Google AdSense

ifkooo

New Member
Искам да попитам, някой сблъсквал ли се е с проблема - Прекратяване на сметка.
Днес получих писмо, че съм имал невалидни кликове и други подобни неща и ми закриха сметка, пари и рекламите.
Пълна глупост защото реално за 1 месец имам изкарани некфи си калпави 12 EUR и то абсолютно валидни, а трафика ми едва достига, 6К човека МЕСЕЧНО така, че им писах да ми дадат по дейтално обяснение ама трябвало да изчакам отговора си до седмица...

Та някой има ли опит с умния им механизъм който ми закри сметката и то за некфи си 12 EUR (и това за целия месец не за 1 ден или по малко)....
 
От: Google AdSense

Да спориш с Г = mailto : [email protected]

Ако е account disabled имаш право на едно оплакване, шанс да ти възстановят минимален. За 12 евра не си заслужава писането. Пиши го бегало.
Ако е account suspended остави го да отлежи (Г разправят един месец за ревю, ама си бой поне два).

Ял съм ги двете дървета, ориентирай се към някаква алтернатива, ама парите ще са с пъти по-малко :(
 
От: Google AdSense

Disabled е ама точно, че имах по максимум 5,10 клика на ден и то реални и да ми кажат, че съм злоупотребявал... нз... пълна глупост просто но ще си изчакам отговора от тях още ден, два и ги сменям... Яд ме е само за 30те евро събирани няколко месеца
 
От: Google AdSense

Да на него бяха рекламите

Нарушено авторско право. Предполагам нямаш разрешение от авторите и носителите на авторските права да публикуваш съдържанието на книгите. За това бъди щастлив, че "само" са те баннали от адсенс.
 
От: Google AdSense

Всъщност нямам нарушения на авторско право но това не е темата и документацията ни е изрядна.
Върнаха отговор с който разбрах причината за бана и това е че от други сайтове които имам, имат регистрация с моя акунт от Google в сайтове за генериране на трафик и всъщност бана не е заради сайта ами заради профила ми...
 
От: Google AdSense

Всъщност нямам нарушения на авторско право...

Аз не мисля така. Предполагам, че част от причината за бана е нарушение на авторското право. Разгледах сайта ти. Я кажи как стои въпроса с авторското право, например на романа "Затъмнение" от Стефани Майър, който е в сайта ти? Когато разгледах сайта ти и попаднах на него, някак си ми е трудно да повярвам, че имаш разрешение от Стефани Майър да публикуваш произведението му? А как стоят авторските права с ИК „Егмонт България“, уредени ли са с тях? Също така ме интересува и как си уредил авторските права с преводача на романа, имаш ли разрешение от него да публикуваш неговото произведение?
Не мисля, че си толкова изряден, на колкото се правиш, ако си изряден, трябва да имаш документи за всичко това, което изброих.

Също така видях в сайта ти, че има и произведения от Христо Калчев. А от него имаш ли разрешение да публикуваш?

Според мен вероятно това е причината за бана, наложен от Гугъл, защото някой се е оплакал за крадено съдържание. Също така друга причина е неправилното разположение на рекламите. Също така като гледам как си разположили рекламите, те се покриват от част от съдържанието. По всяка вероятност и гугълските реклами са ти били така разположени, а това е забранено и за това банват. Ако не си оправиш рекламните формати и рекламата да не бъде закривана от текста, то очаквай бан и с тези реклами, които си сложил.


С интерес очаквам обяснението ти, дали си уредил авторските права с автора на "Затъмнение" - Стефани Майър, както и с преводача на произведението и с ИК „Егмонт България", а така също и Христо Калчев!
 
От: Google AdSense

9. (изм. - ДВ, бр. 99 от 2005 г., в сила от 10.01.2006 г.) възпроизвеждането на вече публикувани произведения от общодостъпни библиотеки, учебни или други образователни заведения, музеи и архивни учреждения, с учебна цел или с цел съхраняване на произведението, ако това не служи за търговски цели;

Както казах въпроса с Ad sense е приключил.
Странникът, ако искаш продължи си дебата, но прекратявам моите отговори. Винаги се намират заядливи хора :) Аз попитах нещо точно и ясно и някои от отговорите бяха добре за което благодаря, а за други потребители търсещи кусури, нека го правят щом имат желание :)
 
От: Google AdSense

9. (изм. - ДВ, бр. 99 от 2005 г., в сила от 10.01.2006 г.) възпроизвеждането на вече публикувани произведения от общодостъпни библиотеки, учебни или други образователни заведения, музеи и архивни учреждения, с учебна цел или с цел съхраняване на произведението, ако това не служи за търговски цели;

Тарикатче!
Тълкува си закона както си иска. Но целта е ясна - това го правиш за търговски цели, защото в сайта ти има реклама. А освен това ти не си нито общодостъпна библиотека, нито учебно заведение, нито образователно заведение, не си музей или архив. Също така остава въпроса с авторското право, който е нерешен. Не тълкуваш правилно закона и нямаш право да публикуваш такива произведения, а когато те надушат и накажат, ревеш до небето - доказателството за това е тази тема, която си направил. Но така са тарикатите - гледат да прецакат другите, а когато ги накажат надават вой до небето.
 
От: Google AdSense

Тарикатче!
Тълкува си закона както си иска. Но целта е ясна - това го правиш за търговски цели, защото в сайта ти има реклама. А освен това ти не си нито общодостъпна библиотека, нито учебно заведение, нито образователно заведение, не си музей или архив. Също така остава въпроса с авторското право, който е нерешен. Не тълкуваш правилно закона и нямаш право да публикуваш такива произведения, а когато те надушат и накажат, ревеш до небето - доказателството за това е тази тема, която си направил. Но така са тарикатите - гледат да прецакат другите, а когато ги накажат надават вой до небето.
Остави го пича, преди година и аз така се правех на тарикат и ест ми го сложиха и на мен.
След време ще му дойде акъла
 

Горе