Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Какво ли са имали на идея под "експлоатира" :)

А по-интересното е фразата "на пауза", защото както и да се тълкува означава, че все някога ще бъде пуснато такова съдържание за бизнес :D:D
Тия не са молоумни, изобщо :D:D:D
 
Известие от адсенс

Поради войната в Украйна ще поставим на пауза възможността за приходи от съдържание, което експлоатира, отрича или оправдава войната

info
Е тва си е ужас...
 
Е тва си е ужас...
Така е. Искат послушни медийни, които да си отразяват западната гледна точка. Като цяло нищо друго не може да се очакваше. А и що за лайнян сайт ще пише само за войната? Ще ти кажа, такъв дето си умира да хване вълната и да печели от това. Преписал от там, чул от друго място и вече има линк байт. Гугъл са пълни нещастници и като цяло е оправдание да режат приходи, идеално им идва това.
 
Глупост неземна, защото какво правят новинарските сайтове по принцип? - Ами отразяват новини, мамка им.. :) А да "отрежеш" най-важната новина, си е чисто извиване на ръцете. Но все пак ти пускат некви трохи/хинт, че е само за "КОЙТО експлоатора" Сега остава свинчовците по кибик отделите да вкарват некви разсъждения, успоредно с плющенето на бургери, и да тълкуват "според наредбите" кой експлоатира и кой слушка..
Тва не се ли водеше "злоупотреба с власт"? ;)
Няма да коментирам изобщо - "който отрича", щото ако разсъдим, излиза, че те я създават :love:
 
Демокрация в действие... Май САЩ и Русия не са толкова различни в крайна сметка.
 
Покрай мен всеки реве от Адсенса от някъде януари месец. Все същия трафик, но някак цената на кликовете им се е стопил поне на поливина. Пък седят и се чудят дали не са наказани, дали се вижда еднакво добре от други машини, симулиращи потребители, па сменят позиции, някакви теми, чудеса и все нищо. Чудя се дали тренда не е нещо от началото на година, от заговарянето, че ще има война, от свиването на бизнеса. То в една ниша нали ако рекламодателите пандат, реално и бидването в партньорската мрежа пада, демек и цената на клика към издателя? Дори не съм сигурен, че нещата ще вървят към оправяне. И това е масово при мои познати. Почти няма човек, който от 2-3 месеца насам да е много хепи специално с AdSense. Дано сте някакво изключение тук. И предимно говоря за новинарските сайтове, ама от тия дето са леко не чак такива брандове. Повечето разчитат на фейсбук трафика и чат пат на някакво класиране в търсачките, но не чак толкова.
 
Сигурно за 6ти път, ама отдавна е време да се замислим и съответно издерзаем за една ИСТИНСКА и САМО БеГе мрежа. Да траква риал и да се пускат подобаващи кинти, според заслуженото :)
До кога ще им легаме на тия тапаци, нз аз, чи толко ли сме кухи, та нямаме ни една читава бг мрежа, само с бг-контент и само за бг сайтове?
 
Адсенса си плащат яко, стига да знаете как. Не е да си сложите рекламките без настройки.
 
Сигурно за 6ти път, ама отдавна е време да се замислим и съответно издерзаем за една ИСТИНСКА и САМО БеГе мрежа. Да траква риал и да се пускат подобаващи кинти, според заслуженото :)
До кога ще им легаме на тия тапаци, нз аз, чи толко ли сме кухи, та нямаме ни една читава бг мрежа, само с бг-контент и само за бг сайтове?
Има хора и правят опити, но не им е печелившо и не успяват.
Адсенса си плащат яко, стига да знаете как. Не е да си сложите рекламките без настройки.
Говориш за настройки без автоматичните реклами?
 
Сигурно за 6ти път, ама отдавна е време да се замислим и съответно издерзаем за една ИСТИНСКА и САМО БеГе мрежа. Да траква риал и да се пускат подобаващи кинти, според заслуженото :)
До кога ще им легаме на тия тапаци, нз аз, чи толко ли сме кухи, та нямаме ни една читава бг мрежа, само с бг-контент и само за бг сайтове?
Прави я, аз ще съм първия издател :D
 
Сигурно има някаква причина рекламните мрежи у бг да затварят кепенци скоропостижно.
Не е като да не е тествана ниша.
 
Сигурно има някаква причина рекламните мрежи у бг да затварят кепенци скоропостижно.
Не е като да не е тествана ниша.
Причината е, че раздават масово по 3,4,5 цента на клик, а си стоят с нисък CTR. По този начин няма дългосрочна перспектива. Дават се по 2 цента с висок CTR и така се работи пълноценно и за двете страни. Това е масовата грешка и затварят едни след други.
 
Прави я, аз ще съм първия издател :D

Де да можех :) там са сложни нещата, а и няма да имам смелост да го направя :) Е, от 4-5 месеца поне ми седи напълно завършен маркетплейс на локала, но нямам смелост да го пусна, щото е лесно да направиш сайт, ама после какво ще го правиш.. ;)

Но пък съм навитарка да участвам в някакъв гоуем проект - бг-мрежа, въпреки, че кат си знаеме номерата, нищо няма да излезе и от това :D
 

Горе