Google + - как мога да се възползвам от авторството?

kirilbug

Member
Здравейте,

навсякъде се говори и пише за G+ авторство и дали влияе или не на серпа. Искам да попитам по-запознатите от мен колеги тук, за следната ситуация.

Имам Г+ страница с приличен брой плюсове и около 500 последователя (дано така да се наричат :) ). Въпросът ми е: как мога да свържа тази страница с мой сайт (предполагам rel=publisher) по начин по който да помогне за класирането на сайта по различни ключови думи?

С две думи, развил съм страницата, как да я използвам максимално за подобряване на позициите на сайта?

Благодаря на отзовалите се!
 
От: Google + - как мога да се възползвам от авторството?

Верифицирането с rel=author или rel=publisher само по себе си е вид доказателство през Google, че сайтът не е фиктивен, например не е някой спам блог. Но това верифициране няма как да ти помогне кой знае колко много с по-доброто позициониране по ключови думи. Вържи си сайта спокойно с Google+ страницата, добавяй качествено съдържание постоянно и лека полека всичко ще се получава.
 
От: Google + - как мога да се възползвам от авторството?

По-скоро използвай rel=author. А конкретно как - препоръчвам ти този материал от сайта на ganbox за удостоверяване на авторство.
 
От: Google + - как мога да се възползвам от авторството?

Благодаря за съветите.
@kyko: а дали мога да добавя страницата като автор т.е. rel=author към страницата, а не към профила? Някой правил ли е подобен експеримент?
 
Re: От: Google + - как мога да се възползвам от авторството?

Благодаря за съветите.
@kyko: а дали мога да добавя страницата като автор т.е. rel=author към страницата, а не към профила? Някой правил ли е подобен експеримент?

Няма нищо да се получи. За целта трябва да се използва релация "publisher" , която не е още приета за стандарт. За да ти се валидира кодът можеш да я слагаш като параметър накрая "?rel=publisher", а самата връзка да е с релация "me" по стандарт.

Ето едно видео, което съм направил по темата за свързване на автоство: http://www.cloxy.com/blog/authorship/
 
И да е можело, май вече няма да може понеже е било някакъв тест и щели да го спират.
 

Горе