Google Adsense слабо през новата година?

monefff

Well-Known Member
Какво става с ад сенс.. ? Виждам някъв спад сигурно с 400% ..? Някой да има подобно впечатление или е само при мен това ?
 
От: Google Adsense слабо през новата година?

Зависи от нишата, ако си подаръци или нещо което се харчи много по Коледа, нормално.. Като цяло всички дават повече пари в Adwords преди празниците, но 400% ми се струва прекалено.
 
От: От: Google Adsense слабо през новата година?

Зависи от нишата, ако си подаръци или нещо което се харчи много по Коледа, нормално.. Като цяло всички дават повече пари в Adwords преди празниците, но 400% ми се струва прекалено.
от 350-500% е спада.. направо е плашещо МНОГО!
 
От: Google Adsense слабо през новата година?

Много ми е интересно, как се изчислява спад от над 100%?
 
От: Google Adsense слабо през новата година?

При мен е точно обратното. Покачване с поне 200%.
 
От: Google Adsense слабо през новата година?

Много ми е интересно, как се изчислява спад от над 100%?

Много просто. Този месец имаш 5000 долара, а следващия 1000 долара. Ето ти спад от 500% на месечна база.

Симеоне, споко бе пич. Това е заради края на празниците и началото на работната седмица и училището. Спад на трафика и цената на клик води до такива драстични резултати. Ти какво искаш, всеки месец да ти е декември:)
 
От: Google Adsense слабо през новата година?

Какво става с ад сенс.. ? Виждам някъв спад сигурно с 400% ..? Някой да има подобно впечатление или е само при мен това ?

Не е ясно какво точно имаш предвид, спад в броя на кликовете или спад само в заплащането? Плюс това новата 2013 тепърва има да се показва, десет дена не са голям критерий :wink:.
 
От: Google Adsense слабо през новата година?

При мен януари 2013 започва много по-добре от януари 2012. Поне статистиките за първите няколко дни де. Взех да крепя надежда цялата година да е така... растеж.
 
От: Google Adsense слабо през новата година?

Имаше си спад до онзи ден, сега гледам че приходите пак тръгнаха нагоре.
 
От: Google Adsense слабо през новата година?

Много просто. Този месец имаш 5000 долара, а следващия 1000 долара. Ето ти спад от 500% на месечна база.

В същност това е спад от 80% (4000 от 5000 е точно 80%). Спадът не може да е над 100% (ако имаш печалба по-голяма от нула), защото това значи отрицателни приходи.
 
От: Google Adsense слабо през новата година?

При мен за периода от 20 октомври до 21 декември имаше доста големи печалби. Цената на клик беше почти двойна спрямо нормалната. След това до края на декември имаше затишие в смисъл по-малко трафик. И от първи януари бам двойна цена на клик и доста приличен трафик. Ако се задържи така цялата година ще бъде супер. :)
 
От: Google Adsense слабо през новата година?

И при мен има спад, дано скоро всичко се нормализира! :)
 
От: Google Adsense слабо през новата година?

В същност това е спад от 80% (4000 от 5000 е точно 80%). Спадът не може да е над 100% (ако имаш печалба по-голяма от нула), защото това значи отрицателни приходи.


Разбира се че е така. Обяснявам на по-горе питащия как Симеон е стигнал до тея 500% спад на приходите, нали се чудеше някой по едно време.
 
От: Google Adsense слабо през новата година?

За декември имам цени на клик от 0,03 € до 0,24 €. При такова положение е нормално има доста големи отклонения, т.е. зависи от рекламодателите, дори и да няма спад в броя кликове. При мен прогнозирам спад от 37-40%, което не е никак малко, но нещата предполагам ще се нормализират на пролет, след това пак ще има лек спад лятото, и зимата отново бум.
Отделно беше пусната някаква тема, че през декември Гугъл ще даде малко бонуси на всички и да очакваме по-големи приходи, така че и това може да е причина за общия спад сега.
 
От: Google Adsense слабо през новата година?

Нормално, декември месец е бума на търговията, оттам и разходите за adwords и рекламите се надуват яко в тоя период.
 
От: Google Adsense слабо през новата година?

Октомври, Номеври, и Декември ми бяха много силни месеци (Особенно Ноември..).. обаче Януари.. мамата си ...
Трафика си ми е същия.. (макс да има разлика в 1000-2000 човека, което не е чак такава голяма разлика), а печалбата.. хипер огромен спад.. аз през лятото не съм имал толкова голям спад..
 

Горе