GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Всичко е до свикване. Някои ги дразни тъчскрина, други им е малък дисплея. Чак за таблет едва ли, но някой телефон с по-голям дисплей би ти свършил работа. Обаче за превода би се поизмъчил малко.
 
От: Re: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

За мен това е телефона от който имам нужда, а и от който ще имам нужда в близките 2 години. Що се отнася до Самсунга - нарочно си замълчах, защото много хора ще наскачат и ще ме упрекнат за това, че съм прекалено голям перфекционист, но евтината изработка и дрънчащата пластмаса ме отвращават - това за мен е символ на самсунг, колкото и лъскав да го правят, той просто стои като телефон ниска класа в ръцете. За това и избрах HTC-то - алуминиев корпус с матирано покритие, удобен за работа, удобен за държане в ръце, покритие което не се пързаля (за разлика от Optimus/2 да речем и galaxy s).

Затрудняваш ми избора. :wink: Аз имам самсунг малко е дърт 2 годишен ама не е от нискокачествени мат'ряли, не хлопа и не скърца. Обаче не е купен от БГ ами от Англия. Имал съм всякакви телефони (с изключение на HTC) тези взети от България повечето ми се струват от нискокачествени материали.

Гледах някакви клипчета за HTC Desire S не лош хич телефона (почти се навих), ще разгледам на живо и двата телефона и ще видя кой по ще ме грабне.

@ktomov, мерси за изчерпателните отговори! :) +1 авторитет ти цъкнах да имаш.
 
Re: От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Аз се занимавам с качване на статийки из блогове,превеждане на статии от други сайтове,постване в фейсбук.Такъв телефон би ли ми свършил работа ?До сега не съм пробвал просто защото ми се струва по неудобно от компютър.Или избора ми трябва да е таблет някакъв?

За писането (копирането на статии от файл) няма да имаш абсолютно никакъв проблем, публикуването във facebook и в twitter е дори по-лесно от колкото през компютър, обаче за превода на статиите ще ти е проблем. Браузърите поддържат мулти страници, но все пак не е толкова удобно да се прехвърля от една на друга. Варианта за който се сещам е да копираш целия текст и да го пейстнеш там където ще ти е превода и постепенно да го превеждаш под този текст. При 4.3 инчов дисплей, нещата се виждат добре и няма да имаш особено големи затруднения.
Въпреки това, ако ще ползваш телефона само за това - не мисля, че ти е необходим. Едва ли имаш някои статии, които трябва да се публикуват на точно определена минута от денонощието, след като може да го направиш на компютър, защо ти е да се мъчиш.
Иначе след резултатите постигнати с телефона, наистина се замислих върху варианта с таблет и по-точно Asus Transformer, но мисля да поизчакам още някой друг месец за него :)


Затрудняваш ми избора. :wink: Аз имам самсунг малко е дърт 2 годишен ама не е от нискокачествени мат'ряли, не хлопа и не скърца. Обаче не е купен от БГ ами от Англия. Имал съм всякакви телефони (с изключение на HTC) тези взети от България повечето ми се струват от нискокачествени материали.

Гледах някакви клипчета за HTC Desire S не лош хич телефона (почти се навих), ще разгледам на живо и двата телефона и ще видя кой по ще ме грабне.

@ktomov, мерси за изчерпателните отговори! :) +1 авторитет ти цъкнах да имаш.

Всичко е въпрос на вкус. И аз имах самсунг преди време (D600) и беше невероятен бизнес телефон, е поне за времето когато го изкараха на пазара, но сегашните им "умни" телефони, са красиви и лъскави, но като го хванеш в ръцете си (поне в моите) имаш чувството, че боравиш с нискобюджетен телефон, поне материалите от които е изработен оставят подобно усещане в ръцете.
И въпреки това - всеки си има вкусове и мнение. Моя съвет е да пробваш Desire S и Desire HD, както и Samsung-а на който си се спрял. И трите са горе-долу в един ценови диапазон (+-50 лева), така че поне от финансова гледна точка, не би трябвало цената да окаже влияние на избора ти.
 
От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Въобще не съм доволен от Z3, софтуера се скапа за няма и два месеца.
 
ХАХАХАХ Ей това наистина ме разсмя с глас :) Разбирам да беше казал - WiFi ми изпуши, дисплея гръмна, ама софтуера се скапа ..
Нали се сещаш, че обикновено един софтуер да не работи като хората, то причината за това е задклавиатурното устройство? В твоя случай заддисплейното.
Та сериозно, би ли обяснил малко по-подробно какво точно имаш предвид, под "софтуера се скапа"?
 
От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

По-подробно има предвид: "Чакай да натряскам набързо 10 идиотски поста в разни теми, като им чета само заглавията и то до половината, че иначе откъде акъл и време за толкова много на брой смислени отговори." Нали до няколко дена трябва да е направил пачката вече...
 
От: GLOBUL Z3 vs. LG Optimus

Намерих темата понеже избирам между LG P500 и Globul Z3 и само искам да коментирам последното.

Krisko Petrow, телефона ти е в гаранция, от Германос примерно ще преинсталират андроида и ще си ок.

Когато бях в Германос да видя на живо Z3 и да го сравня примерно с Xperia X8 (на почти същата цена) ме предупредиха, че има бъгави бройки на Z3. На някои бройки от Глобул са оплескали тяхната версия на андроид и се появяват забивания, рестартиране и какво там още ми казаха. Не питах дали се анулира гаранцията ако сложиш твой rom, но не е проблем и те да ти го преинсталират.
 

Горе