Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Не мисля че за 2-3 к посетители се изкарват тия кинти.
 
От: От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Ти сериозно ли? Това какви сайтове и какъв трафик - български или чуждоезични?
Не мисля че за 2-3 к посетители се изкарват тия кинти.

Искам само да уточня първо нещо преди да продължа.
Цените ги упоменах за сайтове, не за видеа. Там е друго.

Чуждоезични, разбира се :Д
USA има RPM от 5 до 30 евро. Ако си в някоя от невероятните ниши стига и до 50 евро.
Германия, UK, Нова Зеландия и другите от Tier1 имат RPM от 3 до ~9 евро. Поне при мен де.

Погледнете в http://www.spyfu.com/TopListAll.aspx
Едвали има някой, който е търсел ниша и не е ползвал SpyFu, но май малко знаят за листинга с топ ключови думи, ниши и т.н.

Съвсем спокойно се изкарват от международен трафик по 3-5 евро за 1к импресии.
Американски кликове съм виждал от 0,10 до 1,70euro май максимум... правете си сметката
Ако имаш повече американци и нишата Ви е хубава, естествено ще е повече.

България със своите максимум 0,10евро за клик на бг реклама (а обикновено е 0,05, въпреки че съм виждал и 0,20евро на клик, но на англоезична реклама) ... дори и с 5% CTR (което е добре, но обикновено за повечето сайтове трудно става повече от 3,5%) пак си е 5 евро.
Проста сметка:
Views*CTR*CPR=RPM
1000*5%*0,10=5
1000*3%*0,05=1.5

А ако имаш англоезичен сайт, обикновено е
1000*3%*0.30=9 евро (естествено процента може да варира, но също и цената за клик)

Ако все още хората наистина не вярват: ето Ви снимка от аналитика (които, както знаете, отчита малко по-малко). Снимката е от преди няколко месеца и е за един месец. Нямам как да дам от адсенсе, тъй като последния месец реших да се оям, и като видяха, че искам да ми дадат 1к евро, взеха че ме суспендираха...
AKb5bup.png

(Както казах, сайта е англоезичен, най-големите пари идват от Америка, нишите са няколко, и предпочита да не ги споделям Има минимални черни магии - купуване на трафик и предимно white hat seo - indexing, linking, social stuff, submissions, etc.).
А, оказа се, че мога да видя RPM по държави, но само за конкретна страница. Ето пример:
WLW0PAR.png

Произволна страница, наблюдавайте тези държави с над 1к импресии, така статистиката е най-точна.


Така, относно видеата. Тубата бая обира от каймака.
За американски кликове на видеа повече от 0,09цента никога не съм виждал в адсенс. Обикновено е по-скоро 0,07цента за американци и към 0,03цента за другите... дори не знам дали не са долар цент, че отчитането им между youtube и adsense се разминава драстично понякога.
Но там е по-различно, тъй като обикновено процента кликове е по-голям, отделно имаш и задължителни реклами в началото, дето не можеш да ги прескочиш (освен ако нямаш адблок).

Иначе, според мен и моите статистики, големите в тубата (=3, jenna marbles, philip de franco, vlogbrothers, vsauce, т.н.) имат по 3$ RPM. Тъжно нали? Но правят по 3мил. преглеждания на всяко видео => 9000USD на видео.
Дори и да приемем, че определен процент заминава в тубата, а друг процент ползват адблок, съм напълно сигурен, че правят по минимум $7к на видео. Не забравяйте, че трафика им е предимно Американски.
И тъй като темата беше за тубата, ето ви снимка как са там нещата (период от 2 месеца, малък gaming channel с едно видео което е малко по-известност.. по принцип съм намерил един доста добър начин човек съвсем честно да си генерира добри приходи от видеата, но това може да е в някой гайд )
fz9LEc5.png



Колеги, снимките ги качих нито да се фукам, нито да търся слава или нещо подобно.
Просто ми писна да слушам как хората не можели да извадят някой лев от сайтове или от тубата. И как адсенсе не плащали повече от 2евро RPM.
Е, плащат, но това горе е след 2години в системата им. Хората очакват веднага всичко да им потръгне и след половин година се отказват.
 
Последно редактирано:
За да надъхам някои, ето и моите печалби и RPM за днес до обяд:

2013-09-18_113946.jpg

Трафикът е предимно USA и Западна Европа.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

е да но е малко кофти да намериш публика от Америка при положение че съдържанието в сайта ти е на Български :(
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

е да но е малко кофти да намериш публика от Америка при положение че съдържанието в сайта ти е на Български :(

Е, така е.
Решението е просто - правиш дубликат сайт и превеждаш всичко на англисйки.
Или изобщо не се залавяш с ниши на български, че тука само няколко биха донесли стабилен доход.
Но дори и с печеливша българска ниши ти трябва около 5пъти повече трафик да реализираш това, което би направил с американски трафик.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Нищо човек е роден да се учи :) ще трябва да се залавям с друг проект ми се вижда. Благодаря за информацията колега
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Като погледнах много нисък crt но пък cpm е добър, тази нощ ще пробвам със американски трафик да видя как е лошо че резултати идват след два три дни а това е много време в интернет пространството.Ще погледна от къде идват основните адреси в СТАТИСТИКА AWSTAT НА Cpanela. Ще видя как е международният трафик
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Трафика идва от бг и много малко от UStrafik.JPG
Другата седмица ще пиша как се държа US.Трафика.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

На 21.09 адсенс ми направи плащане с WU , обаче не мога да си намеря MTCN номера! Като отида в клон на WU каква информация ще ми искат за да си получа парите, някой знае ли?

[western union]
Всичко, от което се нуждаете, е валиден документ за самоличност. Моля, кажете на служителя от коя държава е преводът, пълното име на изпращача, точната сума, която очаквате, както и контролния номер на превода (MTCN).
Наистина ли ще ми питат за тези неща?

Наистина ли ще ми питат за тези неща?
 
От: От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

На 21.09 адсенс ми направи плащане с WU , обаче не мога да си намеря MTCN номера! Като отида в клон на WU каква информация ще ми искат за да си получа парите, някой знае ли?

[western union]

Наистина ли ще ми питат за тези неща?

Всичко можеш да си го видиш в адсенс акаунта си.
Отиди на google.com/adsense, след което погледни горе-долу в средата на екрана пише Finalized earnings, отстрани има едно 'Details »' Кликни на него. Последното изплащане на пари ще е активно и ще можеш да си го кликнеш. Като го кликнеш ще ти излезне пълната информация.
Записваш я на лист, да няма грешки, или си я пращаш на СМС и отиваш към някой клон на WU. Съвет: разгледай курсовете в банките, понякога разликата може да е 2лв, но за големи суми съответно може да е примерно 200лв.
Приготви се после да чакаш около 10минути прав докато ти оправят всичко... И се надявай да нямат опашка, рекорда ми да чакам бе около час, но вината бе моя, отидох час след като бе отворила банката... груба грешка :D

В клона на WU:
Искат ти личната карта.
Кой изпраща парите: Google Itd.
Държава на изпращача: Ireland, Gordon Street, нещо си там. Код на държавата, ако случайно служителката не я знае: IE
Сума: ХХХ.ХХ евро
MTCN: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ уникални цифри. Без него няма пари.
Указваш в каква валута ги искаш - примерно левове. <- Понякога не питат, затова им го кажи!
Указваш по коя тарифа ги искаш - на банката или на WU. <- Понякога не питат, затова им го кажи!
Обикновено на банката е по-висока. В ОББ е 1,95, като за суми над 5к лева е преференциална за деня, примерно 1,953. На WU май им беше 1,93 ако не се лъжа. Вярно, при 1к лева е 20лв разликата, но 20лв са си 20лв :D
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Някъде отказват да изчисляват левовете по курса на банката, а държат да бъде по курса на WU (зависи на кой служител ще попаднеш). В такъв случай отиди другаде или поискай парите си във валутата, в която са пратени и ги обмени на друго място. Ако сумата е малка не си струва.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Някой може ли да ми обясни как да си направя профила в адсенс фирмен? Изтрих си акаунта и тръгнах да си регистрирам нов, но изобщо не ми дава да си избирам. Казвам ми, че съм физическо лице и това е.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Не си трий акаунта. Може да ти потрябва.

Имаш право да си направиш нов акаунт (да имаш един фирмен и един личен). Просто изтриваш бисквитките (или излизаш от стария акаунт) и правиш нов Google акаунт, след това нова регистрация в AdSense с новия Google акаунт.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Много съм зелена в тия работи. Някой може ли да ми каже за бг реклами, каналите на бг език ли се пишат. Имам в предвид - custom chanels, които избираш, когато искаш да зададеш тематика на рекламите за дадена позиция. Само разни фейсбуци ми излизат и се чудя на какъв език да си настроя канала. Другото, което искам да питам е....нали се печели само на клик, не на импресии?
Още искам да питат как да ги махна тия руски реклами и реклами за заеми и залагания. Вкарах url - а в листа на блокирани и пак не става, появяат се постоянно. Една се махне друга иде (дори и от тези дето съм блокирала). И последно - пише, че когато няма таргетирани реклами може да сложиш адрес със снимка към който да водят. Да разбирам ли, че мога да си сложа собствена реклама на мой сайт или магазин без да трябва да плащам на Г за това?

Тенкс
 
Последно редактирано:
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Колеги, тъй като CPC ми средно 0.00 и най-много 0.01, а смених няколко сайта и не се променя, мисля да си деактивирам профила и после пак да си го активирам. Някой правил ли го е и знае ли дали ще мога да си го активирам отново? Благодаря предварително
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Защо ще го деактивираш? Нека си седи неизползван, нищо не ти пречи.
Дори не съм сигурен дали можеш... Има май само опция да го закриеш, но след това да отвориш нов на същото име е трудно. Поне така съм чувал.
Такъв нисък CPC... или имаш <40души на сайта си или рекламите са ти 1-2, дребни и забутани в некое кише на сайта ти в което никой не поглежда.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Ами ще го деактивирам, за да си направя нов на същото име... Имам 3 реклами в сайта и са в 3 различни размера дори.. Сайта ми прави над 30к импресии, не мисля, че са малко.. Просто адсенсе ме е нарочил нещо... Друг вариант не виждам..
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Как да изкарваме пари от Google и от интернет?
Да предположим, че сте на 14, 15 или 16 години…
google-adsense-earning3
1. Започвате да си правите блогове и сайтове.
2. Пълните сайтовете си с уникално и само на моменти с копирано съдържание от интернет.
3. Популяризирате сайта си
4. Четете и се учите да класирате сайт в Гугъл
5. Експериментирате с различни сайтове, домейни, платформи
6. Скъсвате се от труд или по малко, но постоянно уголемявате сайта си и го препълвате със съдържание
7. Хората харесват сайта Ви и го линкват и препоръчват на други хора
8. Поставяте рекламни кодове от Google AdSense вътре във Вашият сайт и рекламите се появяват и във вашият сайт, блог, форум и т.н. Не кликвате сами на рекламите си и не карате приятелчетата си да кликват на рекламите.
… Вече сте на 18 години и печелите повече пари от мама и тате, а те идват на Вашата банкова сметка или си ги теглите от Уестърн Юнион…

google-adsense-earning2Вариант 2
Вие сте над 18 години и знаете чужди езици

1. Купувате си хостинг и домейни – максимум 100 лв. инвестиция за една година.
2. Започвате да четете и да се учите как да работите с хостинга си в сайта на хостинг фирмата Ви… Научавате се да борите и успешно да преборвате wordpress, joomla, други cms системи или даже владеете html, php и други чужди и извънземни езици, предадени на човечеството чрез неосъзнати медиуми… социопати… програмисти.
3. Образовани сте на тема seo, даже си пиете кафето, докато четете moz.com
4. Започвате да наливате текст и съдържание в сайтове на английски и испански, а вероятно и на руски, освен ако не знаете китайски. Или имате гениални идеи, правите много интересни и малки сайтчета с мега ценна информация… Правите социалки и форуми или нещо, което кара хората сами да ви наливат съдържание… Или това, което си мислите сега…
5. Така след някоя и друга година вие имате много посещаеми сайтове…
6. Пиете си кафето в Рио Де Жанейро и се печете на плажа, докато в България е минус 20 градуса по целзий, защото знаете от часовете по География, че докато в северното полукълбо е зима, в южното е лято… Излизате от гугъл адсенса и се усмихвате на латинката до Вас и казвате “наздраве”, чува се дзъннн, тя е понаучила български покрай Вас…
7. Сещате се, че тук сте прочели това и заради тая статия Вие стигнехте там, на горещата жега на плажа, докато Вашите съграждани мръзнат в бг… Изпращате ми няколко хиляди долара на пейпал azreklamiram кьомба джиимъйййллл, за да почерпите за успеха си…
8. Ако искате да не сте сами или с чуждоземци на плажа, можете да препращате и линквате тази статийка, така че да станете част от екип ентусиасти, които да печелят зверски много пари от Гугъл и да си бачкат, от която точка по света решат…
google-adsense-earning
 

Горе