Google полудя отново

От: Google полудя отново

С всеки изминал ден трафика от гугъл ми пада не мога да разбера какви ги вършат тотално се осраха с търсачката. Иначе сайта ми е 2 годишен от началото на септември съм забелязал този спад, но каквото и да направя все по на зле върви.
Ами ако пада доста рязко, може да е нещо от сорта пингвин, панда и аз имам сайт почти 3 годишен и от както го удари пингвина трафика падна и то много и сега като добавя съдържание го индексира след 4-5 дена даже може и повече. Вече нямам идея за гугъл по всяко време може да паднат посещенията без да разбереш защо. Е, ако си слагал много линкове се разбира :shock:
 
От: Google полудя отново

С всеки изминал ден трафика от гугъл ми пада не мога да разбера какви ги вършат тотално се осраха с търсачката. Иначе сайта ми е 2 годишен от началото на септември съм забелязал този спад, но каквото и да направя все по на зле върви.

Ако спада ти е от началото на септември вероятно си ударен за купуване на линкове - Погледни си ГУМТ и там вероятно имаш съобщение за предприети ръчни мерки спрямо сайта ти - Ако не е от това значи става въпрос за дублирано съдържание
 
От: Google полудя отново

Ако спада ти е от началото на септември вероятно си ударен за купуване на линкове - Погледни си ГУМТ и там вероятно имаш съобщение за предприети ръчни мерки спрямо сайта ти - Ако не е от това значи става въпрос за дублирано съдържание
Нe съм купувал линкове не става въпрос и за дублирано съдържание в гугъл уебмастър имам само 1 съобщение и то е че на един линк от сайта трафика много е паднал.
 
Ами трафика не винаги спада от ъпдейти или прочее, при мен лично спада просто поради намален интерес или търсения в зависимост от съответния сезон или време от годината - при някой страници трафика ми спада средата на годината и се засилва към края - това е винаги така за последните 2 години нищо не се е променило. Мисля, че е ясно, но да кажа - първо няма закономерност на всяко едно търсене , всеки ден хората търсят различни неща, днес сайта може да ви е на върха , утре да е в киреча...
Само един пример да дам - преди месец Бойко говори за някаква бъдеща промяна на пенсиите по телевизията и към сайта ми, който е с подобна насоченост, имаще 600+ дневни посещения към една от страниците в рамките на 2-3 дни и след това всичко се нормализира и спадна.
 
От: Re: Google полудя отново

Ами трафика не винаги спада от ъпдейти или прочее, при мен лично спада просто поради намален интерес или търсения в зависимост от съответния сезон или време от годината - при някой страници трафика ми спада средата на годината и се засилва към края - това е винаги така за последните 2 години нищо не се е променило. Мисля, че е ясно, но да кажа - първо няма закономерност на всяко едно търсене , всеки ден хората търсят различни неща, днес сайта може да ви е на върха , утре да е в киреча...
Само един пример да дам - преди месец Бойко говори за някаква бъдеща промяна на пенсиите по телевизията и към сайта ми, който е с подобна насоченост, имаще 600+ дневни посещения към една от страниците в рамките на 2-3 дни и след това всичко се нормализира и спадна.

А според теб това нормално ли е monitor.png
 
От: Google полудя отново

Пропаднал си по някои от думите но все още е рано да се говори за наказание - Проблема вероятно е че са ти отпаднали част от линковете и си се върнал назад в класирането - Ако обаче в следващите една две седмици тенденцията за пропадане се задържи и загубиш всички първи страници тогава бъде сигурен че имаш наказание

Кажи ми какви забележки имаш в ГУМТ - Обли на търсенето - Подобрения в ХТМЛ
 
От: Google полудя отново

Понеже не са ми ясни тези неща ще ми кажетели от къди си хроверявате страницата на кое място е в гоогле по ключови думи.
 
От: Google полудя отново

Пропаднал си по някои от думите но все още е рано да се говори за наказание - Проблема вероятно е че са ти отпаднали част от линковете и си се върнал назад в класирането - Ако обаче в следващите една две седмици тенденцията за пропадане се задържи и загубиш всички първи страници тогава бъде сигурен че имаш наказание

Кажи ми какви забележки имаш в ГУМТ - Обли на търсенето - Подобрения в ХТМЛ

Имам само едно съобщение:
Search results clicks for (линк) have decreased significantly.
The number of clicks that your site receives from Google can change from day to day for a variety of factors, including automatic algorithm updates. However, if you have recently made significant changes to the content or configuration of your site, this change may be an indication that there are problems.

А в Подобрения в HTML
Няма налични данни. (Защо не?)
 
@thefrmc Същото съобщение излиза и при мен от Google в Web master tools , още от преди година и половина взе да ми се появява всеки път когато трафика към даден линк намалее, защото имам няколко страници които началото на годината както писах се отварят повечеко , а след това има драстичен спад -400 , -300 посещения дневно намалят, затова и гугъл те известява вероятно.

Другото може да се дължи на завишена конкуренция - някои се опитва да те изтласка по твоите или близки думи или гугъл е счел ,че сайта ти вече не е толкова тежък по тази думичка.
И нека подчертая , все пак аз съм аматьор не се занимавам професионално с това просто споделям опита си натрупан последните 2 години.
 
От: Google полудя отново

Бях писал тема и аз съм от тези ударени със спад на посещенията от около 70%, махнаха ми много думи по които ме търсеха на 23 август паднаха, както казах със 70%.
Какво направих:
- Отидох в уебмастър и видях че от 8000 връзки имам 250 с дублиран тайтъл, идваше от url-a, оправих го започна малко малко да го забелязва гугъл и бройката намалява.
- От адсенс има една отчетна карта в която ми показва скоростта на сайта и на съответните страници, като видях бяха 41/100, оправих ги сега са 78/100 и продължавам малко по-малко да оправям скоростта, както знаете гугъл индексира и според скоростта, но да видим какъв ефект ще има.
- Отидох в уебмастъра на връзки към сайта ми, които не са повече от 80 различна сайта, ама над 13 000 връзки, понеже правя връзки между сайтовете ми, но ги махнах, започнах да разглеждам една по една, за всеки сайт с по-нисък ранг от моя влизах вътре и се мъчех да го изтрия от базата им данни.
- Имах блог в блог спот от който ми идваха връзки към сайта, оставих го, но си направих блога вътре в сайта ми.
И са ЧАКАМ.... и чета от време на време какво мога да направя. А да, нямам никакви съобщения от гугълчо, за каквото и да е било само ми резна посещенията...
И съм решил да заеба всякакво SEO, само на сайта, няма да правя никакви беклинкове никакви мек линкове и секви такива глупости.
Целта ми е една, да подобря съдържанието на сайта и юзърите като посещават сайта ми да остават максимално доволни, ако предоставям качествен продукт, гугъл ще го разбере, юзърите и те. Няма да се страхувам, че видиш ли гугъл ще ме реже пак...
Мисля си че това е истината и това бъдещето на търсачките, ТЕ ИСКАТ ДА ПОКАЖАТ НАЙ-ДОБРИЯ РЕЗУЛТАТ ОТ ТЪРСЕНАТА ДУМА, ако не предоставяш търсената информация, няма да си на първо място и това е....
:)
 

Горе