Godaddy аматьори - Backorder and monitoring

sedo

Active Member
Бях си заложил 1 домейн да ми го следи Годеди, платил съм си даже към 20-30$ за услугата.
Ако домейна започне да изтича, Годеди трябва да ми праща имейли при всяка промяна на статуса на домейна. Поне 2 месеца предварително.
-----
Да ама не - нито 1 имейл не получих, домейна изтече и някой друг го е регистрирал. Изключиелно ядосан съм, защото домейна беше хубав, а разчитах на Годеди поне да следи и да ме информира нещо. Тоест Monitoring. Дори след регистрирането на домейна, нямам имейл, че има промяна в статуса.
 
Мониторинг-а ти праща имейл като има промяна в контактите/DNS-ие/expiration date-a и т.н. Подозирам, че в твоя случай не е имало промяна - до момента на drop-ването на домейна.

И тогава вече ако някой го е имал на backorder го е регнистрирал автоматично или ако е следял списъците с дропените имейли го е взел ръчно.
 
След като го е взел ръчно, има промяна в Dns-ите и годината, сега е до 2017-2018 валиден. И пак никакъв имейл. Направо съм бесен! Поне след като го е регистрирал нещо да беше дошло на мейла...
 
Ами вероятно може и нещо да са се овъртяли. Мен лично не са ми любимия регистрар и без това.

Ако държиш на точни резултати можеш да си сглобиш нещо с https://whoapi.com/ и AWS Lambda или Azure Functions.
 
  • Like
Реакции: sedo
След 2 дена успях да се свържа с чата, сега ги храня, пък ще видим какво ще стане. Надали ще има компенсация някаква.
 
Последно редактирано:
Ами нахраних ги, обясних им и сега си започнаха да си го разследват. До 72 часа щели да ми отговорят... ама полза няма, домейна го изпуснах :(
 
Пратиха ми автоматичен имейл, много след като изпуснах домейна, че си бил сменил неймсървърите и веднага след това в отговор получих от съпорта: Ето идват имейлите до вас и винаги са идвали. :eek:
Аз им обяснявам, че не съм получил нито 1 имейл и затова съм изпуснал домейна, те ми казват, че са ми изпращани множество имейли при всяка промяна на статуса на домейна... ядосаха ме само!
 
Евтиното излиза скъпо. Не знам защо продължавате да използвате годеди...
Ами в случая исках само да ми идват мейли при промяна на статуса на домейна, а не дори да му го хващат като изтече.
Но явно и в това са некадърни, иначе парите ми ги взеха Имам 1 домейн там, махам го и ме губят като клиент!
 

Горе