Google Adsense - ненормално ниски приходи за клик?

stefanakoz

New Member
Здравейте, отдавна не бях влизал в този мой любим форум, но много неща се насъбраха... Към въпроса ми , имам сайт който прави средно 1200 - 1500 уникални посещения на ден. Сайтът е на БГ. От google adsense винаги съм забелязвал , че не се изкарват никак много пари но реших да си направя една сметка и ето какво излиза:
Ден 1: 8 клика = 0,13 US$ = средно 0,016 $
Ден 1: 14 клика = 0,34 US$ = средно 0,024 $
Ден 1: 18 клика = 0,58 US$ = средно 0,032 $
Ден 1: 17 клика = 0,73 US$ = средно 0,042 $
....

Това е безумно ниска цена от 1 до 4 цента на клик ????
Как Ви се струва това, защо може цените да са толкова нищожно ниски??? Доколкото знам и съм чел средната цена би трябвало да е около 10 пъти по-голяма 10 - 15 цента всеки клик???

Мерси предварително!
 

Прикачени файлове

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    62.7 KB · Преглеждания: 26
От: Google Adsense - ненормално ниски приходи за клик?

Колега зависи какъв ти е сайта ако е на развлекателна е нормално да имаш толкова пари от адсенс… развлекателни теми са най-ниско платените. Ако обаче направиш сайт с по-малко посетители но темата ти е строго конкретна доходите са по-високи.

Това е по моите наблюдения
 
От: Google Adsense - ненормално ниски приходи за клик?

You have to do site in English targeting US visitors, because there are the big bucks $$$
I have from $0.50 - $2.00 per click, making it about $35.00 per day. Not Bad!! Ger away from Bulgarian visitors, no money can be made. Good Luck!
 
От: Google Adsense - ненормално ниски приходи за клик?

Ако планувате да правите пари от adsense, трябва много внимателно да си подберете темата на сайта. Има ключови думи за които просто нищо не се плаща - имам сайт с автомобилни новини - цената за клик там е 1-2 цента.
Ако сайта беше на английски цената щеше да бъде 30-40 цента на клик

Прочети статията "Доходоносни ли са ключовите ми думи" от блока ми за онлайн бизнес. Надявам се да намериш отговори на много въпроси
 
От: Google Adsense - ненормално ниски приходи за клик?

Колега зависи какъв ти е сайта ако е на развлекателна е нормално да имаш толкова пари от адсенс… развлекателни теми са най-ниско платените. Ако обаче направиш сайт с по-малко посетители но темата ти е строго конкретна доходите са по-високи.

Това е по моите наблюдения
Колега, същата работа и при мене.

Имам нишов (бизнес), англоезичен, висок PR, хоснтнат в щатите и основен трафик от там, конкуренцията са 5-10 сайта общо, но и при мен нещата изглеждат пояти така вече. А преди два месеца бяха 0.20 - 1.20 на клик.

Нещо брутално става.... :(
 
От: Google Adsense - ненормално ниски приходи за клик?

криза, криза, криза

но има изход
май е най - добре да се преместя в африка
там май тези долари ще стигнат

а и с една запалка и един фенер можеш и да станеш шаман на някое племе
 

Горе