябва да се пренебрегва. :)

Значи , дали имам 1 или 3 банера е все тая? ако е така веднага ще оставя само един,то не ,че и ми ги отчита като за 3 , май отчита само уникални без значение колко банера имащ.
 
От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Значи , дали имам 1 или 3 банера е все тая? ако е така веднага ще оставя само един,то не ,че и ми ги отчита като за 3 , май отчита само уникални без значение колко банера имащ.

Не отчита уникални, менторят си.
Днес до сега 1900 уникални 3500 pageviews - според тях 2200 импресии. Т.е. нито отчитат уникални нито отчитат всички импресии. Какво да искаш от виетнамци :eek:

Но тъй като съм забил един техен банер 728х90 точно над футъра, дето я го види някой не ми дреме особено. На готините места си въртя Adversal (реф).
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Не разбрахте ли, че не толкова лъжат, колкото има много хора, които ползват ад блокъри и въобще не ви виждат рекламите?
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Нещо при отчитането на импресиите имат проблем. Писах им за разликата и им обясних, че има и при други хора същия проблем (визирам вас). Те ми се извиниха, знаят за проблема и ми отговориха, че ще направят всичко възможно това да бъде отстранено през януари.

p.s. Вижте, аз лично за себе си съм доволен. След като комбинирах етаргет и глоад, печеля 3 пъти повече отколкото с адсенс. И не се съобразявам с олигофренските условия на програмата на гугъл. Сайта така или иначе си е мой и сега си пускам каквото си искам и разнообразявам съдържанието без да ме е страх, че ще ме баннат от програмата, заради някой показал се сутиен на някоя холивудска звезда.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Проблемът на всички рекламни мрежи е, че едрите рекламодатели са в Адсенс ,за останалите мрежи остават трохите.
 

Горе