Google ме отчайват - дайте някакъв съвет

SmartBusiness

Active Member
Пичове, абе тия се ебават с мен. Не знам при вас как е - но при мен 2, 3 евроцента на клик. Иначе като рекламодател давам по 0.45 на клик. Това е некаква малоумщина. Ще ги потърпя още една - две седмици и ще ги банна завинаги. По-добре без реклами отколкото такава гавра.

Има ли някаква алтернатива - някой да сподели. При вас така ли е положението?
 
От: Google ме отчайват - дайте някакъв съвет

Да, след миналия месец има сериозен спад във всички ниши. Изчакай още малко, може и да живне. Алтернатива на този етап няма, може би хттпоол...
 
От: Google ме отчайват - дайте някакъв съвет

Пиши им че ще ги баннеш, може да се уплашат и да ти вдигнат клика на минимум 0.45, поне да не си на загуба като рекламираш.
 
От: От: Google ме отчайват - дайте някакъв съвет

Пиши им че ще ги баннеш, може да се уплашат и да ти вдигнат клика на минимум 0.45, поне да не си на загуба като рекламираш.

Това е много оригинален отговор мерси, че ме развесели. :D
 
От: Google ме отчайват - дайте някакъв съвет

На какъв език е сайта? Има и други алтернативи, макар и не толкова добри колкото гугле. При мен също има спад.
 
От: Google ме отчайват - дайте някакъв съвет

Явно много зависи от нишата на сайта, ако е за нещо като картинки и вицове, няма как да ти дават повече ...
 
От: Google ме отчайват - дайте някакъв съвет

при положение, че нета е пълен с ваучери за адсенс на 10-15 пъти по-ниска цена от номинала колко да струва един клик?!
ти плащаш 45 цента на клик, ама след теб 10 човека изразходват ваучери за $500. и след като гъгул ги раздава 'for free' смъкват общата цена ка клик за нишата, региона.....
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Google ме отчайват - дайте някакъв съвет

при положение, че нета е пълен с ваучери за адсенс на 10-15 пъти по-ниска цена от номинала колко да струва един клик?!
ти плащаш 45 цента на клик, ама след теб 10 човека изразходват ваучери за $500. и след като гъгул ги раздава 'for free' смъкват общата цена ка клик за нишата, региона.....

А раздаването на безплатни ваучери не е ли реклама, с която се увеличават продажбите на ваучери и от там общата цена на клик за ниша?
 
От: Google ме отчайват - дайте някакъв съвет

А раздаването на безплатни ваучери не е ли реклама, с която се увеличават продажбите на ваучери и от там общата цена на клик за ниша?
Айде сега, остави ги децата. Повече ваучери - повече рекламодатели, по-голяма конкуренция.
 
От: Google ме отчайват - дайте някакъв съвет

Кризата удря и по нет рекламата... изиадс ми се струва, че и те са намалили времето, в което се показват платени банери...
 
От: Google ме отчайват - дайте някакъв съвет

Според мен, в началото на годината, след големия харч, рекламодателите още планират своите кампании.
Може би по-запознати ще споделят, дали е нормална тенденция за началото на годината?
Единствено силно конкурентите ниши няма да спрат да се развиват.
А в бг пазара нещата са ясни и при липса на конкуренция, е нормално цената на клик да е прекалено ниска...
 
От: Google ме отчайват - дайте някакъв съвет

пф.. че то винаги е било зле, само от ноември месец до коледа се усети увеличена цена на клик и сега си се нормализира.

п.п. че то тия ваучери да не би да се плащат от гугъл? тия да не са луди. :) добре, че сигурно са малко тия, които рекламират в партньорската мрежа с ваучери.
 

Горе