Google и WWW/non-WWW. Как да постъпя?

bastunakis

New Member
Здравейте,
от известно време съм изправен пред дилема. Имам един сайт, който е сравнително нов и искам да го популяризирам. На много места за SEO оптимизация четох,че е хубаво в началото да се избере името на сайта дали да започва със www или без, защото Google виждал двата варианта като напълно различни отделни страници.Отттук идва и проблема за дублирано съдържание и т.н. и може да си навлека много неприятности. Та реших,че ще го популяризирам без WWW. Регистрирах го в Google WT без WWW. В последствие, когато започна популяризацията се установи,че някой директории не приемат регистрации на сайтове без WWW. Съответно намаля броя линкове и т.н.
Имам няколко въпроса.
1.Ще си довлеча ли главоболия ако започна популяризация на сайта с WWW?
2.Ако пренасоча сайта с WWW .* с 301 редирект към същото име, но без WWW гугъл отново ли ще ги вижда като два отделни сайта с еднакво съдържание?
3. Ако направя горния редирект трябва ли да регистрирам домейна със WWW в GWT?

Или накратко..как да постъпя в такъв случай,за да мога да започна популяризация и СЪС WWW .*,така че ефекта от тази популяризация да се отрази и на двата варианта - със и без WWW.

Mерси!
 
Последно редактирано от модератор:
От: Google и WWW/non-WWW. Как да постъпя?

В последствие, когато започна популяризацията се установи,че някой директории не приемат регистрации на сайтове без WWW.

:shock: Такова животно па за пръв път чувам..... да не би просто да трябва да сложиш http:// пред линка? По някой път може да стане, за да се усети че е URL, щото само с address.com не става.

Иначе в GWT трябва да си адднеш и двата сайта - със и без www и от настройките да му кажеш кой ще ти е preffered domain.
После правиш 301 редирект от единия към другия и си готов.
 
От: Google и WWW/non-WWW. Как да постъпя?

Ми...незнам. Така каза момчето, което прави популяризацията.Редиректа се опитах да го направя от CPANЕL на хостинга, но не се получава. Опитах ръчно в .htaccess и пак не иска да редиректва.Незнам какво се случва.
Добре, а след като добавя в GWT двата варианта, гугъл ще знае ли,че става дума за един и същ сайт и да не ми прави проблем за съдърванието например? В другия вариант наново ли ще се индексират ключови думи, линкове, сайт-мап и т.н., защото ако е така,то явно си го приема като втори сайт?

P.S. В такъв случай,с описаните от теб стъпки,популяризацията на сайта с www.* ще окаже ли влияние върху рейтинга на сайта без www.*?
 
От: Google и WWW/non-WWW. Как да постъпя?

без www.jpg
Когато се пробвах да въведа дадения сайт без "www"- не го приема на повечето места. Обаче, когато пробвах друг домейн, който е на латиница- няма проблем. Може да е от това, защото твоя домейн е на кирилица :?
Едит: Пробвах в същата социална мрежа, да въведа този домейн по реда, в който следва http://www.домей-домейн.com/ и отново се появява същата грешка.
 
От: Google и WWW/non-WWW. Как да постъпя?

Грешката се появява, когато има "-" в домейна, при тази соц. мрежа.
Едит: В свежо без www и с www не го приема и дава следната грешка:

URL адреса, който посочи не може да бъде отворен.
Получихме следната грешка при опит да отворим съдържанието: невалиден адрес

Едит2: С еквивалента няма проблем :)
 
От: Google и WWW/non-WWW. Как да постъпя?

За да се усети че са един и същ сайт трябва да си пуснеш 301 редиректа. После статистиките в GWT излизат само в preffer-натия домейн. Аз няколко пъти съм сменял между www и без www и май няма проблеми. А за редиректа - виж из гугъл "htaccess www 301" има много примери.

Иначе с кирилицата и на мен ми е правило проблеми (за страници, не домейни) и в такъв случай правя един линк на латиница с 301 към кирилицата, ама като проблема е в домейна незнам....
 
От: Google и WWW/non-WWW. Как да постъпя?

серпа се пренася с 301 редирект, само един редирект от ввв към нон-ввв ти трябва. Не е задължително в уебмастъртуула да адваш и двата сайта.

пробвай да сложиш това в хтацеса:
Код:
RewriteCond %{http_host} www\.(.*)(.*)\.(.*) [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://%1%2\.(.*)com/$1 [L,R=301]
 
От: Google и WWW/non-WWW. Как да постъпя?

Пробвах го и от CPANEL, и директно във файла,но резултат няма. Когато напиша www. и си ми зарежда сайта с www,а вътре линковете също сочат към сайта с www.
 
От: Google и WWW/non-WWW. Как да постъпя?

наи лесно е да се направи от с панела, ама зависи коя версия използваш.
 

Горе