Google не иска да индексира сайта ми, защо?

От: Google не иска да индексира сайта ми, защо?

Аз имам някаква представа за какво се използват каноничните линкове, но не знаех, че те могат да ми попречат за индексиране на съдържанието.
 
От: Google не иска да индексира сайта ми, защо?

Да бяхме на мегдана да седна да обясня, ама да ви мързи да потърсите сами информация..
Ми излизат ми някакви неща за Патриаршията и православната църква, надявам се че някой друг ще ни разясни на нас непросветените кви са тези работи, че ги давали като полезни, а иначе не било добре да са такива. Ама теб те мързи повече и от мен :D
 
От: Google не иска да индексира сайта ми, защо?

Индексирането няма общо с линковете, от тях зависи по-скоро класирането. Редовно регистрирам съвсем нови сайтове на нови домейни и като ги добавя в https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url се появяват до няколко минути.
 
От: Google не иска да индексира сайта ми, защо?

Аз между другото на всички фирмени блогове и онлайн магазини съм сложил канонични линкове и са се индексирали за не повече от 3 дни. Доколкото знам този тип урл адреси помагат, за да се избегне дублираното съдържание в различните категории. По-скоро този домейн дето съм го купил е наказан по някакъв начин, който не мога да разбера. Абе здраве да е хвърлих малко труд да пиша статии, но ще ги преместя на друго място ако и сега, след като махнах върпосната отметка пак не го индексира.
 
От: Google не иска да индексира сайта ми, защо?

Ми излизат ми някакви неща за Патриаршията и православната църква, надявам се че някой друг ще ни разясни на нас непросветените кви са тези работи, че ги давали като полезни, а иначе не било добре да са такива. Ама теб те мързи повече и от мен :D

Най ме мързи да пиша форумни романи, както и да ги чета.
 
От: Google не иска да индексира сайта ми, защо?

Индексирането няма общо с линковете, от тях зависи по-скоро класирането. Редовно регистрирам съвсем нови сайтове на нови домейни и като ги добавя в https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url се появяват до няколко минути.
И аз така си мислех, че и като се ползва fetch-a от GWT и се настрои честотата на обхождане, едва ли ще има проблем. Дори с наказан сайт, който има някакви проблеми с индексирането и класирането също, чрез изпращането на заявка за индексиране, си влиза в индекса на секундата като се търси в кавички и по домейн. :)
 
От: Google не иска да индексира сайта ми, защо?

Често ми се случва като добавя нов сайт да се индексира веднага, а след няколко дни пак да изчезне - добавям го отново и пак се появява и след това вече остава за постоянно. Това ми се е случвало няколко пъти до сега, така че е добре да се следят новите домейни.
 
От: Google не иска да индексира сайта ми, защо?

Най ме мързи да пиша форумни романи, както и да ги чета.
Е, па аз само линк исках - нищо повече. Само знам, че в WP си настройваш дали искаш домейна ти да е с или без WWW, слагат отметката на canonical, добавяш същата версия в GWT, и така бота знае, че искаш да те показва по този начин домейн, а не и двата вида, за да се избегне дублираното съдържание.
 
От: Google не иска да индексира сайта ми, защо?

разгледах предишните връзки сайта , още има индексирани връзки от пинтерест и други социалки
може предния собственик да се е олял нещо . нямам инструменти за такъв масов анализ,питай някой професионалист, но след време трябва да се покажат връзките в GWT, и ако има съмнителни връзки да ги забраняваш в GWT . Ако имаш тършение и време ще се оправят нещата


каноникал таговете нямат връзка с индексирането а с дублирането на съдържание. Едва ли ще влияят на нов сайт.
 
От: Google не иска да индексира сайта ми, защо?

@Беджев Стил

Колега добавих го ръчно в Search Console минаха повече от 5 часа резултат никакъв.

Явно съм се прецакал с тоя домейн и е наказан по някакъв начин. Пробвах да видя дали има наказание с разни тулове, но те не откриха проблем.
 
От: Google не иска да индексира сайта ми, защо?

http://photostudiobstyle.com/blog/momentalno-indeksirane-na-sajt-v-gugal/

Така пробва ли?

Всъщност извличане като Гугъл се използва за съвсем друго нещо, защо са ги комбинирали инструментите не знам.
 
От: Google не иска да индексира сайта ми, защо?

Сайтът е вече в индекса и искам да благодаря на Беджев Стил, който ми помогна много. Въпросният домейн имаше ръчно наказание от Гугъл, което аз не бях забелязал. Пуснах молба за преразглеждане на сайта и учуващо тя бе одобрена само за 1 седмица. Не е индексиран целия сайт, но предполгам, че това ще стане до няколко дни.
 
От: Google не иска да индексира сайта ми, защо?

Аз пък имам друг проблем, в Гугъл съм индексиран, но в админ панела на search console пише вече трети месец, че имам само 2 страници индексирани, а като погледна в търсачката са си всички почти.
 
От: Google не иска да индексира сайта ми, защо?

За ръчните наказания не получаваш ли емейл известие, както и съобщения в GWT към съответния домейн? Как така си го пропуснал този момент..
Сайтът е вече в индекса и искам да благодаря на Беджев Стил, който ми помогна много. Въпросният домейн имаше ръчно наказание от Гугъл, което аз не бях забелязал. Пуснах молба за преразглеждане на сайта и учуващо тя бе одобрена само за 1 седмица. Не е индексиран целия сайт, но предполгам, че това ще стане до няколко дни.
 

Горе