Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

С мотото пазете всичко. Споделяйте ни всяко нещо :)
 
От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

Тествах го, то си е google documents, само където може и други файлове да се качват.
 
От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

Опитах се да вляза, но явно още не е достъпно за всички. Изписа ми съобщение, че ще получа известие.

Да нe би да е с покани - както беше с gmail?
 
От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

Първо го прочетох Google Дик :D Откакто имам 50 гб акаунт в box.com не ги броя за живи dropbox,гугъл,мъгъл и прочие ;)
 
От: От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

Опитах се да вляза, но явно още не е достъпно за всички. Изписа ми съобщение, че ще получа известие.

Да нe би да е с покани - както беше с gmail?

За сега е така, но аз се абонирах и след 2 дена ми го активираха. Иначе е добре, прави ти една икона на десктопа и само си влачиш файловете, то си е папка. После сами се качват в google drive.
 
От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

Ще чакам да ми пратят покана. Не знам дали ще го използвам, но имайки предвид, че доста често използвам Google Docs, може да се окаже полезно. Особено след като пуснат приложение и за iOS
 
От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

не е много ясно обаче файловете на Google диска на кого са собственост на Google или на този на когото е регистриран диска...
 
ако имате цпанел хостинг в него има вграден уебдиск поротокол само влачиш за уиндоуските машини и всичко си е при теб

не бих го ползвал на шеърд за много важни неща все пак
 
От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

Супер удобно е! И всичко е в облака, имаш всичко навсякъде. А сега и 5гб място... :)
 
От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

Аз съм предоволен от box.com там 50ГБ черпят :)

Само че не знам дали е валидна още офертата им за тоя размер.
 
От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

Аз съм предоволен от box.com там 50ГБ черпят :)

Само че не знам дали е валидна още офертата им за тоя размер.

Да колега, още дават толкова. Но не можеш да качваш по големи файлове от 100mb
 
От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

Да, това е единственото ограничение за безплатните акаунти. На мен лично не ми представлява проблем, защото го използвам само и единствено за документи и тук-таме за някоя програмка.
 
От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

Дропбокса можеш да си го увеличиш безплатно до 16 гб и нямаш ограничения мисля в размера на всеки файл. От скоро го ползвам и ми се струва доста удобен мисля да пробвам с една програмка за синхронизиране на файловете и по този начин най-важните ми проекти ще са синхронизирани на всичките ми работни станции защото ако ползвам само дропбокс и интернета се загуби за 1 ден примерно по някаква причина ми изглежда доста кофти ситуация ако дойде някой спешна поръчка.
 
От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

Григоров, Бокса имат десктоп програма за синхронизация, на мен ми я дадоха безплатно - иначе май е към платените акаунти.

Там положението е следното: Задаваш от компа папка и директно ти я синхронизира с файловете от Бокса двупосочно.
 
От: От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

Аз съм предоволен от box.com там 50ГБ черпят

Само че не знам дали е валидна още офертата им за тоя размер.
Да колега, още дават толкова. Но не можеш да качваш по големи файлове от 100mb

Не знам дали още дават по 50ГБ, днес погледнах и се регистрирах, пише: "Online storage 5 to 50 GB". Обаче като допълнителна информация са посочили: до 5 ГБ, до 50 е платено: за 25 ГБ искат 9.99$, а до 50 ГБ искат 19.99$.

Може би вече не дават до 50 ГБ или има някакво условие, което пропускам за да ги взема?
 
Последно редактирано:
От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

Не знам дали с едно устройство може да се активира повече от един акаунт.

Ако искаш, довечера по някое време, ако се засечем тука и си си направил акаунт, ще ми дадеш данни за вход (ще си смениш паролата преди това, разбира се) и ще ти активирам по-големият размер ;)
 
От: Google Диск - 5ГБ Безплатен Клауд Сървис от Гугъл

Гугъл диска го ползвам ежедневно - много удобно нещо.
 

Горе