Google Analytics - как да направя филтър за IP-a от БГ?

Wizard

New Member
Искам да си направя филтър за да не ми се отчитат собствените кликове в Google Analytics, но понеже ми е динамично ИП-то (от бтк ми е нета) няма как да задам само едно ИП в филтъра. Как мога да филтрирам всички ИП-та от бг?

Трябва ли да намеря списък с всички бг ИП-та и за всяко да направя филтър с range (примерно 87.0-255.0-255.0-255 ....и така за всички други от списъка :? ) ?
 
Мисълта ми беше дали това може да стане чрез настройките в Google Analytics акаунта:

Analytics Settings > Filter Manager > Create New Filter

а с пхп ме няма много . :)
 
Wizard каза:
Мисълта ми беше дали това може да стане чрез настройките в Google Analytics акаунта:

Analytics Settings > Filter Manager > Create New Filter

а с пхп ме няма много . :)

Може, ама трябва да филтрираш цели мрежи :-D
Е може да отцепиш няколко B или направо A мрежа :)

едит: можеш и по домейн, бетака си имат backresolve
 
едит: можеш и по домейн, бетака си имат backresolve

Виждам че на бтк host name-a ми е A-B-C-D.btc-net.bg (като съответно ИП-то ми е A.B.C.D)

Ако в настройките на google analytics филтъра избера "Exclude all traffic from a domain" и за полето "Domain" въведа:

btc-net\.bg$

...дали ще работи?

Или трябва нещо подобно на ^*\.btc-net\.bg$ да въведа?
 
ако е само за теб може по провайдъра да гледаш и да не бройш посещението ,
Код:
if(!$btc_ip):
?>
analytic scripta 
<?
endif;
?>
a btc_ip може да е булиин която да казва дали провайдъра е бтк .
ако нищо не си разбрал и искаш да ограничиш всички от бг да не се отчитат
виж тук
ограничен достъп само за български ip адреси
 
Мисля че ако избера

Filter Type: "Custom filter"

Filter Field: "Hostname"

Filter Pattern: btc-net\.bg$

...ще работи но не съм сигурен за btc-net\.bg$ дали не трябва да се въведе ^*\.btc-net\.bg$ ...или нещо подобно?
 
Ама подяволите защо трябва да ограничаваш статистиката си от всички от бТК? Това е глупаво според мен, просто се прави скрипт, сетваш си едно куки за дълго време на определения домейн, и правиш една проста проверка, ако посетителя си ти да те разпознае и да не ти показва проклетия код, so simple.. защо ще трябва да не виждаш какво правят посетителите от бТк не схващам :roll:
 

Горе