Google Keyword External Tool - казва ли истината?

ventus

New Member
Здравейте, драги съфорумци. Искам да ви попитам дали Google Keyword External Tool казва истината? Мога ли да се доверя на този инструмент? И имали подобни инструменти за други търсачки? Благодаря предварително.:clap:
 
Последно редактирано:
От: Google Keyword External Tool - казва ли истината?

Ползва се само за ориентир има доста теми по такива въпроси потърси и ще намериш
 
От: Google Keyword External Tool - казва ли истината?

Ако го попиташ учтиво всичко си казва. Може да се ориентираш за дадена ниша ако се добереш до статистика на някой от конкуренцията и съпоставиш данните с тази стара графика. Но за всяка ниша цифрите варират. Може да си помагаш за изчисленията и със статистиката в Alexa.com.
attachment.php
 
От: Google Keyword External Tool - казва ли истината?

По мои наблюдения НЕ, последно оптимизирах за една ключова дума(по точно фраза от 2 думи) на английски, показваше ми 70 000 търсения месечно класирах се на 5та позиция след известно време, чекнах през VPN за US, UK и т.н. на всички съм на първа страница на позиция от 5-7. За последния месец webmaster tools а ми показва 400 импресии за тази дума(фраза) имам макс 20-30 посещения от нея, проекта ми преди това пак имаше някакви такива големи разлики таке че аз поне не ги вземам много на сериозно.
 
От: Google Keyword External Tool - казва ли истината?

То много зависи от мета данните и заглавието, съобразявайте се винаги с размера на description и слагайте хубаво заглавие, което да дърпа хората.
Пък и не забравяйте, че тия хора дето търсят не са такива идиоти, не цъкат като роботи, а преглеждат descr, титъл и тогава се решат да цъкнат, примерно вие като търсите нещо като идиоти ли цъкате на първият сайт или четете и по-долните?
 
От: Google Keyword External Tool - казва ли истината?

Не ставаше въпрос за цъканете, а за това че google keywords tools а ми показва че дадена дума/фраза има 70 000 хиляди търсения месечно аз съм се класирал твърдо на първа страница за тази дума следователно google webmaster tools а трябва да ми отчете към 70 000 хиляди импресии за тази дума а последната статистика ми показва 400 импресии за периода 06.01.2011 до 05.02.2011
 
От: Google Keyword External Tool - казва ли истината?

Кво ми говориш бате, туула им е въз основа на adwords.
 
От: Google Keyword External Tool - казва ли истината?

Явно е само на основата защото данните от Адуорда и Уебмастера не отговарят едни на други да не говорим за КУТ
 

Горе