GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Някой имал ли е казус като моя или да им пиша?

Значи ако имам сайт.домейн и искам да добавя реклами на форум.сайт.домейн да искам ли отделно преразглеждане или да си карам със кода за сайт.ком. Иначе за импресиите поне при мен си отчита не импресиите а уникалните. Дано да е бъг и да го оправят, а не просто да си ни ментят.
 
От: Re: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

1/ Това х2 импресии какво представлява? Като цъкнат на банера да изкача самия банер в попъпндер ли ? 2/ Има ли значение кликовете и конверсията на банерите? Ако имам чисто 10,000 импресии ще изкарам 1.00$ - 1.10$ Обаче, ако имам 10,000 импресии + 500 клика + 10 конверсии примерно колко ще изкарам ? Пак ли е същата работа или има завишаване на eCPM? 3/ Регнах се през твоя реферал. Ако има добри отзиви и, ако успея да разбера отговора на тези въпроси може да ги заменя. 4/ И последно Advertsal, Qadabra или GloAD ?

1/ Да мисля, аз лично не съм го пробвал. Но със сигурност излиза попъндър
2/ Поне при мен не съм го забелязал, тъй като не съм имал голяма разлика в CTR-a, но някой по-горе спомена, че влияе положително на eCPM когато има кликове.
3/ :beer:
4/ Adversal не ме удобриха,
Qadabra много мизерно, някой път на 1000 импресии $0 (това поне при мен)
За GloAD се подразбира щом съм отворил тема :)
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

При мен повече от половината не ги отчита. Отчита някъде около 30-40% от импресиите.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Не разбрахте ли, че не толкова лъжат, колкото има много хора, които ползват ад блокъри и въобще не ви виждат рекламите?
Колега работя на 2 сайта с поп-ъндъри на адкеш и при тях е същото.Не е от адблокърите , има си някакво цакане в цялата работа.
 
От: Re: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

GloAD бачкат с adcash.. поне това виждат очите ми на няколко от техните реклами..

Някога излизат реф линкове и на Грабо, както и още някаква агенция, но не я запомних само веднъж ми се случи.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Някой да има проблем със тази програма?!? От няколко дни имам сериозен спад в отчитането на импресии - ама много сериозен. Изведнъж падна на 10-15 дневно да ми отчита. :О

Което е повече от нелогично!!! И това общо за 3 сайта, а в Google Analytics няма спад - даже при единия сайт са се увеличили дневните посещения?!?

Някой да има подобен проблем?

П.П.: Преди малко им писах, да видим какво ще ми отговорят.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Импресии: 106620, Кликове: 206, Click Rate: 0.19, Net eCPM: $0.10, Revenue: $10.81
БГ сайт, за 14 дни. Ще ги спирам, не ме устройват или ще ги оставя някъде в края на страниците.
 
От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Импресии: 106620, Кликове: 206, Click Rate: 0.19, Net eCPM: $0.10, Revenue: $10.81
БГ сайт, за 14 дни. Ще ги спирам, не ме устройват или ще ги оставя някъде в края на страниците.

По-добре ги остави на по-забутани позиции и ги комбинирай с друго, вместо да ги махаш.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Чудех се кога тия боклуци ще си покажат рогата...

Totals: CTR 0.00% No conversions, bot traffic, autosurf traffic - ( You will not get paid )

Не стига, че ми отчитат 3-пъти по-малко импресии, а на всичкото отгоре и няма да ми плащат.

Освен това въпреки, че не съм добавяла отметка на опцията за двойната печалба, когато отворя мобилната версия на сайта си и кликна някъде се отваря нов прозорец с реклама.


ПЪЛЕН ШИТ! Не използвайте!!!

И на всичкото отгоре, въпреки, че имам кликове предния месец, са ми намалили чистата печалба...
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Чудех се кога тия боклуци ще си покажат рогата...



Не стига, че ми отчитат 3-пъти по-малко импресии, а на всичкото отгоре и няма да ми плащат.

Освен това въпреки, че не съм добавяла отметка на опцията за двойната печалба, когато отворя мобилната версия на сайта си и кликна някъде се отваря нов прозорец с реклама.


ПЪЛЕН ШИТ! Не използвайте!!!

И на всичкото отгоре, въпреки, че имам кликове предния месец, са ми намалили чистата печалба...

И при мен положението е подобно. В мобилната версия отвсякъде изкачат рекламите им.
 
Totals: CTR 0.14% No conversions, bot traffic, autosurf traffic - ( You will not get paid )

:lol: баси смешниците..

Някви други компании, дето плащат на импресии?
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Хора, забелязвам , че рекламите за андроидите са станали просто ужасни. Проверявайте си сайтовете през някой телефон, че ako разчитате на мобилен трафик може много да изгубите поради скапани реклами. От един бг сайт само от началната страница телефона ми свали точно 4 гадни apk-та без да мога да го спра ... Това ще доведе до бум в адблокерите за андроид и до отлив на трафик от сайтовете...
 
От: Re: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Някви други компании, дето плащат на импресии?

Не знам дали някой е пробвал TLV Media но аз лично останах доволен от тях. Ползвах ги близо 6м. и при средно 10-12к. импресии изкарвах по около 1.5-2$, но ме порязаха за нарушени правила. Иначе си плащаха редовно. Та ако някой реши да ги изпробва да внимава с правилата. Да вметна само че импресиите ги правех с два обикновени банера без изскачащи прозорци.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Засега етаргета са коректни що се отнася до мобилност. Единствено приходите са кофти. А тези от Gload ги търпя, за да видя какво ще стане на края на месеца и ги махам. Не стига, че плащат мизерни суми, отчитат 3 пъти (ако не и повече) по-малко импресии и ми лъжотят за трафика, че бил такъв и онакъв, а на всичкото отгоре и при смартфоните си пускат изкачащи прозорци с реклами, и то без да знам... Пратих им запитване преди няколко дни за импресиите, а не благоволиха да ми отговорят. Разочарована съм :Х
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Добре де, тези Gload от вчера го сложиха това за минимален ctr, че трябва да е по-голям от 0,20 и не мога да разбера ако е по-малко от 0,20 изобщо не плащат или как?
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Ами най-вероятно от тук нататък който има нисък ctr може да го махат като издател. То така или иначе е ясно, че печелят от кликове, а не от импресиите, няма рекламодател който да иска рекламите му да са забити във футъра и да плаща.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Добре де, тези Gload от вчера го сложиха това за минимален ctr, че трябва да е по-голям от 0,20 и не мога да разбера ако е по-малко от 0,20 изобщо не плащат или как?

И аз го видях днес това. Въпреки, че предният месец ctr-a ми е по-нисък от 0.20, плащането ми е на изчакване. Може би от следващият месец ще важи това. Дано и да има разнообразие от реклами. Чакам ги да си оправят отчитането. Обещаха уж да е в този месец. Като гледам май са млада компания и имат неща за дооправяне. Опитвам се да не бъда краен и като имам ядове пиша на support-a.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Колеги и колежки, преди да си сложите някоя програма и да оставате после разочаровани,
защо не се поръчкате из нета за коментари?
За тези виетнамчета gloadmarket има достатъчно коментари във форума на дигиталпойнт.
Хората се оплакват от същите проблеми, както и вие.
С две думи намаляват импресиите и бавят плащанията.
 

Горе