Google home? Amazon Alexa? Препоръчайте ми

monefff

Well-Known Member
Колеги, наскоро бях на гости в чужбина и видях Amazon Alexa и много се зарибих. Най-много ми хареса управлението на осветлението и пускането и спирането на музиката с гласови команди.
Искам да си взема такъв робот, който да го вържа в дома ми, обаче честно казано не съм се интересувал, кое е добър вариант.

Някой ползвал ли е такива "интелигентни системи" за дома? За език, може на Български или Английски, няма проблем.
 
Ползвам Google Home mini - и аз като теб поради същите причини.
Стои под телевизора и изглежда готина джаджа, общо взето това е всичко :)
Ползвам го за осветлението(с умни крушки), за да си кастнем нещо на тв-то като песен, видео(особено на малката детски песнички).
Чат-пат допуска разни грешки - примерно пуска съвсем друго от това, което съм казал, но като цяло работи доста прилично.

Истината е че с времето го ползвам все по-рядко, защото е на около 2м от дивана и ако върви телевизия/музика не ме чува добре, та ми е по-лесно директно да извърша операцията от телефона или да говоря на него :)

Реално можеш да ползваш абсолютно по същия начин телефона си, което прави колонката малко безсмислена :)
Мобилния ти телефон изпълнява 1:1 функции, можеш да се обръщаш към него с Hey Google и да му кажеш същите неща, които казваш на колонката, ако ти е интересно пробвай известно време с телефона и тогава си вземи колонка.
 
Аз сега свалих Google Home, обаче май до колкото разбирам трябва да си закупя Google home джаджа, за да мога да направя "Speaker group"
Тоест примерно, купувам си продукт от типа "Google Home" и след това си навързвам примерно 5 колонки с Bluetooth към него, и го управлявам или през тази "джаджа" или през телефона?

Извинявам се за въпросите, ама съм доста нов в това.
 
Честно казано не знам.
Не съм тествал преди да имам колонката, но ако я изключа напълно, пак мога да управлявам от телефона чрез асистента лампите + телевизора/хромкаст.
 
Взех си Home Hub. Зарибих се, много ме кефи цялото това гласово управление. Готино е.
Ти хромкаст за телевизор ли ползваш? Ако примерно съм на Cooolbox може ли да сменя канали? Или само може да включва телевизора и да пуска Youtube?

Става ли за по-стари телевизори? Че имам един 32 инчов в кухнята, който не е SMART.

И още нещо. Мога ли да навържа няколко Bluetooth колонки към един Google hub? Имам няколко Bluetooth колонки вкъщи, които не ги ползвам и ми се иска да ги навържа всичките към един Google home.
Видях, че може да навързваш няколко колонки, но трябва да са от типа: Google home, google mini и т,н.
 
Трябва да са колонки, които могат да ползват асистент, не всяка става.

За по-новите уреди, които имат умно управление(през wifi или през app) могат да се добавят в Google Home app-a и да ги управляваш, за по-глупавите имат универсални дистанционни(по-стари телевизори, климатици и др).
Гугълни нещо от сорта на "универсално дистанционно google home" и ще видиш варианти. Работят на принципа на инфраред, т.е. ти казваш на гугъл пусни ми канала 55 и то управлява дистанционното :)
Недостатъка е че тва дистанционно трябва да има директна видимост до всички уреди които управлява, а при мен поне не беше възможно, та се отказах.

Иначе имам хромкаст, защото е по-функционален от WiFi Direct-a на телевизора :)
За кулбокс, не знам - почети, вероятно има писано из нета, доста хора ползват ТВ от тях.
 

Горе