Google пак измисли нещо!?

Frik

Active Member
Или аз съм останал пак неусведомен или гоогле пак тества нещо? Както си бях 4-ти в резултатите на основната ми ключова дума и хоп изведнъж паднах назад (5-6 позиция). Когато погледнах, забелязъх това:

79596372su7.jpg


Отстрани на някой сайтове пише днешната дата, на моя (незнайно защо) пише 6 Юни, а на други пък няма дата!? Това какво означава? Посещения на ботове или какво?
 
на мен не ми дава такива дати до саитовете, включително и на търсене за "велинград", със същите резултати като твоите...нз да не е свързано с браузера ти, например дата на която си букмаркнал сайта или нещо такова
 
Frik каза:
Или аз съм останал пак неусведомен или гоогле пак тества нещо? Както си бях 4-ти в резултатите на основната ми ключова дума и хоп изведнъж паднах назад (5-6 позиция). Когато погледнах, забелязъх това:

79596372su7.jpg


Отстрани на някой сайтове пише днешната дата, на моя (незнайно защо) пише 6 Юни, а на други пък няма дата!? Това какво означава? Посещения на ботове или какво?

:)) Включил си си Google хисторито и ти показва кога и колко пъти си отварял тези сайтове. Това го има повече от година. Поне аз от толкова го знам - може и от по рано да го има
 
Ако е от Гоогле хисторито защо тогава ми показва сайтове в които не съм влизал от седмици с днешна дата, а моя сайт, дето влизам на ден по 100 пъти ми го показва с датата 6-ти Юни?
 
Frik каза:
Ако е от Гоогле хисторито защо тогава ми показва сайтове в които не съм влизал от седмици с днешна дата, а моя сайт, дето влизам на ден по 100 пъти ми го показва с датата 6-ти Юни?

Влез си в Гугъл акаунта, после влез в My Account , после избери под My Services - Web History - и си разгледай нещата. Просто ти е влючено Google Web History. Пък защо резултатите са такива... един Google знае
 
Frik каза:
Ако е от Гоогле хисторито защо тогава ми показва сайтове в които не съм влизал от седмици с днешна дата, а моя сайт, дето влизам на ден по 100 пъти ми го показва с датата 6-ти Юни?

А през гугъл ли влизаш ? предолагам директно затова :)
 
coolice каза:
Frik каза:
Ако е от Гоогле хисторито защо тогава ми показва сайтове в които не съм влизал от седмици с днешна дата, а моя сайт, дето влизам на ден по 100 пъти ми го показва с датата 6-ти Юни?

А през гугъл ли влизаш ? предолагам директно затова :)
В сайта си влизам директно, но например във втория резултат несъм влизал около месец, а то ми дава, че съм влизъл даже два пъти! Също така с какво би могъл да се обясни бързия спад надолу в резултатите?
 
това не е бързо надолу :) бързо щеше да е да получиш едно -30 и да идеш на 4 страница.... иначе най вероятното обяснение е гугъла денси...

ПП кога за последно си се занимвал с линк билдинг на саита да го събмитнеш тук там освен форум постовете ?
 
Ъ-ъ-ъ, нали гоогле вече не се влияе от линковете? Иначе съм го субмитнал във всички бг директории, в английските не ми го удобряват нещо...
 
не виждам какво толкова се притесняваш за 2 позиции и търсиш обяснения, просто е пичовете с другите саитове са се постарали повече в последно време и са те изместили :). И все пак не мисля, че е кой знае колко фатално. Напиши статия за нещо актуално във Велинград и го публикувай в http://e-reporter.net/ и си сложи линк накрая. Подозирам че няма да съжелаваш :). А и да не е за Велинград, напиши нещо интересно и отдоло кажи че си собственик на този сайт и така :)

ПП-А гугъл що да не се влияе от леинкове?
 
Добре, няма кой да ми ликне сайта без аз да поставя негов линк на индекса си. Добавил съм го във всички БГ директории (незнайно защо, линковете ми от велинград.старт.бг изчезнаха? Подадох нови но неискат да ме добавят! Възможно ли е, редактора на страницата да от конкуренцията, щото гледам, че са поставени тяхни вътрешни линкове...) така че и това отбада от линк билдинга (просто няма на къде). В чужди директории пък изобщо не ме удобряват, можи би защото сайта ми е на БГ и е в някаква регионална ниша, и това отпада... Ако започна да субмитвам новини (вътрешни линкове) от сайта ми "Новини от Велинград и региона" (който е поддомейн на основния) в по-неизвестни социални мрежи (като Фар.бг), това ще има ли отражения върху основния ми домейн? Нищо друго не се сещам като вариянт...

:cry:

PS: Как така предпразнично, подсайтове на определени тур оператори изкачат до първите места (само за празниците) и после хайде пак надолу? Някакъв елексир от типа на умените мечета ли използват, че подскачат така? :roll:
 
За чуждите директории търси такива които имат за сайтове на други езици категории

колкото до сайтовете на турооперторите интересно наблюдение имаш :)

на тях със сигурност им се повишава кликаемоста около празниците и това вероятно оказва някакво влияние и ги бута нагоре....
 

Горе