Google Adsense - послъгват

Maimun

New Member
Здравейте на всички.

Имам един мн. малък сайт, който прави около 500 посещения на ден. Развивам го по-скоро за удоволствие. Има 2 адсенс реклами разположени на него, колкото да не е без хич, от които приходите са почти никакви.
Не съм голям разбирач, даже обратното. За толкова посещения очакванията ми от адсенс са никакви и това, което искам да споделя по-скоро ме дразни, отколкото да буди някаква тревога у мен :)

Прави ми впечатление, че всички кликове от чужбина са 0, например:
Italy - 0,00 $
Germany - 0,00 $
USA - 0,00 $
Bulgaria - 0,08 $

И това е ВСЕКИ ДЕН. От БГ винаги отчита нещо, от чужбина - НЕ. Съдържанието на сайта е на БГ. Относно рекламите, не са правени абсолютно никакви шашми за привличне на кликове, просто са изтипосани в дясната лента като КАТЕГОРИЧНО и ЯСНО си личи, че това е реклама, без да са правени каквито и да е опити да се слива със съдържанието и т.н.

Само веднъж бях видял USA - 0,01 $. Не ми е болка за умиране, не очаквам приходи от въпросния сайт, но е мн.дразнещо. Един вид от Google искат да ми кажат, че ВСЕКИ божи ден, всички кликове са FAKE.

АКо някой има подобен опит, ще се радвам да сподели. Не съм вещ в материята, затова предварително се извинявам, ако звуча дразнещо лаишки с въпроса си, но наистина не мога да си обясня това.
 
От: Google Adsense - послъгват

Ами раздвижи си малко рекламите, сложи големите размери, те са "по-видими" и кликаеми и ги сложи някъде в съдържанието, не в менютата или до банера на сайта, после ще отчетеш какво се случва
 
От: Google Adsense - послъгват

Рекламите винаги във сържанието. Тествах най разнообразни схеми в сайдбарове , отгоре до логото - нищо не е толкова доходоносно както директно рекламата между редовете на сърдържанието. Използвай големите правоъгълници 336ь280
Трябва да се получи така в сайта ти :

Заглавие
реклама адсенсе
текст текст текст
текст текст текст
реклама адсенсе
текст текст текст
реклама адсенсе

И не се бой за 0левите кликове , явно са били невалидни по някаква причина. Гоогле нямат файда да лъжат за 20 цента. Оптимизирай рекламните карета както ти обясних по горе и после само набавяй трафик , резултатите ще ги усетиш.
 
От: Google Adsense - послъгват

Да, но това не дава въпрос на отговора, защо кликовете от чужбина се отчитат като 0.00$. Въпросът ми е не КАК да оптимизирам рекламата си, а защо аджеба от гугъл ми ги отчитат посотянно като фейк (това за фейка е личното ми мнение, може и да не е така).

И дали наистина си правят та*ак. Някак си не ми се вижда логично и възможно от началото на февруари (оттогава има сложен адсенс) всички чужди кликове да са отчетени като 0.
 
От: Google Adsense - послъгват

BurnX, напълно съм съгласен, че нямат файда да лъжат за 0.20 цента :) Почвам да си мисля, да не би да влизам в някакъв алогритъм или филтър и т.н
Относно съвета ти за рекламата в съдържанието, ще се слушам в съвета ти, но първо искам да си изясня поне за себе си този въпрос, за да знам има ли смисъл изобщо да се занимавам с адсенс и нещо да оптимизирам :)
 
От: От: Google Adsense - послъгват

BurnX, напълно съм съгласен, че нямат файда да лъжат за 0.20 цента :) Почвам да си мисля, да не би да влизам в някакъв алогритъм или филтър и т.н

Не мисля че е възможно да сложиш филтър за държава... щото има българи в Германия примерно би трябвало да си им отчита и техните кликове.
 
От: Google Adsense - послъгват

в крайна сметка може да накараш някои твои познат от чужбина да кликне на твоята реклама и да видиш дали ще ти отчете клика - което според правилата на адсенс е забранено и може да те баннат ако разберат
 
От: Google Adsense - послъгват

Виж файлът 11928

Всички тук дадоха резонни мнения, за което благодаря. Вслушах се в някои от тях. Не очаквам нещо да се промени веднага. Ето снимка от днес Виж файлът 11928, така изглежда по-нагледно. Това е всеки божи ден. Някак си не ми се връзва, да е само от разположението на рекламата. "По-тлъстите" дестинации always 0, Bulgaria винаги в играта :)
 
От: Google Adsense - послъгват

Не, втвоя случай трябва малко да почакаш. Ще ти се покажат рекламите
 
От: Google Adsense - послъгват

Снимката не се вижда, но
колко посещения имаш от въпросните държави че очакваш кликове?
 

Горе