Google с директни линкове в серпа!

uni-web

Well-Known Member
Е аз паднах от промени вече ама това направо ме разби:

<a target="_blank" onmousedown="return rwt(this,'','','','10','AFQjCNEROtwaf7xXtGguOB4EexTPvQbtqA','0jw5LC0nCdf0MIHxHFBTVg','0CH4QFjAJ','','',event)" href="http://bggdb.com/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BE-%D0%B2-%D0%B4%D0%B6%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0-mario-jungle-onlinegames-1759.html">

До преди няколко часа си беше нормалните линкове с редитект, през гугъл вече, явно ще да са така. :D
 
От: Google с директни линкове в серпа!

Е, някой няма ли да коментира промяната, според мен не е незначителна?
 
От: Google с директни линкове в серпа!

Да коментираме ама аз не фащам много за к'ва промяна става дума. :oops:
 
От: От: Google с директни линкове в серпа!

Линковете от серпа преди бяха с редирект през гугъл, както се вижда вече са директни, това е разликата сори, че няма как да го покажа нагледно, но нека всеки сърчне нещо и посочи с мауса на заглавието и види към къде сочи то.

Да коментираме ама аз не фащам много за к'ва промяна става дума. :oops:
 
От: Google с директни линкове в серпа!

Просто при сърч, за една ключова дума следобед, малко преди да пусна темата го забелязах, а иначе кода го взех с Firebug, плъгина на фф. Иначе го тествах и под другите браузъри е същото, а сутринта и даже малко преди това си беше старото линк с редирект през гугъл. :)

И де го откри това? Звучи интригуващо.
 
От: Google с директни линкове в серпа!

Дублирано мнение.........
И де го откри това? Звучи интригуващо.
 
От: Google с директни линкове в серпа!

Не мисля, че има голямо значение дали ще са директни или не линковете
 
От: От: Google с директни линкове в серпа!

А, какво мислиш за предприемането на такова нещо от страна на гугъл?

Не мисля, че има голямо значение дали ще са директни или не линковете
 
От: От: Google с директни линкове в серпа!

Пестене на ресурс може би?
А, какво мислиш за предприемането на такова нещо от страна на гугъл?
 
От: От: Google с директни линкове в серпа!

Не ми се вярва, има нещо, но какво точно е явно скоро ще се разбере. Все-пак говорим за Гугъл. :)

Пестене на ресурс може би?
 
Винаги са били така линковете - от години. Сега както си цъкнал във любимия ти firebug вземи кликни на линка и виж, че въпреки, че е "директен" като кликнеш ще минеш през редирект. Винаги е било така.
 
От: Re: Google с директни линкове в серпа!

Е жалко, че не мога да дам скрийшот, за да видиш, че не бяха така.

Нямаше да отварям тема, ако не беше нещо което ми е направило впечатление. ;)

Винаги са били така линковете - от години. Сега както си цъкнал във любимия ти firebug вземи кликни на линка и виж, че въпреки, че е "директен" като кликнеш ще минеш през редирект. Винаги е било така.
 
От: Re: Google с директни линкове в серпа!

Винаги са били така линковете - от години. Сега както си цъкнал във любимия ти firebug вземи кликни на линка и виж, че въпреки, че е "директен" като кликнеш ще минеш през редирект. Винаги е било така.

Преди пренасочваха към файл на гугъл, които той вече пренасочваше към самият сайт.

Може малко или много за бързодействие, редиректва те само 1 път, а те пак си взимат нуждата информация с джаваскрипт.
 
От: Google с директни линкове в серпа!

Проверих - няма промени - продължава да пренасочва към Google когато кликнеш на резултат и след това те пренасочва към сайта.

Проверка:
0) Отиди на google.bg.
1) Напиши нещо в полето за търсене и цъкни бутона за търсене.
2) Позиционирай курсора върху някой резултат.
3) Гледай какво пише в статус бара на браузъра. Трябва да пише адреса на сайта.
4) Цъкни с десния бутон на мишката върху резултата. Ако цъкнеш с левия няма да имаш време да прочетеш какво пише в статус бара.
5) Гледай какво пише в статус бара на браузъра. Трябва да пише www.google.bg/url?........

Извод: при цъкане с мишка върху линка, чрез JavaScript се променя адреса на връзката за да сочи към www.google.bg/url?нещоси и след това посетителят се пренасочва към съответния сайт.
 
От: От: Google с директни линкове в серпа!

4) Цъкни с десния бутон на мишката върху резултата. Ако цъкнеш с левия няма да имаш време да прочетеш какво пише в статус бара.

Сега проверих - става и с левия бутон. Обаче когато щракнеш с левия бутон не трябва да го пускаш докато не прочетеш какво пише в статус бара на бразуъра (долния ляв ъгъл на бразуъра). При пускане на бутона се изпълнява действието (преминава се към адреса, който е посочен).
 
От: Google с директни линкове в серпа!

Ако подобен скрипт се ползва на някой сайт (който не е собственост на Google) вероятно Google може да накаже сайта за sneaky redirects (независимо, че не е със зла умисъл).
 

Горе