Google и JavaScript

vitohol

Premium
Накой има ли наблюдения за това дали ако сложа javascript линкове към дадени страници, дали гоогле ще ми ги индекира?

Защото не искам да ми ги индекира, а и не мога да добавя noindex на самата страница, та идеята ми е да не се получи дуплициран контент. Другия вариант за който се сещам е линкове с nofollow ама не сам сигурен дали пак няма да ми ги индекира а просто да не им пасва ПР.

Ако някой има наблюдения да пише, мерси предварително.
 
От: Google и JavaScript

Не съм сигурен, но съм убеден, че Google не може да манипулира с JavaScript. Така че ако направиш линкове като този:

Код:
<a href="javascript:location.href='http://дрън-дрън.com'">Блябля</a>

няма да се случи нищо. Казвам убеден, а не сигурен :oops:
 
точно за това спорихме и се оказа че такива страници доста често ги индексира по простата причина че дори и с текстов браузър това се вижда. Засега поне аз съм убеден че не индексира страници споменати във външен js файл
 
От: Re: Google и JavaScript

точно за това спорихме и се оказа че такива страници доста често ги индексира по простата причина че дори и с текстов браузър това се вижда. Засега поне аз съм убеден че не индексира страници споменати във външен js файл

Да - може да парсне без проблем линка. Ами значи ги индексира :)

Но ако някой си поиграе да напише функция, която отваря страниците и тя е в отделен файл, едва ли ще успее :)
 

Горе