Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Яснооо, сега остава да видя до колко това е променимо, защото теплейта не съм си го правил аз...мерси за бързия отговор
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

А има ли начин да накарам да се появяват само реклами под формата на изображения/картинки, а не текстови?
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Някой има ли наблюдения над българския пазар към кой тип рекламно каре (текстово или графично) има по-голям интерес.Става дума за адсенс. Логиката е графичните реклами да привличат по-голямо внимание, но пък текстовите са повече на брой в едно каре... Да наблегна пак, говоря за бг пазар, все пак тук не са много рекламодателите (особено за специализираните сайтове) които си позволяват да правят графични реклами...
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

ами зависи и от сайта
например ако е игри определено снимките са по интересни и на място
ако е например счетоводство определено текстовите
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Имам един въпрос за АдСенсе - през колко време обновяват информацията? Защото имам 1400 уникални посещения за днес, а кликовете са 4? Благодаря предварително :)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Имам един въпрос за АдСенсе - през колко време обновяват информацията? Защото имам 1400 уникални посещения за днес, а кликовете са 4? Благодаря предварително :)

Можеш да си сверяваш часовника с тях. На всеки 35 минути, освен в редките случаи когато правят профилактика, но това е един път на 2-3 месеца.
 
От: От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Изкривих се докато прочета всичките 49 страници по темата, но така и не намерих отговор на тревогата си....
Да започна от това, че съм нов по отношение реклами и тн. Та преди седмица пуснах заявка за одобрение на акаунт в адсенс, но все още нямам отговор, а когато проверявам лелите и чичковците от Г любезно ме съветват да чакам...Колко в крайна сметка се чака за одобрение на акаунт?!
Другото, което ме тревожи е, че до скоро блога беше на хост в wordpress, а от скоро на собствен + домейн. Това би ли повлияло негативно на милите хора от Г когато разглеждат молението ми за акаунт?
мерси предварително
Я пробвай да се логнеш от страницата на Adsense с паролите и ника, които имаш за друга гугълска услуга - аналитикс и gmail.
Ако успееш да влезеш и горе в дясно имаш номер pubxxxxxxxx,
значи че вече си одобрен и почваш да слагаш реклами.:)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

А отчита ли ми рекламите на страница http://24hnovini.blogspot.com/2009/08/blog-post_27.html или в някоя друга статия. Защото в статиите имам повече посещения. Просто питам - 1650 посещения (отчетени от WebCounter) и 5 клика (отчетени от Google) не ми звучи реално..
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

ами възможно е защо не
сега като посетих сайта ти, рекламите се заредиха доста след снимките
т.е. аз вече съм разгледал първите 3 снимки когато са се заредили рекламите
т.е. реално аз дори не бих ги видял ако бях просто посететел на сайта
защото вече них бил доста по надолу в сайта ти за рекламите са в горната част
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Искам да кажа - в начална страница рекламите са ми едни, а в някоя статия, която е докарала повече посетители - други. Явно това, че статиите са по-посещавани променя рекламите, но незнам дали отчита кликванията върху тях.
Относно посещенията и кликванията - от 1650 посетителя 5 да кликнат, ще рече че само 0,3% от посетителите кликат. Не е ли прекалено малкък показателя за да бъде реален?
ПП: Имам още един въпрос - как мога да сложа реклама в статия?
 
Последно редактирано:
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Убеждавам се, че или са слепи или не цъкат по реклами по странни за мен причини...явно трябва или много сериозно да си напред по отношение на трафик или да пишеш на англииски, хинди или китайски за да има много публика :wink:
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

И слепи да бяха, пак щях да имам повече кликове. Явно излиза, че трябва да си докарам около 6 000 посещения за един ден, за да си изкарам 1 левче. Още един пример - за вчера имам 450 посещения и 0 клика. Бих бил много благодарен на някой, който е имал същия или подобен проблем, да ми помогне. :)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Да преместя рекламите в ляво? Ще ми е трудно, защото трябва променя template-а, но ако това може да разреши проблема ми, ще го направя :)

ПП: Помолих четирима познати да кликнат по 1 път на различни реклами в различни статии. Ако не ми ги отчете значи наистина е проблем..
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Хаха , карай още приятелите ти да кликат, нали знаеш че в този форум има представител на google bg :) . Иначе ти предлагам от layout на блогспот да направиш реклами под всеки пост , +това не мисля ,си избрал добри места, нормално никой да не цъка на рекламите ти.
 
От: От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Да преместя рекламите в ляво? Ще ми е трудно, защото трябва променя template-а, но ако това може да разреши проблема ми, ще го направя :)

ПП: Помолих четирима познати да кликнат по 1 път на различни реклами в различни статии. Ако не ми ги отчете значи наистина е проблем..


Както си тръгнал може скоро да няма значение дали имаш кликове или не. В една и съща тема пускаш линк към сайта си и признание, че си молил хора да ти кликат на рекламите. Това си е дърпане на дявола за опашката:wink:
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Стигнах до извода, че ми зачита само кликовете от http://24hnovini.blogspot.com/ , а от статиите като например:
http://24hnovini.blogspot.com/2009/08/blog-post_27.html
http://24hnovini.blogspot.com/2009/08/blog-post_8811.html
http://24hnovini.blogspot.com/2009/08/15-2010.html
или която и да е друга - там не ги зачита. От друга страна знам, че не постъпих правилно като ги помолих да цъкнат, но го направих само за да разбера до колко ми отчита кликовете правилно, а не заради 20-те стотинки които изкарах от това.
ПП: Пък и едва ли ще е голям проблем след като 4 от 6-те клика на приятелите ми не ги е зачело :)
 
Последно редактирано:
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Няма нужда да споменавам колко съм бос все още по темата, но едно научих само чакайки за одобрение - Г не забравя! Метнах се за акаунт в адсенсе малко рано, което логично завърши с отказ. Четох, питах по форуми, изчаках и кандидаствах пак, което ми отне 5 пъти повече време за отговор от колкото първия път...И вече си имам едно на ум за експериментите с другарите от търсачката. Дано нямаш проблем, но в help форумите гледах дори, че при съмнителна активност в щракането по реклами е препоръчително да докладваш за да не изгориш, а ти си направи извода.
Не ми се ще да бера ядове за глупости, и без това вече 1 път излетях от индекс, че сайт, който беше ми копирал съдържание 1:1 при това изрично им писах, че не съм съгласен, и ме докладва мен за копирано съдържание. И Г го бяха приели само щото ги бяха индексирали малко по-бързо от мен...и после писма, молби, преразглеждане и чакане...И всичко това само за спорта, защото блога ми нито е голям, нито с невероятен трафик, а и реклами нямаше, т.е без логична причина.
Имам въпрос именно по тази тема - как или по-скоро от къде бих могъл да проследя клик на реклама? Ще ми е много полезно без значение дали е заради опит да ме прецакат или просто да "хвана" думичка за скъп клик?
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

направих регистрация в адсенсе преди около 10 дни но още нямам отговор от тях да чакам ли да пробвам отново някои знае ли какво става>
 

Горе