Google отново ни прецаква

От: Google отново ни прецаква

Гугъл е търсачка. Те изкарват пари на наш гръб, ние на техен, а обикновените посетители на сайтовете, които наричаме трафик, си нямат и представа какви войни се водят в тяхно име.
Хау!
g070.gif
 
От: От: Google отново ни прецаква

Аз понеже почти приключих с уебмастъринга за пролетта, а лятото си давам почивка, смятам да не се занимавам с Гугъл, Шмугъл и тям подобни шмекери, ами да се отдам на по-приятни занимания... Като например да свалям Marina92 :D :D :D

P.S
Трябва да попитаме Blinky и Coolice дали забивките между колегите е позволена =\ Щото ние сме си горе-долу в офиса, на работата... :p

P.S.S
Сериозен съм!!! Блинкииии казвай правилата, че да не изям бан после :D :D :D

P.S.S.S
@Strana feat @Uniwise - само на мен ли тъй ми се струва, или оптимизацията за цели фрази е по-трудна? Имам предвид за известни фрази, а не за нещо измислено от самите вас :D

Ха, ха :lol:, ето едно похвално начинание. Моко, лошото е, че аз по принцип ставам в тъмни зори и си лягам с кокошките а ти явно си нощна птица. Ето и сега се разминаваме: ти приключваш с уебмастеринга за лятото, а аз смятам точно за това да използвам ваканцията.

Сега един сериозен въпрос: защо оптимизацията на цели фрази да е по трудна? А по-долу коментара ти за "жълтогъзите пеликани" изобщо не го разбрах - защо ще излезеш на първо място за фраза, която никой не търси?
 
От: От: От: Google отново ни прецаква

защо ще излезеш на първо място за фраза, която никой не търси?
Защото няма да имаш конкуренция и ще си единствен резултат от търсенето.
 
От: Google отново ни прецаква

И въпреки всичко няма полза от това при условие, че никой не търси "жълтогъзи пеликани" (извинявам се ама това е примера на Моко). Освен мен друг няма да знае, че съм на първо място?!?!
 
От: Google отново ни прецаква

И въпреки всичко няма полза от това при условие, че никой не търси "жълтогъзи пеликани" (извинявам се ама това е примера на Моко). Освен мен друг няма да знае, че съм на първо място?!?!
Ще бъдеш напълно незабележима в оригиналността си.
 
От: Google отново ни прецаква

И въпреки всичко няма полза от това при условие, че никой не търси "жълтогъзи пеликани" (извинявам се ама това е примера на Моко). Освен мен друг няма да знае, че съм на първо място?!?!

Маринче, точно това казвам и аз - че за уникална фраза (такава която ти си измислиш) ще си първа, защото тая фраза може да я няма никъде другаде, в никой друг сайт! Но няма полза от нея! Защо не си погледнала другия ми пример с макбука?
При търсене в Google.bg за 'Macbook' Apple са първи, и то в първите няколко резултата. При търсене на 'Macbook air' е същата работа, но вече има известно разместване - Apple са първи, но надолу са различни сайтове. При фразата 'Buy Macbook air' Apple отново излизат на първо място, но втория сайт е 'Buymacbookair.net' , а после в играта се включват и Amazon.com и т.н... Борбата за дълги и честоизползвани фрази е наистина жестока и много по-трудна (поне според мен). Плюс това както сами виждате - всеки един новоприбавен символ (не дума, а символ!!) разхвърля първа страница - маха и слага страници и т.н...

И да - няма голяма полза от такива фрази, до момента в който не станат известни ;]

Пък иначе за времевата разлика не се тревожи :Р Аз съм побъркано врабче тип 24/7 :D

P.S
Що се извиняваш за жълтогъзите пеликани? Нищо лошо няма в тая фраза :D

P.S.S
Абе отде ги вадите тия емотикони?! Само аз ли нямам отстрани widget с тях?! o_O
 
От: Google отново ни прецаква

В общи линии започна да ми просветва, много благодаря и на двама ви. Сега пак отивам да се изтезавам с HTML уроците. Не мога да повярвам, че наистина е необходимо да знаеш всички тези тагове за да напишеш една обикновена страница - това си е като средновековно мъчение.
 
От: Google отново ни прецаква

Как така никой не търсел жълтогъзи пеликани Аз търся, даже точно по тази ключова фраза попаднах в този форум. Ето: жълтогъзи пеликани.

и то точно моето мнение излиза :lol:
 
От: Google отново ни прецаква

Вчера нищо не излизаше... Ама кое е най-тъпото? Оригиналът написан от мен не е индексиран :D :D :D Гугъл ме е пренебрегнал! Точно както ме пренебрегва още някой, на който писах лично съобщение :p~~~
 
От: Google отново ни прецаква

ууупс, имаш лично ... чак сега видях, че има
 
От: Google отново ни прецаква

Хаха, спомням си още преди много години когато един дядка каза ... много страшни неща се изтрелват за сео то и в крайна сметка фундамента си остава. До сега не е умряло и няма и да умре. Иначе това е много старо може би сега ще добавят нови функции. Одавна има скриптове дето генерират заявки и кликат по сайтовете :)
 

Горе