Google AdSense сърди ли се за "розовеещи" реклами

AdSenser

Member
Здравейте,
Предвид, че напоследък в EasyTrader се понапълни с доста "розовички" реклами на разни онлайн секс-шопчета, се чудя следното:

Ясно е, че Гугъл не поощряват поставянето на техни реклами в сайт, предлагащ съдържание за възрастни. Но какво биха казали те, ако техни реклами се поставят до реклами за възрастни (без сайтът да е такъв)? Аз лично съм виждал Гугъл да рекламират в моя сайт с банер 728х90 GayFriendFinder или MatchFinder или нещо такова... и се чудя, ако на някой техен "конкурентен" банер се виждат цици и този банер води към секс шоп, дали това е в разрез с политиката им? Прочетох внимателно https://www.google.com/adsense/supp...&sourceid=aso&subid=ww-ww-et-asui&medium=link но не мога да си отговоря еднозначно...
 
Има някакъв шанс да го водят повече Dating отколкото Adult. А и каквото и да си говориме не може Google да ги води за Adult, за да не почнат съдене за дискреминация на обратните. Не искам да звуча много научно и компетентно, но тук си има малки тънкости с тези неща. :)

Но съм сигурен, че банер с цици или/и пениси няма да се почви от Google. Това вече се води доста Adult. :) Та мисълта ми е че някой области минават бариерата замалко, други поради закони не се водвт лоши за реклама и т.н.. :wink:
 
"няма да се почви"? не ти разбрах мисълта.. може би искаш да кажеш, че те не биха въртяли такива реклами. Но въпросът беше друг - те описват какво съдържание е забранено и какво е забранено да се продава... и в тази връзка... какво да си кажем за банерите, съдържащи цици ;). Те не са част от съдържанието на сайта, нито пък продават изброените от Google неща.. и все пак?
 
Логично е ако сайта ти няма adult съдържание ти да нямаш такива реклами. Може да има такива които се показват на ротационен принцип, но дори и там си има филтър и избираш какво да се покаже. Не мисля, че гугъл ще те включат в списъка с adult съдържание само за това че няколко пъти се е показала тази реклама. По скоро ако се сливат двете или не се разграничават една от друга може да имаш проблеми.

Google казва:
Не трябва да поставят подвеждащи изображения в близост до индивидуални реклами
 
Ами да, то аз размислих и спрях рекламите, може и малки деца да посещават... :roll: Но го направих не заради Гугъл, а заради посетителите. И аз като се замисля, не би трябвало да направят проблем, но.. по-добре да не рискувам. ;)

Както четох в един чужд форум, така печелиш няколко "bucks" по-малко, но пък уважаваш потребителите си.
 
Ти защо си го спрял заради малките деца? те най много ще кликат ;)
 

Горе