Google уби авторството - както дошло, така и отишло

Blinky

Owner
http://searchengineland.com/goodbye-google-authorship-201975

Явно след 3 години експериментиране с авторството, накрая Google официално се отказа от него. :) Да ни е честито и лекциите, които изгледахме колко било важно. :) Премахнато е както от резултатите, така и от GWT.

Както видях на една картинка там - "Не всеки експеримент е успешен."
 
От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

Това потвърдено ли е?
Или просто някой спекулант си е направил поредната партенка.
 
От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

Няма да плача... :D

Дропнато е преди малко, днес имаше авторство в .бг, сега няма.
 
От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

Наистина вече няма, преди малко проверих един от сайтовете, на които бях сложил и го няма. Според мен не е голяма болка, че вече го няма.
 
От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

Мисията е изпълнена, целта беше да се отсеят и индетифицират "лидерите" ; )
 
От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

То за да се идентифицират и отсеят не е нужно гугъл авторство, така или иначе Г следят всичко.

А иначе.. поредният провален проект на гугълци, интересно ми е сега каква нова простотия ще измислят.
 
Re: От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

То за да се идентифицират и отсеят не е нужно гугъл авторство, така или иначе Г следят всичко.

А иначе.. поредният провален проект на гугълци, интересно ми е сега каква нова простотия ще измислят.

Да, уж мислят за резултатите, да изглеждат по-добре и т.н., но реално всичко което се отразява негативно на CTR-а на рекламките им за тях не е успешен проект, и има логика да е така. ;)
 
От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

Предлагам, да се откажат и от зоо градината, въобще няма да е зле :lol:
 
От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

Според мен просто беше сбъркан подхода на Google. Иначе авторството винаги ще си има тежест. Например аз обичам за чета статии на определени автори ... искам да кажа, че не чета цялото издание (Сайт, блог, или списание), а си подбирам статиите на определени автори, които пишат там... Така, че личния бранд винаги ще има смисъл
 
От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

Основна причина: калпави, неграмотни, респективно - безхаберни, уебмастъри.
Главна причина: няма разлика при кликванията, респективно - "Оти да се абиме да го показваме?".

Последица - по-малко код, по-висок % текст. Май и microdata tag-овете ще отпаднат.
 
От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

На мен ми харесваше авторството
 
Re: От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

Последица - по-малко код, по-висок % текст. Май и microdata tag-овете ще отпаднат.
Абе уж там сега ще натискат, според това, което четох. Стига бе, тъкмо го въведоха добре при локала, остава и го махнат.
 
От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

За local работа си върши GWT. Не виждам особена причина да има допълнителен код.
 
От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

Микродатата няма как да я махнат, поне засега. А и бих казал е доста по-полезна за потребителите от авторството.
 
От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

То Google заприлича на коледна елха. Явно решиха да се ограничат само до заприличване на елха.
 
Re: От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

То Google заприлича на коледна елха. Явно решиха да се ограничат само до заприличване на елха.

Да, хем се стремят към семплото и простото, а почнаха по едно време да вкарват доста шарении - Ads, авторство, микродати, Google links. Но явно са стигнали нивото, в което е време да правят проба-грешка, за да видят кое е добро за тях и потребителите. Кофти само, че което се случи е тенденция, която се развива в годините и ако решат да я махнат се случва за един ден. Нещо като ъпдейтите, но не чак с толкова кофти ефект.
 
От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

Я напиши примерно Джеки Чан филми, или някой друг актьор и добави "филми" към името и цяла лента се появява горе. От една страна е добре, но от друга така и така информацията не е 100% пълна, какъв е смисъла да присъстват тези големи постери със заглавията? Така се толерира определен сайт. :/
 
От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

Мисля в доста теми съм споделял, че на Г не му дреме за уникалност и авторство от доста време. Спечелило ми няколко червени репи каот и подигравки и радини вълнения на колеги. но крайна сметка се оказах прав :)
 
От: Google уби авторството - както дошло, така и отишло

Пак трябва да си трия кеша на сайта, пууу... ахах
 

Горе