Google открива страшно много HTTP грешки в сайта ми.

painnn

New Member
Google открива страшно много HTTP грешки в сайта ми и всичките са с грешка 4xx error . Имате ли идея защо е така и как това ще повлияе на класирането?
 
404 ? 403? 401? да не е бил индексиран и да си сменил урлтата или да си изтрил страници към които линкваш от други или да си сложил някои неща със свободен достъп да искат логване
 
От: Google открива страшно много HTTP грешки в сайта ми.

  1. мигрирал си от един към друг CMS ?
  2. изтривал си купища статии/новини?
  3. цели категории?
  4. изтривал си тагове...
  5. уеб хостинга ти е бъгнал и е връщал 404
  6. Webmasters Tools-а е бъгнал (resubmit на сайтмапа)
  7. Друго...
 
От: Google открива страшно много HTTP грешки в сайта ми.

как ще повлияе на класирането: ще паднеш после ще те индексира наново и ще започнеш пак да се качваш

съвет: продължавай повече да пишеш вместо да пипаш из настройките и да гледаш аналитикса
 
От: Google открива страшно много HTTP грешки в сайта ми.

newebie е прав !
 
От: Google открива страшно много HTTP грешки в сайта ми.

newebie, добре ще добавям, но интересното е, че грешките не намаляват, а се увеличават с всеки следващ ден. Не пиши дали е 401 402 404 ами само 4xx. Не съм мигрирал от CMS. Не съм трил купища новини или нещо подобно. Единствено помня, че преди няколко дни хоста спря за 10 мин. от някакво претоварване. Ако има значение, безплатен е.. 1gb.bg . А и сайта е станал много назад в класацията. :oops: :cry:
 
Последно редактирано:
От: От: Google открива страшно много HTTP грешки в сайта ми.

  1. уеб хостинга ти е бъгнал и е връщал 404

Единствено помня, че преди няколко дни хоста спря за 10 мин. от някакво претоварване.

до момента това е логичната причина. дай му малко време

не си пипал пермалинковете нали?
 
може и достравчика на безплатната услуга да редиректва част от трафика към свои проекти и затова да не му намира пеиджове от сайтмапа има доступен хостин за по малко от цената на една кутия цигари на месец....
 
От: Google открива страшно много HTTP грешки в сайта ми.

Абе то хубаво евтин, ама аз няма как да го плащам. Предполагам че е около 2 лева хостинга(не пуша). Пари ще мога да дам, но пък не съм и пълнолетен, за да плащам през банка или нещо от сорта... А какво имаш предвид , всмисъл някой от посещенията в сайта да се редиректват към друг урл ?
 
мисля че можеше някои хостинг доставчици да плащаш през изипеи а и може да им отидеш до офиса ако си от сф или друг по голям град а мое жеш да накараш някои от вашиде да ти помогне единственото

пп да не ползваш безплатен co.cc домейн че те също редиректват част от посетителите?
 
От: Google открива страшно много HTTP грешки в сайта ми.

За съжеление не съм от голям град. Ами ще поизкачакъм да вида дали е от хоста и дали ще се оправи и ако не се ще търся някакво решение. Благодаря на всички за съдействието, което ми оказахте. :)
 
От: Google открива страшно много HTTP грешки в сайта ми.

Ами не ми се занимава сега да почвам наново сайта с друга система ..
 
От: Google открива страшно много HTTP грешки в сайта ми.

Добър ден. Аз имам същият проблем. Значи до неделя нямаше никакъв проблем и правих по 5k посещения. Понеделник като погледнах посещенията ми стана лошо едва 2k и мислих, че е защото е понеделник, но уви не беше е от това. Влезнах в уеб администратори на гоогле и видях това : грешка: http 3 317 и като провера кои адреса са това на всичките им пише грешка 403. До неделя като напишех нещо в гоогле излизах на 3-то място на първата страница, а сега изобщо нито 1 резултат не ми изкарва. И sitemap-a ми не приема. От 4 дена вече така .... Помагайте от 5к посещения вече падам на 1к ..... (help)
 
Последно редактирано:
От: Google открива страшно много HTTP грешки в сайта ми.

Каква система ползваш? и кой е сайта? Не сме врачки да гадаем, въпреки че голям брой от колегите го направиха.
 

Горе