Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Ще ви обадя една тайна ... ако българският въпросен сайт е с финансова тематика примерно - може да се изкарват и 20-30 евро на ден. Но ако сайта е за готварски рецепти - 2-3 евро на ден ако е добре оптимизаиран за адсенс. Като цяло от англоезични сайтове се печели много по-добре
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Ще ви обадя една тайна ... ако българският въпросен сайт е с финансова тематика примерно - може да се изкарват и 20-30 евро на ден. Но ако сайта е за готварски рецепти - 2-3 евро на ден ако е добре оптимизаиран за адсенс. Като цяло от англоезични сайтове се печели много по-добре

Добре, че ни открехна супер тайната :D :D :D :D Не го знаехме деба.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Интересна тема подхванахте. Как точно става тази работа? Моите впечатления от българските рекламодатели в сферата на финансите са лоши. Въртят се реклами на банки и други финансови институции, но тези реклами са с брандинг насоченост. Тоест, направени са не за да се клика на тях, а въпросните банки, застрахователни дружества и други шитни да си рекламират почти безплатно марките с банери, които са направени така, че да не стимулират кликането. В интерес на истината и аз бих постъпил така ако правех кампания за подобна финансова институция. Не е луд този, който си рекламира марката безплатно в чужди сайтове, а този който се е съгласил да му върти банерите.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Интересна тема подхванахте. Как точно става тази работа? Моите впечатления от българските рекламодатели в сферата на финансите са лоши. Въртят се реклами на банки и други финансови институции, но тези реклами са с брандинг насоченост. Тоест, направени са не за да се клика на тях, а въпросните банки, застрахователни дружества и други шитни да си рекламират почти безплатно марките с банери, които са направени така, че да не стимулират кликането. В интерес на истината и аз бих постъпил така ако правех кампания за подобна финансова институция. Не е луд този, който си рекламира марката безплатно в чужди сайтове, а този който се е съгласил да му върти банерите.


Цаката с адсенса не е тематиката, а геотаргета - българите сме си мизерници ;) , няма пари от адсенс, поне не и от малки-средни сайтове.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Всъщност, Test уцели у десетката. Брандингът разкатава фамилията на дребните.

Примерно, EasyAds предлагат прекрасни условия като цена и печалба от единичен клик, но ако се загледаме в собствения си месечен баланс , Adsense ги надминават с два корпуса като цяло дори с евтините си български кликове. Тогава, защо са ни те?

А причината е ясна - няма фен, който да клика върху Кока-Кола. Динозавърът рекламира начин на живот, а той се измечтава без да се клика върху професионалните им реклами. За останалите пък действа рекламната слепота.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Възможно ли е блог да се остави на автопилот след като се добави по директории, социалки и се направи едно вътрешно СЕО, което да линква от една статия към друга и да прави някакви пари от АдСенсе ?! Става въпрос за малка ниша, а блогът е с 4-5 статии на английски.
P.S. Blog
Ако имате съвети ще са ми от полза :)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Да, но попринцип трябва работа- тя не е много, да пишеш по 1 статия на седмица, може и повече - колкото повече, толкова по-добре. След време ще видиш как всяка една статия се качва по-нагоре все по-лесно. Иначе така много хора действат - работят по сайт 1-2 месеца, после се оставя на автопилот. Иначе сайта ти е добър, нишата изглежда ок, действай работи го.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Моят скромен опит с adsense показва, че английски сайт дори с 10 минути работа на ден
може да изкарва много повече от BG сайт с много посещения, за който се хвърля много труд!

И това няма как да не е така. Просто си представете какво е положението в БГ!?!?!
По един двама рекламодатели в ниша. Ами според вас кое ще вдигне цените на кликовете
при нашата жалка действителност? НИЩО.

А сега си представете почти целият останал свят, който се бори за англоезичния пазар!
Естествено е при толкова висока конкуренция, цените на кликовете да са около 60-70 пъти
по-високи!

Аз лично имам някой друг БГ сайт и отделно 30 БГ домейна, но на тях няма adsense и си ги
държа ей така за кеф или с инвестиционна цел :D

P.S. От adsense при англоезичните сайтове може да се печели добре! Факт! При БГ сайтовете,
труда и нервите, които ще вложиш да спечелиш някой огризка стократно надвишават спечеленото!
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Как мога да си направя примерно 10 сайта и да печеля пари от тях..?
С Блогове става ли ? И къде е трика..

И също така не мога да разбера, защо не ме одобриха от AD Sense? Може би, защото не си бях въвел правилно данните ли ? Или защото сайта няма посещения ?
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

На всичките ти въпроси вече има отговори в тази тема. Прочети я.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Четох доста из тази тема и не разбрах следното, за което се извинявам!
Осигуряват ме над максималния осигурителен праг и досега не съм си теглил парите от адсенс.
Мисля към края на 2011 да изтегля колкото са се събрали, та се чудя освен да си попълня
данъчна декларация с доходите от adsesne, трябва ли да правя друго?
 
Последно редактирано:
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

За пръв път реален начин за изкарване на $100 К от адсенс хайде сега да 4уем скептиците:
http://www.warriorforum.com/interne...gs/292295-100k-adsense-revenue-blueprint.html
http://www.imreportcard.com/products/adsense-100k-blueprint
ето ви и линка за да не плащате:

Code:
http://www.filesonic.com/file/33437333/A$B.rar
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Мармоти, шоколади, мармоти, шоколади........
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Интересно наблюдение визира руски колега. След искането на генералната прокуратура на щата Тексас Google да сподели формулата за изчисляването на рекламните разценки, на много сайтове се получи подобна картина:

http://forum.prodavachi.com/download/file.php?id=11

Прегледах при мен - същата работа. Дали навсякъде е така или просто съвпадение?
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Темата е добра!
Браво
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

тези от адсенс са скръндзи и за това не се занимавам с тях :)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

тези от адсенс са скръндзи и за това не се занимавам с тях :)
така и така сме тук да попитам интересува ме ако някой знае от опит при печалба от адсенс от блогър блог да кажем $10, каква би била ако премина на уърдпрес без да променям нищо-повече или същото? и 2) виждам че продаваТ беклинкове ТУК с висок PR на ниска цена има ли файда или е скам
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

От скоро и аз почнах с блогването.Та имам един доста лесен въпрос за вас, но труден за мен.От къде мога да видя трафика на блога си.:lol::)
 
От: От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

От скоро и аз почнах с блогването.Та имам един доста лесен въпрос за вас, но труден за мен.От къде мога да видя трафика на блога си.:lol::)

Трябва да му сложиш брояч, примерно Google Analytics. :)
 
От: От: От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Трябва да му сложиш брояч, примерно Google Analytics. :)
Мерси,стана.Ами трябва ли вече да кандидатствам за Googlе Adsense.Направих си блога преди 2 дена.
 

Горе